Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


Gość Andrzej G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Reasumują...pozostane przy Pulsarku:)nawet z wymienioną skrzynią, ostatecznie jest nowsza od mojej:) dziś otrzymałem sesemesa że autko jest gotowe.Będąc nie ufny potwierdziłem telefonicznie, TAK jest,skrzynia przyjechała szybciej i jest READY (zamknęło się w 2 tygodniach) Z uwagi na pracę odbiorę go dopiero w piątek, co ustaliłem napiszę po powrocie, bo to jednak mała wyprawa, 500 km trzeba stuknąć.Nie ma co dywagować jak postąpić, naprawa jest gwarancyjna bo na taką się pisałem i teraz jedyne co mi ewentualnie pozostaje to pisemko do Centrali o jakąś drobną rekompensatę za straty psychiczne i  paliwowe.Może jakiś breloczek przyślą z logo  :nissan2:  :devil:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aligator tylko przed ruszeniem spod ASO Mnisan zapytaj czy w skrzyni tym razem jest olej ???  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas utrzymuje stan salonowy jak wewnątrz tak i na zewnątrz takie Hobby  :D

Ranger ale twój Note też jest super zadbany  :spoko:

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie piszę że Sonax koloryzujący jest lepszy jak T-Cut koloryzujący oj Ranger  :)

Ja Sonax czarny stosuje do barwienia i zabezpieczania wszystkich plastików ,sprawdza się super barwi fest  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na jeździe próbnej nie patrzyłem na żadne strzałki, przy spokojnej jeździe zmieniałem przy ok 2500obr/min (niżej niż w moim dieslu!), a raz "pociągnąłem" do ponad 5000.. to dopiero było przyjemne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w "101" %. Dodam, że jeżeli o mnie chodzi, to nigdzie nie napisałem, że dla mnie to podstawa. Zmieniam biegi w zależności od "potrzeb", a nie bo komputer tak chce ... , ale by mieć jasny obraz jak ta elektronika działa i co nam podpowiada, podglądam kątem oka wskazania komputera.
Zgadzam się też z kol. Burning, że w trakcie jazdy próbnej nie sposób dostrzec wielu niuansów, poza odczuciami z jazdy. Ja podczas jazdy próbnej nie tylko nie widziałem "strzałek", ale nawet nie zauważałem sygnalizacji o obecności pojazdów w martwym polu :dribble: Ot coś pikało i tyle :dribble:

Ale jak czytam, że co niektórzy mają pretensje do silnika że się "dusi", kiedy jadąc pod górę zmieniają bieg na wyższy przy obrotach ok. 1000 obr/min (czyli niemal minimalnych dla tego silnika), lub sugerują, że komputer w tej kwestii pokazuje bzdety, to ... trudno na spokojnie się do takich opinii odnieść :dribble:

Pozdrawiam przedmówców :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem miganie przy lusterku - nawet fajne :D

Z odczuć z jazdy jedna rzecz mi nie do końca pasowała w Pulsarze - ilość "informacji" na kierownicy. Tino mówi mi sporo o tym, co się dzieje z przednią osią. Pulsar znaaaacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miganie lampek przy lusterkach zacząłem zauważać duuuużo później. Początek eksploatacji Pulsara określiłbym jako "kolorowy zawrót głowy". Coś pikało, ale trochę kilometrów musiałem zrobić, zanim zacząłem łapać, czego to auto ode mnie chce :dribble:
Nie było to jak Almerka N15 - tam nic nie pikało, nie mrugało, a pomykała ... i to bezawaryjnie przez 16 lat. Tyle że latem było w kabinie "trochę" za ciepło :dribble: (nie miała klimy)


Ja nie odnosiłem tego do Ciebie - to taka ogólna refleksja była. ;)

Dokładnie tak to odebrałem :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zastanawia, jak w Pulsarze działa samopoziomowanie reflektorów. Moim zdaniem mijania świecą za nisko. Jak je podkręciłem "wyżej", to niewiele to dało bo w czasie jazdy nie odczułem by świeciły dalej, za to drogowe zaczęły omiatać zamiast drogi, korony drzew. Więc wróciłem do ustawień "fabrycznych". Przypomnę, że mam ledowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, fajne, ale wbrew temu co w dziale QQ wmawiają nie jest to niezawodne. Dość często widuje duchy gdy jest deszcz albo co gorsza zmrok i deszcz. Czasem potrafi też rozpoznawać elementy mijane np. wysepki, czy barierki mostu. Oczywiście z reguły działa dobrze.

