Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szalejące czujniki ciśnienia w oponach


sph3r3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż twój pająk twój cyrk  :D

Ja im bym nie popuścił, na gwarancji u mnie wiele poprawiali i wymieniali aż Salon zbankrutował  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiemy,więc dość w tym temacie o szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek, widocznie masz rozdwojenie jaźni. :D Bo w jednym miejscu piszesz, że nie ufasz żadnemu mechanikowi (serwisom też), a w drugim za to, że dałbyś rozbebeszyć serwisowi połowę auta (a wierz mi, że wymiana dachu panoramicznego, to trochę więcej jak wymiana szyby przedniej).

Wiesz, doradzać innym mnie też lekko przychodzi. Gorzej jeśli sprawa dotyczy Twoich pieniędzy, Twojego auta, Twojego czasu i Twoich zapewne nerwów. :unsure:

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu zastanawia mnie dlaczego nikt jeszcze nie wymusił na producen

tach aut np.obowiązku łatwego dostępu do żarówek reflektora,bo chyba nikt nie zaprzeczy że to nie problemm gdy jedziesz w nocy i padną światła.

Chyba że te czujki takie ważne,ja nie mam,to nie wiem,ale też wcale ich nie pragnę.

Za to żarówkę wymieniam z zamkniętymi oczami i jadę dalej.

Edytowane przez porter59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A... tak mała ciekawostka. Wymieniłem koła na zimówki, które nie mają czujników. A Qq dopiero po dwóch dniach i ok.100km przebiegu zaczaił, że go oszukuję i pokazał komunikat (przez moment pulsujący a potem świecący się na stałe wykrzyknik), że nie może odczytać ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu zastanawia mnie dlaczego nikt jeszcze nie wymusił na producen

tach aut np.obowiązku łatwego dostępu do żarówek reflektora,bo chyba nikt nie zaprzeczy że to nie problemm gdy jedziesz w nocy i padną światła.

Chyba że te czujki takie ważne,ja nie mam,to nie wiem,ale też wcale ich nie pragnę.

Za to żarówkę wymieniam z zamkniętymi oczami i jadę dalej.

Ale widzisz,jesteś w błędzie w Qqłce też jest dobry dostęp.Mało tego w wersji tecna nie musisz wymieniać żarówki bo jej nie ma!są LED-y

A jak się ma to do innych marek nie wiem,ale chyba od 2010r jest dyrektywa unii nakazujaca producentom aut takie sytuowanie reflektorów,aby wymiana żarówki nie nastręczała problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A... tak mała ciekawostka. Wymieniłem koła na zimówki, które nie mają czujników. A Qq dopiero po dwóch dniach i ok.100km przebiegu zaczaił, że go oszukuję i pokazał komunikat (przez moment pulsujący a potem świecący się na stałe wykrzyknik), że nie może odczytać ciśnienia.

 

 

Widocznie ma wolny procesor i 2 dni mu zeszło na przetrawieniu danych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz,jesteś w błędzie w Qqłce też jest dobry dostęp.Mało tego w wersji tecna nie musisz wymieniać żarówki bo jej nie ma!są LED-y

A jak się ma to do innych marek nie wiem,ale chyba od 2010r jest dyrektywa unii nakazujaca producentom aut takie sytuowanie reflektorów,aby wymiana żarówki nie nastręczała problemów

W niektórych autach to raczej kwestia przypadku,a nie zamierzony cel.

Ale są auta gdzie trzeba rozbierać pół przodu,żeby zmienić żarówkę.

Chodzi mi o to,że skoro ktoś na siłę wprowadził obowiązkowe czujniki,to niech też wprowadzi łatwy dostęp do żarówek z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwy dostęp to jest np. w Suzuki S-Cross czy nowej Vitarze. W QQ by wymienić niektóre żarówki trzeba (przynajmniej z tego co pamiętam z instrukcji, bo sam tego jeszcze nie robiłem) zdemontować dolot powietrza. A to już nie nie kwalifikuje się jako "łatwy dostęp".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mierze według instrukcji trzeba zdemontować lampę,a wymieniam bez ściągania czegokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie żebym się czepiał, ale to jest temat o czujnikach ciśnienia. A tutaj albo szyba, albo żarówki. Szanujmy się trochę i regulamin przy okazji, bo forum się rozwija i niedługo zginiemy we własnym bałaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Złapałem wkręta w przednie lewe koło i powietrze lekko uciekało.
Wstawiłem na lewy tył koło dojazdowe, a na "uciekający" przód dałem zdjęte tylne.
Komputer przez 2 dni pokazywał prawidłowe ciśnienie w tylnym kole, choć było ono na przodzie.
Robiłem kilka razy kalibrację.

Czy to oznacza, że jak będę rotował koła po sezonie, to samochód sam nie załapie gdzie są koła?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...