Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szyba w drzwiach kierowcy, programowalna?


mikollajj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanie dla fachowców jak wygląda sprawa z szyba w drzwiach kierowcy ona jest jakas programowalna czy jak?

Pytam bo mam taka dziwna sytuacje oturz wszystkie inne szyby sa ok a ta w drzwiach kierowcy robi cos takiego,

jak przytrzymam przycisk żeby ja zamknąć to jedzie do góry zasówa się i od razu obniza się na jakies 7 cm od góry,

jedyny sposób żeby ja domknąć to trzeba zamykac tak jakby małymi impulsami czyli lekki nacisk szyba 3 cm w góre i stop i znów tak samo.

zastanawia mnie co jest grane no na przycisku pisze auto czy jakos tak wiec zastanawiam się czy to nie jakies programowanie, niestety nie mam instrukcji wiec nie wie o co biega.

z góry dziekuje za pomoc

 


Witam mam takie pytanie do czego jest ten przycisk na drzwiach kierowcy ten z "x"? poniżej foto


http://zapodaj.net/97f052a1dedf4.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi tak robi czasami. Zapewne jest to mechanizm przeciążeniowy zabezpieczający przed tym by nie włożyć ręki/ głowy i podnieść szyby , który zaczyna szwankować. Wyczyszczenie i ustawienie prowadnic powinno zmniejszyć opory szyby i naprawić ten objaw. 

 

AUTO na przycisku oznacza jedynie ,że można lekko naciskając opuścić/podnieść troszkę a mocno naciskając sama się opuszcza/podnosi całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i wyjaśnienia naprawdę dzięki teraz już wiem co robic

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam  dziś doszedłem jak to jest z podnoszeniem szyby kierowcy

włącznik podnoszenia ma dwa zakresy  lekko do góry idzie szyba do końca i tak zostaje

mocno do góry szyba idzie do końca i obniża się robiąc wentylację.

Tylko włącznik od kierowcy ma dwa zakresy, przynajmniej tak u mnie jest ,sprawdzane 20 razy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  dziś doszedłem jak to jest z podnoszeniem szyby kierowcy

włącznik podnoszenia ma dwa zakresy  lekko do góry idzie szyba do końca i tak zostaje

mocno do góry szyba idzie do końca i obniża się robiąc wentylację.

Tylko włącznik od kierowcy ma dwa zakresy, przynajmniej tak u mnie jest ,sprawdzane 20 razy.

 

pozdrawiam

Haha gdzie ty to wyczytałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Haha gdzie ty to wyczytałeś ?

nie haha , tylko tak jest u mnie i nie czytane tylko sprawdzone. Jak nie masz nic do powiedzenia to nie nabijaj postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo proszę informacja z instrukcji obsługi ( którą polecam przeczytać ) Mam jedynie po angielsku bo tak wolę, ale w wolnym tłumaczeniu jeśli szyba napotka opór to opuści się w dół i funkcja ta działa tylko przy automatycznym podnoszeniu. 

 

Większość aut jakie znam z automatycznym podnoszeniem szyb ma takie zabezpieczenie żeby nikomu krzywdy nie zrobić. Jak w leciwym aucie robią się między innymi za duże opory to przestaje to prawidłowo działać. 

xt okno.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...