Ale nigdy nikt nie zauważył, by system się "pomylił" i nie zauważył auta w martwym polu. Zdarza mu się być nadgorliwy - zwłaszcza podczas deszczu. Ale wolę nadgorliwość niż gdyby mu się myliło w drugą stronę. Ta nadgorliwość w świeceniu lampki nie dyskwalifikuje urządzenia - lepiej mieć fałszywe komunikaty w deszczu, niż jeden za mało w jakichkolwiek innych warunkach. Oczywiście nikt z nas nie zmienia pasu w oparciu o lampeczkę w okolicy lusterka. Ona jest na ten jeden moment... moment popełnienia błędu, który może nas kosztować minimum malowanie boku do maksimum..... Może w ogóle nigdy się nie przydać, a aoby się przydało na ten jeden maluteńki ułamek sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odbsysnika to tam za dużo nie masz ;-)

Kup lepsze a zobaczysz różnice ,ja z aktualnych White Vision jestem przebardzo zadowolony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Edek
W Almerce N15 przejeździłem na fabrycznych żarówkach 16 lat i nawet nie wiem co tam świeciło, ale było cacy - wyjazd w nocy na plac, gdzie w odl. kilkunastu metrów była ściana, maska w górę, kluczyk nasadowy w łapę, jazda testowa ... i po kilkunastu minutach pełnia szczęścia.

Tutaj jest problem, bo mijania świecą ewidentnie za nisko i jest wyraźna krawędź świecenia. Ledy na mijania świecą jasno - tu nie mam uwag, ale bezpośrednio za krawędzią świecenia jest nicość - totalna czerń. Jak pisałem wcześniej, próbowałem trochę podnieść, ale z tego co zauważyłem, to w czasie jazdy wyżej świeciły tylko drogowe, natomiast na mijania nie widziałem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moimi jebitnymi odbłysnikami na aktualnych super zarowkach rozświetlam tą nicość ;-)
Ale ja ustawiłem sobie sam swiatła tak aby mijania świeciły jak najdalej nie oslepiajac samochodów z naprzeciwka, drogowe to strach włączać :wow:  
Co do świecenia standardowej żarówki jak OSRAM bilux to jest dla mnie dno a nie porządne swiatło ,ale każdy ma inne wymagania do jakości święcenia, ja mam duże wymagania;-)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Edek01
Uwzględnij jedno - ja piszę o reflektorze ledowym w Pulsarze, który ma układ samopoziomujący. Pisałem też, że pomimo że kiedy na postoju podniosłem snop świateł mijania (co było wyraźnie widać na ścianie przed autem), to w czasie jazdy układ samopoziomujący i tak po mnie poprawił, bo w czasie jazdy stwierdziłem, że jak świeciły nisko, tak pozostało. Natomiast efekt podniesienia reflektorów pozostał zauważalny tylko po przełączeniu na drogowe, bo zamiast drogi oświetlały korony drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju ja jak i Stider nie mamy za wiele do napisania o Led ;-)

Ja namawiam Stidera na zakup lempsiejszych żarówek ;-)

Ale kupi dopiero jak mu się Bańka przepali :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lepsze a zobaczysz różnice ,ja z aktualnych White Vision jestem przebardzo zadowolony ;-)

Kiedyś miałem te żarówki w Mikrze - rewelacja. Nawet w nocy na mokrej drodze była wyraźnie widoczna droga przed autem i granica świecenia. No i jasność powalała. Fakt, że cena spora, ale gdybym w nowym aucie miał jakieś zwykłe żarówy, to nawet chwili bym się nie wahał i zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...