Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup T32 warto?


BarracuDa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu pamietam sprawe, gdzie kobieta wjechala swoim nowym volvo cx90 w snieg i probujac wyjechac, padla skrzynia, wymiana nie pamietam chyba ze 40tysi, serwis odmowil naprawy twierdzac ze auto nie jest przeznaczone do wyjazdu z zaspy, byla tv, interwencja , w koncu chyba naprawili jej auto po walce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych Forumowiczów!

Na pytanie "czy warto" odpowiem po jakimś czasie, dziś odbieram 'X-a' z salonu.

Pierwszy Nissan w rodzinie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Forumowiczów!

Na pytanie "czy warto" odpowiem po jakimś czasie, dziś odbieram 'X-a' z salonu.

Pierwszy Nissan w rodzinie.

 

Pozdrawiam!

Po roku użytkowania i 28tkm z 1.6PB, gdyby to miało zawrzeć się w jednym słowie?? Tak

Czy dzisiaj wybrałbym inaczej?? Możliwe ale do 115k musiałbym sporo dorzucić do XC60 z fajną benzyną lub przełknąć nie do końca podobającą się RAV4 za to w hybrydzie.

Oczywiście mówię tu o aucie tego typu. Dzisiaj jedynie zrezygnowałbym z wersji 7miejsc, bo jednak bagażnika brakuje, zwłaszcza jak pojawiło się kolejne dziecko.

Trzeci rząd wykorzystałem częściej niż myślałem, ale jednak mógłbym się bez tego obejść, tym bardziej że powyżej 10 roku życia, to tylko za karę można tam jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ^3. Tylko odpowiednio dotrzec silnik zgodnie z instr. To odwdzieczy sie spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie dorosnę do aut typu Sharan, może jako trzecie auto, ale gdyby było mnie na to stać, poważnie pomyślałbym o kamperze.

 

Odnośnie miejsca, wytargam trzeci rząd i będzie lepiej. Poza tym, ile by go nie było, moja Pani i tak zajmie wszystko ;) czas pomyśleć o boxie

Warto ^3. Tylko odpowiednio dotrzec silnik zgodnie z instr. To odwdzieczy sie spalaniem.

Przy tych gabarytach, swojej żwawości i mojej nodze, rzeczywiste 8,5l to bardzo dobry wynik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu dolega

Cały czas problem z ogrzewaniem + gdzies cieknie płyn chłodniczy. Wymienili cały zestaw sterowania ogrzewaniem plus nagrzewnica + chłodnica. Dzis odebrałem samochód został dodatkowo jakis wąż wymieniony od płynu chłodniczego, termostat + jakis zawór. Przy okazji jak sciagali osłony termiczne przy kolektorze to sruby się urwały ( samochód ma 1.5 roku i 15 tysięcy mil). Ogrzewania nie sprawdzałem teraz jest za gorąco u nas...

Ogrzewanie sprawdzone wczoraj, nadal nie działa prawidłowo (po 11 wizycie w ASO) dzisjaj kolejny telefon do Nissana ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to mało powiedziane, zdecdydowanie najgorszy pod wzgledem usterek samochod jaki miałem, zwłaszcza ze był zakupiony jako nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ogladalem fl Mazdy Cx5. Srodek nawet ladny. Niestety bagaznik zdecydowanie mniejszy na oko 80 litrow i brak przesuwanej kanapy co czesto ja wykorzystuje. No i ten tablet doklejony do deski - nie gustuje w takich rozwiazaniach. Czyli xt nadal dla mnie górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wpadłem na artykuł z takimi informacjami

"Najlepiej sprzedającym się segmentem są obecnie SUV-y i Renault-Nissan ma w nim największy udział spośród wszystkich producentów. Jest to 12 proc. Z kolei najlepiej sprzedającym się SUV-em na świecie jest Nissan X-Trail należący oczywiście do koncernu zarządzanego przez Carlosa Ghosna."

