Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Stuk przy puszczaniu sprzęgła


mati113

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Z samochodem wszystko okej, jesli chodzi o skrzynie. Trafiłem na szpeca i sobie poradził. Piszę informacyjnie, bo wiele osób o to pytało, także skrzynia chodzi jak nową, natomiast mam inny problem. 

 

Otóż przy zmianie biegu z I na II i przy już delikatnym puszczeniu sprzęgła słychać stuk. Stuk jest taki jak gdy zbyt szybko (przy małych obrotach zmienimy bieg), ale bieg zmieniam przy w miarę wysokich obrotach. Wątpię, by samochód potrzebował ponad 3k obrotów, aby zmienić dopiero z I na II. Nie mam obrotomierza, ale myślę, że obroty są wysokie (samochód wyje) gdy zmieniam bieg na II. Dzieje się tak nie za każdym razem. Zazwyczaj jak jest pod górkę, czy w trakcie jakiegoś skrętu, a czasem po prostu na płaskim terenie. Z czego to może się wywodzić? Czy to przegub wewnętrzny czy jak? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe tak jak podejrzewasz, że to przeguby napędowe, albo gdzieś jest luz w zawieszeniu przednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba powymieniać to po kolei? Najpierw przeguby i zobaczyć czy coś dało? Chyba innego wyjścia nie ma?


Możliwe tak jak podejrzewasz, że to przeguby napędowe, albo gdzieś jest luz w zawieszeniu przednim.

 

Gdyby były jakieś luzy, to zostaną one wykryte na przeglądzie? Bo za parę dni mam przegląd i może tam do czegoś dojdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba powymieniać to po kolei? Najpierw przeguby i zobaczyć czy coś dało? Chyba innego wyjścia nie ma?

 

Gdyby były jakieś luzy, to zostaną one wykryte na przeglądzie? Bo za parę dni mam przegląd i może tam do czegoś dojdzie?

Zamiast wszystko wymieniać, najlepiej zdiagnozować poszczególne części i dopiero wtedy wymieniać. Trochę taniej to wyjdzie. A jeśli chodzi o przegląd to wszystko zależy od tego jak bardzo te luzy są duże i od tego jak bardzo Pan diagnosta przyłoży się do swojej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie,jeśli przy tym masz jeszcze wyraźny skok lewarka,to może być poduszka skrzyni lub silnika.Na przeglądzie powinno wyjść,zasugeruj diagnoście by zwrócił uwagę na ten stuk,ale nie sugeruj czego ma szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...