Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Przeciek wody do kabiny od strony pasażera


camello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dwa tygodnie temu nabyłem:

Nissan Micra 2000r. 1.4, 82kM Pb wersja Comfort Plus

niestety przy pierwszym deszczu wyszła ukryta wada przez sprzedającego, że moja Micra ma przeciek wody (deszczówki) od strony pasażera gdzieś kapię w okolicy pod/za schowkiem.

 

Oczywiście próbowałem sam znaleźć którędy dostaje się woda, lecz jeszcze nie znam na tyle tego auta by go rozbierać itp.

Jedynie co mogę napisać że wodą dostaję się chyba przez wloty powietrza na pod szybiu.

Przecieka nawet jak auto stoi czyli nie dostaję się raczej dołem itp.

Czy jest możliwe że jeżeli się dostaje przez te wloty to w środku gdzieś zsunął się jakiś drenaż który tą wodę pownien odprowadzać na zewnątrz?

 

Proszę o rady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć wycieraczki i podszybie. Odpływy mogą być zatkane i woda przedostaje się do środka przez kanały wentylacyjne. Oczywiście mogą tez być inne przyczyny, ale tego bez rozbiórki podszybia nie ustalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, oki.

Czyli po proszę o radę demontażu podszybia, tak myślałem że trzeba będzie to zrobić sprawa odkręcenia wycieraczek i zdjęcia podszybia jest prosta, ale chodzi o uszczelkę która łączy podszybie z szybą.

Czy mogę użyć tą uszczelkę ponownie, na co ją najlepiej przykleić oraz czym najlepiej zedrzeć stary klej od tej uszczelki co zostanie na szybie, bo na pewno zostanie i trzyma dość mocno z mojej analizy.

Zdzierać klej inwazyjnie czy jest jakiś środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego w Mikrze tylko w innym aucie, wiec w tej kwestii Ci nie pomogę. Trzeba poczekać aż ktoś kto to robił zabierze głos w tej sprawie. Jeśli będziesz zabierał się za rozbiórkę, uwiecznij to na zdjęciach, będzie dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w innym aucie miałeś taką uszczelkę i była klejona czy wkładana, jak sobie z nią poradziłeś? 

Edytowane przez camello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest uszczelka, przylega do szyby i nie jest klejona. Chroni raczej przed liśćmi niż wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie przyszło mi namyśl żeby skorzystać z wyszukiwarki myślałem że to odosobniony przypadek, a tu widzę że to dość częsty problem.

Dzięki bo link się przydał i po zabraniu się do pracy pierwsze co zwróciłem uwagę na tą "spinkę" pod szybą i to chyba rzeczywiście ona winna jest.

Jest umiejscowiona dokładnie nad kanałem wlotu powietrza zrobiłem próbę wlałem koreczek od butelki wody do tego kanału i zaczęło ciec dokładnie w tym samym miejscu w kabinie gdzie wystąpił przeciek.

 

Zrobiłem kilka fotek nie wiem może się przyda ogólnie po zdjęciu podszybia to na prawdę syfu tam się zebrało.

post-93460-0-12651700-1437358335_thumb.jpg

Tu wspomniana spinka:

post-93460-0-67235200-1437358401_thumb.jpg

Kanał wlotu powietrza do którego kapię woda:

post-93460-0-70170800-1437358431_thumb.jpg

Spinka ze sfatygowaną rozpadającą się uszczelką w dłoniach:

post-93460-0-97108500-1437358498_thumb.jpg

Miejsce po zdemontowaniu spinki:

post-93460-0-64911100-1437358546_thumb.jpg

Po wyczyszczeniu i odtłuszczeniu nałożyłem uszczelniacz i wetknąłem spinkę z powrotem i zalałem ją uszczelniaczem, nie chciałem jej całkowicie usuwać bo jednak po coś ma służyć.  Może super to nie wygląda, ale mam nadzieje, że pomoże.

Oczywiście  od strony kierowcy zrobiłem to samo:

post-93460-0-79317000-1437358699_thumb.jpg

 

Jestem posiadaczem Micry od 2 tygodni i musze przyznać, że z wykończeniem nie których elementów to się nie postarali, jest to druga rzecz którą robię  w niej jeżeli chodzi o ochronę przed wodą, pierwsza to konserwacja i uszczelnienie wlewu paliwa, gdzie zostało tylko połowę kołnierza, reszta przegniła i odpadła. Strasznie woda dostaję się przez zamkniętą klapkę wlewu paliwa.  

 

 

PS.

Teraz tylko czekać na deszczowy dzień i potwierdzenie czy się udało czy też nie :)

Edytowane przez camello
  • Thanks 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :spoko: .

 

 

Wyszukiwarka działa jak działa. Sam często mam problem coś znaleźć.

Może to wina systemu komputerowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak już temat jest up nięty...

Pewnie dubluje diagnoze z linku pow. ale TL:DR
Podszybie w K11 jest tragiczne, otwór wlotowy do nawiewu znajduje sie na blasze poziomej-plaskiej, która jest zgrzewana do ściany grodziowej z asystą pasty klejaco-uszczelniającej. Jeżeli gdzieś bylo jej za mało lub za dużo- będzie stała woda.

u mnie prawie wszędzie w koło auta w te zgrzewy włazi rdza :spoko::nissan2:

I wlasnie w pas za dmuchawą też, da sie je sięgnąć od wew. strony tylko po demontazu deski i obudowy dmuchawy. A jeżeli już przerdzewieje na wylot ,to nie ma szans dojśc tam spawarką.

dlatego jeżeli macie chwile czasu to wygrzebcie od str podszybia liście i kurz który może trzymać wilgoć. Niestety nawet jakbyście chcieli dać silikonu od góry profilaktycznie, to nie idzie wsadzić reki bo jest jakieś wzmocnienie grodzi :rolleyes2:

 

Gdy woda wejdzie już do środka wsiąknie w dywan ,to micra już będzie rdzewieć w oczach.

pozdrawiam!

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...