Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Przepływomierz.


pbobbe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam nietypowy problem :) Prośbę :) Chodzi o to iż moja Almera N16 2001r ma problem z falującymi obrotami. Większość osób których się pytałem na różnych forach mówi że to wina przepływomierza. I teraz sedno - nowy przepływomierz kosztuję troszku dużo :) i zanim wydam pieniądze chciałbym się upewnić że to to. Ma ktoś Almerę N16 lub podobny model Nissana gdzie występuje taka sama przepływka ? Jeżeli tak to czy jest możliwość abyś podjechał lub ja podjadę do Ciebie, przepnę przepływomierz i sprawdzę czy obroty wracają do normy :) Oczywiście 0,5 Krupnika za sprawdzenie będzie się należało :) Moja lokalizacja to Czeladź.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Na PB i LPG to samo... Wkładki nie mogę wykręcić bo dziwny kluczyk trza :) Jutro mam wolne i będę grzebał. Mam zamiar wyjąć przepustnicę i wyczyścić i jak się uda to wykręcić wkładkę przepływomierza :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki nie mogę wykręcić bo dziwny kluczyk trza :)

tam jest torx z dziurą :D ale wkrętakiem albo kombinerkami dasz radę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie :) Torx z dziurą :) Z dzirami zawsze są problemy :) Jutro o miesiącu roboty w delegacji mam wolne więc mam plan tym się zająć :) I tą dziurę ogarnąć :)


Witam.

Przepływomierz rozebrany. Takie ma numery jak na fotach poniżej. Znalazłem oś na aledrogo, będzie pasować? http://allegro.pl/przeplywomierz-powietrza-nissan-almera-n16-1-5-1-8-i4949073764.html

 

Załączone miniatury:

 

post-59770-0-52122500-1436254142_thumb.jpgpost-59770-0-06044700-1436254143_thumb.jpgpost-59770-0-42592000-1436254143_thumb.jpg


Witam.

Wyczyszczona przepustnica, krokowy, wyczyszczony przepływomierz, rozebrane i przeczyszczone wtryski PB. Problemem był oring na wtrysku PB... 0,25 zł i po problemie. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc........

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pbobbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem był oring na wtrysku PB... 0,25 zł i po problemie. 

ale co?? ssał powietrze?? przerwany?? to nei psikałeś niczym po kolektorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co?? ssał powietrze?? przerwany?? to nei psikałeś niczym po kolektorze??

Nie psikałem niczym. Tępy byk ze mnie.... Stwierdziłem że mam 3 dni wolnego więc będę rozbierał wszystko po kolei :) i tak: Puszka filtra z przepływką, przepustnica, listwa wtrysków PB, wtryski PB, wtryski LPG, sondy lambda. Czyszczenie przepływomierza preparatem CRC do przepływek, wymiana świec, dodatkowe odizolowanie cewek, czyszczenie krokowego, czyszczenie przepustnicy, czyszczenie takiego dyngsa z membraną który odcina wysokie obroty na lince gazu ... o czym zapomniałem nie wiem :)

 

Diagnoza:

- Zawór powietrzny który jest powiązany z linką gazu ( nie zchodził z obrotów) WD 40 i po problemie, dodatkowo wymiana wężyka podciśnienia od tego zaworu(był pęknięty),  

- Wymiana Oringa na 4 wtrysku - był mechanicznie uszkodzony (zadra na oringu),

- Wymiana wszelkich węży i zacisków od instalacji LPG ( wężyk na 4 cylindrze łapał lewe powietrze)

- Zmiana położenia filtra LPG jak i Wtrysków LPG.

Ala dostała mocy :) Obroty nie szaleją - jak nowa :) Błędy się nie pojawiają. Jestem szczęśliwy :) 3 dni roboty ale jak nie ja to kto ? :) nie stać mnie na mechanika :)

 

Koszta:

- 3 dni wolnego własnego czasu

- 0,25 gr za oring

- 20 zł za płyn do czyszczenia przepływomierzy CRC

 

Pozdrawiam

No i ciul..... Silnik wystygł.... odpaliłem  - pojawił się błąd P0335 - obroty falują.... Skasowałem błąd - wszystko działa ok. Pewnie działa do rana aż się silnik nie wystudzi.... Wymieniać czujnik wału korbowego?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pbobbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij czujnik i przeczyść sprawdź wtyczkę, zamień miejscami z czujnikiem wałka, chyba są takie same i zobacz co będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamianie czujników miejscami, Ala nawet nie chciała odpalić. Co dalej ?


Witam.

Poddałem się.... Ściągnąłem do domu fachowców. Przyjechali kole 19.30. 2h grzebali, badali, podpinali pod swoje ustrojstwa :) Mobilny warsztat wyposażony na maxa. Nie to że to kryptoreklama ale potraktowali mnie uczciwie i fachowo. Cena usługi satysfakcjonująca. Polecam

To oni:(kliknij w miniaturkę aby powiększyć)

post-59770-0-09395200-1436993937_thumb.jpg

 

Ala została przeskanowana z każdej strony :) Na 95% po diagnostyce jest uszkodzony czyjnik wałka rozrządu. Jutro zakupię nowy i założę :).

Pozdrawiam

Edytowane przez pbobbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stało się to co miało się pewnie stać..... Mam dość Almery, mam dość Nissana. Może mam pecha ale kupno tej Almery to najgorzej wydane pieniądze parę lat temu w moim życiu.... Co się stało? Dziś podczas jazdy nagle kabinę wypełnił dym....Pojawił się spod schowka.... Znaczy się komputer poszedł z dymem.... Dobrze ze gaśnica była pod fotelem pasażera :) Ala trafiła na holu dzięki Przyjacielowi do warsztatu... Jak koszta naprawy przekroczą wartość Ali - Ala idzie na złom i już... Mam już jej dość....


Ala zaholowana na warsztat do Mysłowic na Kolejową. Wymiana komputera i wiązki elektrycznej - 1200 zł. We wtorek odbiór Ali. Zobaczymy jak będzie jeździć...


Powróciłem z delegacji a ala jeszcze nie zrobiona.... Przyholowałem ale z powrotem do domu. Ponoć nie mogli dostać sterownika. Dziś dostałem taki sam na aledrogo. Za tydzień jak przyjadę to go założę i może obejdzie się bez programowania :)  W starym sterowniku spalił się mosfet STA509A który odpowiada za sterowanie krokowcem. Pewnie dlatego obroty mi szalały...post-59770-0-32025100-1440320521_thumb.jpgpost-59770-0-74149900-1440320530_thumb.jpg

Edytowane przez pbobbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...