Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

STUKI W ZAWIESZENIU j11

Qashqai J11

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   chaddy

chaddy

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 338 postów
  • Model:qashqai 1.6 dig-t n-tec
  • Nr rejestracyjny:SK
  • Time Online: 51d 4h 10m 34s

Napisano 14 styczeń 2016, 13:33

Dobre, dobre!!!:)
  • 0

#22 OFFLINE   Lion_I

Lion_I

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Flaga:
  • Model:J11 Tecna
  • Silnik:1.6DCI
  • Time Online: 1h 12m 1s

Napisano 29 czerwiec 2016, 11:40

Witam forumowiczów 

Dodam i ja trochę wiadomości o usterkach mojego J11, bo widzę, że nie jestem sam z problemami tego auta.

Zakupiona za niemałe pieniądze Tecna od dwóch lat brzęczy przy dodawaniu gazu w okolicy kolumny kierowniczej, a serwis przy każdej wizycie (a dodam, że często bywam w serwisie), zagląda, słucha i rozkłada ręce.

Ten Nissan to porażka. Jak nie brzęczy to skrzypi jak stara wersalka, a jak już to poprawili to znowu łomocze zawieszenie, a serwis zapewnia, że to "naturalne odgłosy pracy zawieszenia". Ja przecież nie kupowałem taczki !!!!

Skrzypiało przy ruchach kierownicą i przy przemieszczaniu się po nierównościach - posmarowali - nie pomogło, - wymienili gumową uszczelkę grodzi - nie pomogło, - wymienili górne łożyska amortyzatorów - na razie spokój.

Łomocze w zawieszeniu - szukali dokręcali, jeździli testowali - jak łomotało tak łomocze. Po wielkich trudach i moich staraniach - wymienili amortyzatory przednie - nie pomogło - dalej łomocze, przy drugim rocznym przeglądzie zauważyli na drążku stabilizatora jakieś poluzowane i przemieszczające się tuleje i dumni z siebie spodziewając się poprawy sytuacji wymienili cały drążek - nie pomogło - dalej łomocze. Samochód oddali z dozą nieśmiałości sugerując, że to nie terenówka i przy jeździe po normalnych drogach nic nie słychać. A jak coś słychać to są to normalne odgłosy pracy zawieszenia w ekstremalnych warunkach. Tylko fakt jest taki, że stuki i łomotanie słychać przy normalnych  warunkach eksploatacji na naszych drogach. Nie jest potrzebny żaden tor terenowy. 

Dodam, że moje spostrzeżenia potwierdził powołany niezależny rzeczoznawca. Napisałem więc do Nissan Polska ... a oto co otrzymałem w odpowiedzi:

Po przeanalizowaniu Pana reklamacji zgłoszonej do Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. w  Budapeszcie z dnia 22 czerwca 2016 roku poniżej przedstawiamy nasze stanowisko.

Odnosząc się do Pana uwag związanych z dziwnymi odgłosami zawieszenia pragniemy poinformować, że skosultowaliśmy sprawę z Autoryzowanym Serwisem Nissan Wasilewski i Syn oraz z Działem Technicznym firmy Nissan.  Pojazd był testowany wielokrotnie pod względem zgłaszanych przez Pana uwag. Auto było badane porównawczo z innymi egemplarzami takiego samego modelu i wersji. Ponadto wszelkie naprawy były konsultowane z inżynierami Działu Technicznego firmy Nissan.

Odgłosy przedniego zawieszenia występują w ściśle określonych i skrajnych warunkach. Są to naturalne odgłosy pracy zawieszenia dla tego modelu silnikowego i z automatyczną skrzynią biegów. Pana auto jest  sprawne technicznie.

Czy ma może ktoś pomysł co może być przyczyną tego łomotania ? Czy wymiana jak wyżej łącznika kolumny coś poprawi ?

Nigdy więcej NISSAN !!!

• 0

#23 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 9547 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:Był NOTE Acenta 1.4 Jest Qashqai Acenta +NC 1.2 DIG-T
  • Silnik:1.2

Napisano 29 czerwiec 2016, 13:34

Lion,łącznik kolumny podczas przejazdu po nierównościach czuć na kierownicy

• 0

#24 OFFLINE   rintelen

rintelen

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 49 postów
  • Model:J11
  • Silnik:1,2
  • Nr rejestracyjny:CB
  • Time Online: 2d 4h 54m 21s

Napisano 22 lipiec 2016, 10:23

Po dzisiejszej wizycie w serwisie wyszło (celowo nie wspominałem na forum wszak koledzy z serwisu też czytają :D) chrobotanie przy skręcie kierownicą dobiegające z prawej strony.Szacun dla p. Marcina za wyłowienie tego .Temat prawdopodobnie już przez nich przerabiany z sukcesem,a dotyczy osłon i mocowania kolumn Mcphearsona (chyba tak się to pisze :D ) Są nowe poprawione.Będzie wymiana w lutym podczas przeglądu.