Ciekawe, zaskakujące? Dla niektórych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/nissan-x-trail-po-liftingu-sladem-qashqaia/h9f1mc

 

X-trail 2017 po lifcie ma wiekszy bagaznik o 15 litrów ale jest jedno ale...zrezygnowali chyba z mozliwości ustawienia półki na wysokosci górnej krawedzi nadkoli. Obecnie są płaskie a na foto zaokrąglone.

Ja akurat na wyjazdy korzystałem z opcji górnej (kurtka, jakies lekkie rzeczy na wierzchu) - tj. obie półki na górze aby wykorzystać całą przestrzeń bagaznika.

 

post-95769-0-24163800-1498556627_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęcia to chyba podloga tylna odwrocona jest żeby nie było widać jej spodu a tylko wierzchnia (ladniejsza) powierzchnie

Wkurza mnie brak maskownicy na podłokietnik w tylnej kanapie. Po otwarciu podłokietnika przez pasażera jest znacznie glosniej w srodku samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęcia to chyba podloga tylna odwrocona jest żeby nie było widać jej spodu a tylko wierzchnia (ladniejsza) powierzchnie

Wkurza mnie brak maskownicy na podłokietnik w tylnej kanapie. Po otwarciu podłokietnika przez pasażera jest znacznie glosniej w srodku samochodu

trafne spostrzeżenie - żeby tak włożyć półkę to trzeba ją obrócić w osi pionowej o 180 st. - spryciarze :whistle:

Podłokietnik - fakt - ale zeby głośniej było ? przeciez roleta nie jest specjalnie szczelna - ja wykleiłem podłogę samoprzylepną matą wygłuszającą i nie ma znaczenia czy kanapa połozona, czy bagaznik pusty czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna podloge tez okleiłem mata (gabka samoprzylepna wyciszajaca) bo oprócz wygłuszenia to wszystko na niej latalo i stukalo.

Najwieksza roznica w glosnosci jest gdy zwiniesz rolete, ale otwarty podłokietnik tez nie polepsza komfortu.

Bagaznik nie jest jakość szczególnie wyciszony i można uslyszec roznice. Oczywiście przy jeździe ponad 100 km/h to już nie jest tak zauwazalna.

Jeśli jedziesz (np. po miescie) ok. 60-70 km/h to powinieneś slyszec o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawsze slucham muzyki podczas jazdy i po prostu nie slysze szumu czy innego typu dzwiekow nieporzadanych. Od czasu zalewania vpover shella to i silnika nie slychac na swiatlach (ale w zasadzie syztem SS gasi mi w 90% zatrzyman)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy ma serio z tą roletą? Od poczatku ją wywaliłem, ale może w wersji 7 miejsc, dodatkowym wyciszeniem jest juz sam trzeci rząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pechowo trafiłeś... Masz Rogue, czyli mieszkasz w USA?

Tak, a serwis tutaj tragedia, nic nie potrafią naprawic...

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy ma serio z tą roletą? Od poczatku ją wywaliłem, ale może w wersji 7 miejsc, dodatkowym wyciszeniem jest juz sam trzeci rząd

 

Oj, moglbys się zdziwic jaka może być roznica w glosnosci wewnątrz.

Staram się rozwijać rolete (jak pamiętam) bo jst znacznie ciszej, ale niestety jest to średnio komfortowe. Nie dość, ze nie ma prowadzenia sama sztanga rolety i trzeba trafiać w gniazda na slupkach to rozwimieta zaslania bagażnik i ciężko cos wlozyc glebiej. Zazwyczaj jezdze z rozwinieta -praktyczniej ale glosniej :)

Chociaz np. dzisiaj jak zerwanie chmury w Wa-wie to nie jest specjalnie glosniej niż z rozwinieta hehe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brak prowadnic to zaleta. Ich brak wynika pewnie z opcji 3 rzedu. Z trafieniem w zaczepy nigdy nie mialem problemu. Zazwyczaj jezdze ze zwinieta i zablokowana na zatrzaski a rozwijam wylavznie gdy parkuje na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 rząd chyba nie ma nic wspólnego z prowadnicami.

