Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Szum podczas jazdy.


Gość sgsw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Kupiłem kilka dni temu córce pierwsze auto N16 z 2004r z silnikiem 1,5 d samochód jeździ przyzwoicie jednak przy prędkości powyżej 50 km/h strasznie jest głośny nie wiem czym to jest spowodowane samochód jest na oponach zimowych ale to możliwe żeby było aż tak głośno jak bym jechał kabrioletem 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre samochody tak mają ,że przenoszą do wnętrza dużo hałasu.Niestety opony zimówki z reguły są głośne,a niektóre modele nawet bardzo głośne i tutaj szukałbym przyczyny.Popatrz jakie masz zimówki i poszukaj w internecie wyznacznika decybeli dla nich i już bedziesz miał jakąś jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasugerował kolega wyżej - najpierw bym się zainteresował oponami. Warto zakupić letnie i zrobić zmianę (tym bardziej że zimę w tym roku zapowiadają cieplejszą niż w zeszłym roku).

Stwierdzenie >>strasznie jest głośny<< to dość obszerny temat i nie wiadomo kto co ma na myśli i do czego porównuje. Mogą być uszkodzone łożyska lub łożysko, może gdzieś brakuje uszczelki np. drzwiowej lub w komorze silnika-podszybie i szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw podjechałbym do wulkanizatora, aby sprawdził (  za nim kupisz nowe opony ) czy to opony hałasują czy nie sa przypadkiem wyząbkowane.

Jeśli nie to właśnie łożyska strasznie hałasują , a raczej wyją ... wystarczy zakrecić kołem jak jest na podnosniku jakimś i bedzie wiadomo które łozysko huczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...