Ja mam coś podobnego, tzn efekt jest taki, że przy maksymalnie skręconych kołach (w obie strony, ale częściej słyszę to przy skręcie w lewo) gdy dodam gazu słyszę jakby chrobotał lewy przegłub. Mam tak przy wyjeździe z biura, że muszę skręcić 90 stopni i "wbić" się w ruch uliczny, więc ruszam dość dynamicznie (bez boksowania kół) i bardzo często to słyszę, teraz staram się lżej na gaz cisnąć, ale to chyba jest coś nie tak z tym chrobotaniem. Czyżby to ten McPherson?

Użytkownik rintelen edytował ten post 22 lipiec 2016, 10:24

• 1

#25 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 9547 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 22 lipiec 2016, 10:41

Jest róznica,czy podczas kręcenia kierownicą,czy w czasie jazdy ze skręconymi kołami.Może u Ciebie faktycznie przegub skrzeczy? Chociaż tak na prawdę uszkodzony przegub raczej by turkotał przy skręconych kołach.

• 0

#26 OFFLINE   rintelen

rintelen

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 49 postów
  • Model:J11
  • Silnik:1,2
  • Nr rejestracyjny:CB
  • Time Online: 2d 4h 54m 21s

Napisano 22 lipiec 2016, 14:53

Jest róznica,czy podczas kręcenia kierownicą,czy w czasie jazdy ze skręconymi kołami.Może u Ciebie faktycznie przegub skrzeczy? Chociaż tak na prawdę uszkodzony przegub raczej by turkotał przy skręconych kołach.

właściwie to przy ruszaniu ze skręconymi kołami, ale tylko takim bardziej dynamicznym, jak ruszam powoli to nie słychać. Myślicie, że na gwarancji mogę się zwrócić z tym do ASO, czy mi powiedzą, że to eksploatacyjna sprawa? Nie pamiętam przebiegu, ale jestem już pod drugim przeglądzie.

• 0

#27 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 9547 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 13 wrzesień 2016, 07:22

Tak na odległość trudno postawić diagnozę.Chyba tylko Cię serwis czeka.

Wrzucę teraz swoje trzy grosze do koszyka.Jadąc dzisiaj po naszych pięknych drogach,kiedy wpadłem w małą wyrwę(dosłownie z 5cm głębokości)

spod lewego przedniego koła doszedł metaliczny dźwięk,taki jakbym najechał na krzywy dekiel studzienki kanalizacyjnej.Mało tego w samochodzie dało się odczuć takie wrażenie jakby coś uderzyło od spodu!

Po przyjeździe auto poszło na lewarek i  dokładnie wszystko sprawdziłem i nic nie znalazłem,żadnego śladu uderzenia,luzów czy czegokolwiek! Sprężyna cała,samochód nie myszkuje...w cuda nie wierzę,więc??? :huh:  :blink:

Olśniło mnie!Może podczas wymiany osłon na kolumnach źle założyli sprężynę? i po którymś razie dooopnięcia w dziurę wskoczyła na swoje miejsce???

Użytkownik JACKO29 edytował ten post 13 wrzesień 2016, 08:05

• 0

#28 OFFLINE   pawcio

pawcio

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 365 postów
  • Flaga:
  • Model:QQII J11 Tekna Xtronic
  • Silnik:1.2 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:WU
  • Time Online: 40d 8h 4m 38s

Napisano 13 wrzesień 2016, 09:28

Mu na pierwszych km też coś łupnęło w tylnym zawieszeniu i do dzisiaj (1900 km) już więcej się nie powtórzyło, więc teoria z wskakującą na swoje miejsce sprężyną wydaje się być bardzo prawdopodobna. 

• 0

#29 OFFLINE   Lion_I

Lion_I

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Flaga:
  • Model:J11 Tecna
  • Silnik:1.6DCI
  • Time Online: 1h 12m 1s

Napisano 11 styczeń 2017, 12:32

Kilka słów kontynuacji tematu łomotania w zawieszeniu mojej J11. 

Zimowe mrozy nasiliły odgłosy podczas jazdy po nierównościach. Z uwagi na to, że w moim autoryzowanym serwisie mechanicy niczego nie odnajdują i zapewniają, że wszystko jest w porządku, skorzystałem z opinii niezależnego mechanika. A że chłopak wprawiony i doświadczony podszedł do tematu profesjonalnie. Nie trwało to dłużej niż 3 minuty i diagnoza postawiona - luzy przekładni kierowniczej.

Nie czekałem długo .... umówiłem się do serwisu autoryzowanego.

Na wizycie od razu wskazałem element odpowiedzialny za te koszmarne odgłosy z zawieszenia i po dwóch kawach usłyszałem od pracownika serwisu, że diagnoza trafiona. Przekładnie kierowniczą (maglownicę) zamawiają i oczekujemy na jej przybycie.

