Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FOTO MANUAL - WYMIANA FILTRA POWIETRZA W SILNIKU 1.2 DIG-T


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów spreparowałem małą foto-instrukcję przedstawiającą wymianę filtra powietrza w silniku 1.2 DIG-T.

Wymiana jest bardzo prosta, nie wymaga żadnych narzędzi ani odkręcania jakichkolwiek śrub, bo rury dolotowe, łącznie z puszką filtra powietrza, łączone są na zatrzaski (klamry).

Nawet dla niewprawnego mechanika wymiana filtra powietrza nie powinna zająć więcej niż 5 minut.

Przepraszam za jakość zdjęć - robione opróżnioną butelką po piwie. :D

 

1.Na środkowym elemencie rury dolotowej wypinamy plastikowe zatrzaski. Zalecam odrobinę ostrożności żeby nie połamać.

post-87564-0-86616900-1436534390_thumb.jpg

 

2. Odpiętą rurę wysuwamy do góry (odkładamy na bok) i już wtedy mamy wgląd do puszki filtra co umożliwi nam wstępną ocenę jego zasyfienia (szmata na zdjęciu nie jest elementem pojazdu :D).

post-87564-0-58353900-1436534608_thumb.jpg

 

3. Jeśli nadal nam mało i chcemy mieć filtr na wierzchu, to odpinamy 2 metalowe klamry spinające obudowę filtra.

post-87564-0-86844600-1436534783_thumb.jpg

 

4. Po odpięciu odchylamy obudowę filtra i możemy wyciągnąć filtr (do siebie i w górę :P).

post-87564-0-85092800-1436534949_thumb.jpg

 

5. Rzucamy okiem do puszki za filtrem czy coś nam się tam nie ulało z silnika - olej w filtrze powietrza nie jest zdrowym objawem. U mnie jest sucho. :)  

post-87564-0-78072700-1436535066_thumb.jpg

 

6. Na zdjęciu nasz bohater w całej okazałości - możemy użyć dobrego zamiennika np. MANN C 25 040.

post-87564-0-51896700-1436535453_thumb.jpg

 

Składanie w odwrotnej kolejności.

Miłej zabawy. :spoko:

  • Like 1
  • Upvote 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny step-by-step tutorial. Prosimy o więcej takich (np.: filtr pyłkowy w kabinie ?). daję zasłużone +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny step-by-step tutorial. Prosimy o więcej takich (np.: filtr pyłkowy w kabinie ?). daję zasłużone +1

Już jest tu http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/198-qashqai/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest inaczej.Z tego co się przygladałem w serwisie,to dostęp do pyłkowego jest od strony pasażera,troszkę łatwiejszy jak w J10.Dosyć szybko mechanikowi to poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyciągam z nudów turbosprężarkę. ;)

W końcu zacząłem urlop. :D

 

Natomiast jeśli mowa o filtrze oleju, to w silniku 1.2 DIG-T ma on formę papierowego wkładu.

A jak się do niego dostać opisał jakiś koleżka z zagranicznego forum TUTAJ.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano,oleju już jest tylko bez foto :D

Ser Colinsie,chciał Waść Edwarda i ma ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyciągam z nudów turbosprężarkę. ;)

W końcu zacząłem urlop. :D

 

.....

 

Dalej, dalej... :dribble:

A na serio - bardzo fajne HowTo. :claps:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka musi poczekać, ;) bo właśnie dmucha w drodze do Chorwacji. Tymczasem dziękuję za dobre słowo i pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to ... zobacz czy olej trzyma poziom i sprezarka dmucha :) o rakiji tylko pomysl i oddawaj sie blogoslawionemu lenistwu ! Udanych i szczesliwych wojazy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

+ poleciał. Ja po zimie wrzucę K&N ;) a ten obecny zachowam sobie jak K&N będzie sobie wysychał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins, Ty poprawiałeś fabrykę i po wyjeździe z salonu wymieniałeś filtry?? taki czysty silnik... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że manual jest sprzed półtora roku, a wtedy mój QQ miał niewiele ponad pół roku i ledwo kilka tysięcy km na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
On 7/10/2015 at 3:39 PM, colins said:

Z nudów spreparowałem małą foto-instrukcję przedstawiającą wymianę filtra powietrza w silniku 1.2 DIG-T.

Wymiana jest bardzo prosta, nie wymaga żadnych narzędzi ani odkręcania jakichkolwiek śrub, bo rury dolotowe, łącznie z puszką filtra powietrza, łączone są na zatrzaski (klamry).

Nawet dla niewprawnego mechanika wymiana filtra powietrza nie powinna zająć więcej niż 5 minut.

Przepraszam za jakość zdjęć - robione opróżnioną butelką po piwie. :D

 

1.Na środkowym elemencie rury dolotowej wypinamy plastikowe zatrzaski. Zalecam odrobinę ostrożności żeby nie połamać.

post-87564-0-86616900-1436534390_thumb.jpg

 

2. Odpiętą rurę wysuwamy do góry (odkładamy na bok) i już wtedy mamy wgląd do puszki filtra co umożliwi nam wstępną ocenę jego zasyfienia (szmata na zdjęciu nie jest elementem pojazdu :D).

post-87564-0-58353900-1436534608_thumb.jpg

 

3. Jeśli nadal nam mało i chcemy mieć filtr na wierzchu, to odpinamy 2 metalowe klamry spinające obudowę filtra.

post-87564-0-86844600-1436534783_thumb.jpg

 

4. Po odpięciu odchylamy obudowę filtra i możemy wyciągnąć filtr (do siebie i w górę :P).

post-87564-0-85092800-1436534949_thumb.jpg

 

5. Rzucamy okiem do puszki za filtrem czy coś nam się tam nie ulało z silnika - olej w filtrze powietrza nie jest zdrowym objawem. U mnie jest sucho. :)  

post-87564-0-78072700-1436535066_thumb.jpg

 

6. Na zdjęciu nasz bohater w całej okazałości - możemy użyć dobrego zamiennika np. MANN C 25 040.

post-87564-0-51896700-1436535453_thumb.jpg

 

Składanie w odwrotnej kolejności.

Miłej zabawy. :spoko:

Identycznie jak w Xie T32 1,6 DIG-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...