Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[MISIEK PININ] wsteczny


DINO

Rekomendowane odpowiedzi

nieraz ciężko wbić wsteczny dopiero ruch reduktorem pozwala na wbicie a tak to jak by coś blokowało, ktoś coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzuje bo nie jeździłem terenówkami tej marki, ale sprawdził bym mocowanie skrzyni i reduktora, oraz sam mechanizm załączania reduktora. Może dźwignia reduktora jakimś sposobem się przesuwa z pozycji neutralnej. Rozumiem że przy załączonym reduktorze biegi wchodzą bez problemu, aczkolwiek dziwne że tylko wsteczny blokuje. A z 1 nie ma problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zerknę to auto mojej Mamy, Babcia zawsze chciała mieć auto z kółkiem na plecach :D do wożenia wnuków :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam miśka Pinina w wersji 5D. Generalnie problem z wstecznym w tym sprzęcie to norma. W moim czasami tak jest, rozwiązanie to wbicie 1 i później wsteczny wchodzi. Dźwignie zmiany skrzyni biegów i redukcyjnej przechodzą bezpośrednio do skrzyni. Różnica w naprężeniu pomiędzy przednim mostem a tylnym może powodować takie problemy. Kiedyś zauważyłem że ciężej wchodzi wsteczny gdy mam przełożenie 4H aniżeli 2H. Pomijając fakt że skrzynia SS4i w tym sprzęcie do jazdy po asfalcie średnio się nadaje. Za duże opory toczenia. A blacharka to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...