Nie była to jedyna usterka zgłoszona podczas tej wizyty w serwisie ..... nie działał również wyłącznik ASR - okazało się że niby kostka się wypięła ... tylko jak to możliwe ? Przestał też grzać fotel kierowcy .... tu z kolei wysiadła mata grzejna .... i to właśnie w czasie kiedy mamy zimę i chciałbym z niej korzystać !!! - czekamy na jej przybycie i wymianę ......

Koszmar ..... z tym kaszlakiem ..... zamieniłem stary samochód na nowy, aby zaoszczędzić sobie czasu na wyjazdach do serwisu !!!! 

Bardzo niezadowolony klient.

Pocieszeniem jest kończąca się już za rok umowa leasingowa :-)

• 0

#30 OFFLINE   jacek88

jacek88

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 48 postów
  • Flaga:
  • Model:Audi A4
  • Silnik:1.8T
  • Nr rejestracyjny:PO
  • Time Online: 7d 7h 25m 23s

Napisano 11 styczeń 2017, 15:05

Te maty podgrzewające można dopisać do typowych usterek ja pierdziele nie mogę tego pojąć jak to się psuje.

• 0

#31 OFFLINE   3Rni

3Rni

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 140 postów
  • Model:Qashqai 1.2 Tekna
  • Nr rejestracyjny:CIN
  • Time Online: 10d 2h 57m 56s

Napisano 11 styczeń 2017, 17:21

jestem kolejny - maty padły, czekam na wyminę 

• 0

#32 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 9547 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 17:59

A ja myslałem nad kupnem skórzanych foteli do Kaśki z podgrzewaniem...chyba zrezygnuję,mniej problemów...

• 0

#33 OFFLINE   jacek88

jacek88

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 48 postów
  • Flaga:
  • Model:Audi A4
  • Silnik:1.8T
  • Nr rejestracyjny:PO
  • Time Online: 7d 7h 25m 23s

Napisano 11 styczeń 2017, 18:05

Lepiej kup tylko pokrowce skórzane :D

• 0

#34 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 9547 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 19:23

Mówiłem poważnie! Komplet niewysiedziane, skóra jak nówka,podgrzewanie odbytu :D za niecałe 2 kola!

• 0

#35 OFFLINE   colins

colins

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 3758 postów
  • Flaga:
  • Model:QQ 1.2 DIG-T N-Tec
  • Silnik:Turbokosiarka
  • Nr rejestracyjny:FSL
  • Time Online: 120d 8h 47m 40s

Napisano 11 styczeń 2017, 19:35

Podgrzewanie jajek jest niezdrowe dla onych jajców. :D

• 0

#36 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 9547 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 19:57

Mnie już nie zaszkodzi...a wręcz może pomóż ... :laie_67:  :laie_67:  :laie_67:

• 0

#37 ONLINE   kubalon

kubalon

Debeściak

• Użytkownik
  • 677 postów
  • Model:Qashqai Tekna
  • Silnik:1600
  • Nr rejestracyjny:DW
  • Time Online: 28d 18h 10m 46s

Napisano 11 styczeń 2017, 20:07

Jacko cena atrakcyjna tylko w lecie niezbyt komfortowo, chyba że wentylowane.
  • 0

#38 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 9547 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 11 styczeń 2017, 20:27

W lecie to można i w stringach...byle bez draski :D

Wracajmy do tematu bo nas jeszcze ktoś stuknie :D

• 0

#39 OFFLINE   herson

herson

Nissanmaniak

• Eksperci

• 1378 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:i30 i X-Trail T32
  • Silnik:1.6 DIG-T
  • Nr rejestracyjny:KR
  • Time Online: 4d 5h 54m 26s

Napisano 12 styczeń 2017, 20:13

W lecie to można i w stringach...byle bez draski :D

Wracajmy do tematu bo nas jeszcze ktoś stuknie :D

W tych stringach?? No raczej :D
  • 0

#40 OFFLINE   JACKO29

JACKO29

Turbo Nissanmaniak

• Moderatorzy

• 9547 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Flaga:

Napisano 17 styczeń 2017, 15:08

Wracamy do stuków...

Cały czas jak jeżdżę,słychać podczas zmiany biegów 1-2 2-3 pojedynczy stuk dość głośny.W serwisie jak zwykle głusi.Ale dzisiaj dałem sobie popalić i moje wnioski z kontroli podwozia:

-Prawa strona po zdjęciu koła wszystkie sworznie w nienagannej kondycji,zero wycieków,oliwy,smaru itp.Próba ruszenia wahaczy breszką nie powoduje żadnego odgłosu ani minimalnego luzu...na koniec kontrola półosi i ZONK!!!

-Lekkie kręcenie tarczą w te i spowrotem daje po obwodzie tarczy jakieś 7mm! luzu i za każdym razem głośny stukot!Pomiedzy półosią a piastą luzu brak.

-Lewa strona podobnie z mniejszym dystansem po obwodzie i stuk jest daleko cichszy...

Kwaaaa!!!!!! Przeguby wewnętrzne!? Już!?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Qashqai J11