Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czułość mikrofonu


robert_76_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Można jakoś ustawić zmniejszyć czułość mikrofonu w aucie. Mam radio daewoo.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś ustawić zmniejszyć czułość mikrofonu w aucie. Mam radio daewoo.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Można mechanicznie. Mikrofon jest na suficie przy lusterku , pod osłoną jak na zdjęciu.

Trzeba zdjąć osłonę (trochę przesuwając w stronę lusterka tak aby wyhaczyły się plastikowe zaczepy).

Sam mikrofon ma osłonkę z pianki.

Ja miałem odwrotny problem - notorycznie byłem słabo słyszalny, a po wyjęciu owej pianki jest dużo lepiej. Zawsze można przysłonić.

To taki może dziwny sposób, ale u mnie działa .

 

post-40757-0-21189100-1437763627_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mechanicznie. Mikrofon jest na suficie przy lusterku , pod osłoną jak na zdjęciu.

Trzeba zdjąć osłonę (trochę przesuwając w stronę lusterka tak aby wyhaczyły się plastikowe zaczepy).

Sam mikrofon ma osłonkę z pianki.

Ja miałem odwrotny problem - notorycznie byłem słabo słyszalny, a po wyjęciu owej pianki jest dużo lepiej. Zawsze można przysłonić.

To taki może dziwny sposób, ale u mnie działa .

 

Mój jest bardzo czuły i wyłapuje wszystkie dźwięki. Jak ustawiłem środkowe nawiewy na sufit to był słychać tylko szum i rozmówca mnie nie słyszał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powyższa metoda raczej nie pomorze - tu raczej w grę wchodzą jakieś elektroniczne filtry częstotliwości, które by odsiały niepotrzebny szum. A ie mechaniczne zakrycie mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Panowie ja również miałem problem z czułością mikrofonu (była za mała) - więc rozebrałem go i co? I okazało się że jest tam potencjometr do ustawiania czułości więc zwiększyłem i teraz rozmówcy mówią że słychać mnie rewelacyjnie, tak jak bym rozmawiał przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Można ustawić czułość mikrofonu podczas rozmowy przy połączeni przez bluetooth. Wystarczy nacisnąć krótko przycisk menu a następnie przekręcając pokrętło od menu/vol regulować w zakresie od -2 do 2 oraz zatwierdzić przyciskiem enter lub back (działa z oryginalnym nissanowskim radiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...