Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszczace relingi dachowe?


gregson

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos zaobserwowal ten problem? Pare miesiecy temu zaobserwowalem takie trzeszczenie przy predkosci ok 180km/h. W ostatni weekend troche pojezdzilem autostradami niemieckimi i wracajac do domu zauwazylem ze trzeszcza mi juz przy predkosci 145-150km/h.

Podczatkowo podejrzewalem, ze halas dochodzi z lusterek ale skladalem je podczas jazdy a halas sie nie zmienial, wiec uznalem, ze to pewnie od relingow.

U kogos wystepuje podobny halas?


Najwieksze trzeszczenie slychac od ok 8sek do 30 sekundy filmu

Predkosc samochodu ok 150km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy filmujący uniósł telefon bliżej dachu, to odgłosy się mocno zmniejszyły. Może źródło dźwięku jest gdzieś niżej, może fotel trzeszczy - a tylko Ci się wydaje, że od relingów?

A tak przy okazji to się kurde przyspawałeś do tego lewego pasa, jak w Anglii  :devil:  i rączka chyba miała do czynienia z super glue - bo tez tak jakoś się zrosła z drążkiem zmiany biegów hihihihih :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo celowo jechalem lewym pasem zeby predkosc utrzymac.

A co do zaniku trzeszczenia na filmiku, to spowodowane jest wolniejsza jazda, bo samo trzeszczenie pojawia sie przy predkosci przekraczajacej 145-150km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem trzeszczenie nie pochodzi od dachu panoramicznego? (na połączeniu szyba-dach tylny). Ja mam dziwne dźwięki dochodzące stamtąd jak jest wysoka temperatura na zewnątrz. Poza tym mechanizm zamykania żaluzji często wchodzi w wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - o wibracji rolety szklanego dachu już ktoś pisał (niejeden) - pomaga nie otwieranie jej do samego końca. Podobno z czasem coś tam się wyrabia (prowadzenie nie jest już takie ciasne) i lata. Zatrzymanie jej w innym miejscu znów na jakiś czas pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...