Prowadnice to dodatkowy koszt, "większa" praca konstruktorów. Musieli by rozszerzyć tylne słupki a co za tym idzie wszystko pod nimi być może zmienić etc...

Nie mowie o "U" profilu ale o poleczce na której można oprzeć sztangę ciągnąc ja do tylu.

Mnie zawsze prawa strona opada jak ciągnę roletę i musze poprawiać a lenistwo nie pozwala :)

 

BTW. Nie wiem czy zauważyłeś ale zwinięta roleta trosze piszczy - ociera się pewnie guma o kasetę aluminiowa podczas jazdy (gora-dol_ i hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Nie wiem czy zauważyłeś ale zwinięta roleta trosze piszczy - ociera się pewnie guma o kasetę aluminiowa podczas jazdy (gora-dol_ i hałasuje.

Te prowadnice w niczym i tak nie pomagają - to fakt. Nie mam też problemów z zaczepianiem po rozwinięciu. Może to jakieś zdolności manulane :wave:

Natomiast u mnie nic nie trzeszczy niezależnie od pozycji rolety. Najczęściej jeżdzę z roletą zwiniętą i zablokowaną w pozycji horyzontalnej - te plastikowe gwózdki po bokach blokują tę pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli wlasnie pozioma pozycje samej rolety zwiniętej. Od dolu sa gumowe/tworzywowe wypustki które blokują rolete przed obrotem i to chyba one tam trzeszcza.

Wczesniej myslalem, ze to sama kaseta z bokow jest z lekkim luzem i pod obciążeniem ociera się o boki  zabudowy bagażnika.

Z drugiej strony nie jestem pwien czy to roleta  czy kaseta rolety wydaje takie dzwieki - jak plastik o plastik lub o gume by tarl i to w pozycji zwiniętej rolety. Po rozwinieciu nie slychac tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli wlasnie pozioma pozycje samej rolety zwiniętej. Od dolu sa gumowe/tworzywowe wypustki które blokują rolete przed obrotem i to chyba one tam trzeszcza.

Wczesniej myslalem, ze to sama kaseta z bokow jest z lekkim luzem i pod obciążeniem ociera się o boki  zabudowy bagażnika.

Z drugiej strony nie jestem pwien czy to roleta  czy kaseta rolety wydaje takie dzwieki - jak plastik o plastik lub o gume by tarl i to w pozycji zwiniętej rolety. Po rozwinieciu nie slychac tego.

 

moze posmarowanie tych wypustek pomoże - są jakieś specyfiki które eliminują tego typu świerszcze w samochodach - slikina w spray'u to chyba jest.

Najlepsza kontrola - zdemontuj roletę i jazda próbna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć :)

Mailem sprawdzić ale gdy już pakuje się do samochodu to zupełnie zapominam ze cos tam musiałem zrobić, dopiero po usłyszeniu znowu przypominam sobie - i zakładam, ze jutro to wreszcie sprawdzę...i tak codziennie  hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć :)

Mailem sprawdzić ale gdy już pakuje się do samochodu to zupełnie zapominam ze cos tam musiałem zrobić, dopiero po usłyszeniu znowu przypominam sobie - i zakładam, ze jutro to wreszcie sprawdzę...i tak codziennie  hehe...

 

a od czego jest przypomnienie w telefonie :pc: ??? zdemontuj dziś po powrocie - to 3 sekundy przecież :wave:

 

U mnie natomiast zdiagnozowane leciutkie stukanie prawego tylnego fotela (mechanizm blokowania nachylenia) którego za cholerę nie da się usunąć, ale stuka tylko w penej określonej pozycji i gdy nikt tam nie siedzi. A ze zazwyczaj siedzi to i problem znikomy :devil:

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...