Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1.5dci 2003 zniknął komputer pokładowy


Shadow69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :wave:

Na forum jestem nowy, almerke posiadam ok 3 miesiące.

Auto kupiłem z uszkodzonymi zegarami, mianowicie prędkościomierz działał tylko do 80, brak niektórych kontrolek, uwalone podświetlenie i wyświetlacz do przebiegu.

Obdzwoniłem wszystkoch którzy naprawiają zegary w okolicy, i w zasadzie nikt nie chciał się podjąć naprawy, "bo się nie da".

Kupiłem zegar z autka z 2005r. (sedan), po podłączeniu działa, wszystko cacy, przebieg ustawiłem na właściwy (90tyś --> 199tyś), zamontowałem, ogólnie ok.

Dzisiaj zauważyłem że całkowicie znikął mi komputer pokładowy, brak jakiejkolwiek reakcji na przycisk INFO.

Po wrzuceniu starego zegara, komputer wrócił.

Jestem prawie pewny, że na nowym zegarze komputer również działał.

Jedynie róznice jakie zauważyłem, to na starym przebieg ogólny + 2 dzienne (A i B) a na nowym przebieg ogólny zamienny z dziennym, a nad nim zegarek.

Zrobiłem test wyświetlacza, i pokazuje mi błąd "010", na starym zegarze pokazuje "000", czyli wszystko ok.

Czy jest jakaś szansa uruchomić ten komputer czy raczej zostaje mi szukanie innych zegarów/naprawa moich?

Co znaczy bład "010"?

Bedę wdzięczny za jakie kolwiek informacje.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw uzupełnij kolego profil zgodnie z wymogami. N16 jest dość sporo.

2. Zegary powinieneś kupić zgodnie z specyfikacją /takie jakie masz u siebie/. Z tyłu zegarów masz karteczkę i symbole-numerki powinny się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, uzupełniłem, choć w temacie ująłem że chodzi o słynne 1,5 :D

Czyli mam rozumieć że nie ruszy mi komputer na tych zegarach?

Numery na kartce owszem, nie zgadzają się, ale ogólnie wszystko działa na zegarach prawidłowo, tylko znika komputer pokładowy.

A czy ktoś może mi powiedzieć co to za czarna kostka/skrzyneczka przykręcana za zegarami? Przychodzi do niej najmniejsza z trzech wtyczek, z tego co widzę nie ma z niej żadnego połączenia z resztą zegarów.

Liczę że może da się jakoś odpalić tego kompa...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak musisz dać fotkę, aby było zrozumiałe o co chodzi. Akurat oglądam zegary od 1,5 i widzę tylko dwie wtyczki a raczej gniazdka/złączki - białą i brązową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dodać wieczorem.

U mnie są 3 białe kostki, długa ok 4-5cm, średnia ze 3cm i taka najmniejsza (chyba 6 pin) która idzie do tego pudełeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...