Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiana silnika 1,5 dci


Gość piotr86

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Byłem użytkownikiem tego forum dwa lata temu, ale nie ma opcji odzyskiwania hasła i niestety musiałem założyć nowe konto.

Do rzeczy. Jadąc sobie moją almerą 1,5dci 2004 prędkością 140 km/h nagle zgasła i nie odpaliła już. Temperatura skoczyła na max (czerwone pole).

Diagnoza: panewki poszły się... 

Szukam silnika. Jakieś dobre rady w tym temacie? Jak szukać? Gdzie szukać? Na co zwracać uwagę? A może ktoś uczciwy ma niepotrzebny silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza sprawa to szukaj dokładnie takiego samego silnika jaki miałeś. Nie zwracaj też za bardzo uwagi na przebieg. W dieslu to chyba nawet lepiej jakby miał trochę więcej kilometrów, bo będzie pewność, że walił trasy, a nie był jeżdżony tylko po mieście. Silnik najlepiej żeby był nie wyjęty z samochodu. Lepiej tak, gdyż wiesz, że nie leżał sobie pod chmurką. No i popatrz na sam silnik, by nie był za mocno obrzygany olejem itd.

 

Na więcej rad musisz poczekać, aż któryś z bardziej ogarniętych kolegów z forum Tobie podrzuci. To co ja mniej więcej wiedziałem, to podałem.

 

Powodzenia w szukaniu nowego motorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje Ci Alle..... .

Szukaj nowych ogłoszeń i np. tam gdzie są jeszcze całe samochody /angliki/ nie rozebrane.

Tak jak napisał przedmówca, że lepiej aby silnik był w autku i może trafisz, że będzie można go jeszcze nawet odpalić. Lecz to wszystko uzależnione od czasu trwania ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...