Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. JACKO29!

Nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz!

Im większe odsadzenie (ET) tym bardziej koło idzie do wewnątrz auta a nie na zewnątrz.

Poza tym przy doborze felgi należy także uwzględnić ilość i rozstaw szpilek (śrub), a tu jest dużo możliwości (dla QQ jest 5 x 114,3)

A więc nie ''każda 16 podejdzie"

Odsyłam do  źródeł, nphttp://www.oponaok.pl/odsadzenie-et/    

                                       http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset

Edytowane przez Yan_2007
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się napiąłeś! Plus dla Ciebie za wyłapanie mojego błędu.Oczywiście mialo być odwrotnie ,a o szpilkach nie pisałem,bo jak kolega ma Kaśkę to wie ile ma srub w kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie napiąłem tylko sprawa wcale nie jest taka prosta (sam to przerabiałem). Przy doborze felgi nie tylko ilość szpilek w kole jest ważna ale także ich rozstaw. W QQ jest to 114,3 mm ale w użyciu są zbliżone rozstawy; 5x110mm, 5x112mm, 5x115mm i o pomyłkę bardzo łatwo (w ostatnim przypadku, np. Opel Antara, Sintra, różnica wynosi tylko 0,7 mm) a konsekwencje mogą być poważne. A ocena "na oko" bywa myląca.

A więc "nie kazda 16 podejdzie".

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga - rozstaw śrub też ma zasadnicze znaczenie, czyli podsumowując:

Alufelgi

rozstaw śrub 5x114,3mm

osadzenie piasty 66mm

ET40 lub 47 (zależy od szerokości felgi)

Szerokość 16"x6,5" lub 16"x7" lub 17"x7"

 

Panowie, a jak wrażenia z jazdy na 16" versus 17"?

Edytowane przez Grigorij0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na felgach 7"x16 (n.b. firmy MAK) zamiast 6,5" i wszystko jest O.K.

Wiele firm oponiarskich zaleca do opon o szer. 215 felgi szersze niż 6,5".(np. 7").

A co do doboru felg to należy także pamiętać o kupnie odpowiednich nakrętek do szpilek, pasujących do kupionych felg.

Poważni producenci felg dołączają do felg odpowiednie nakrętki.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie co z oponami, jeden Kolega polecał wcześniej Nokian Suv3, cenowo wyglądają OK. Mi się bdb jezdzi Oktawką na Bridgestonach Blizzak) LM32, ale są droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ bardziej cenię sobie komofort niż wygląd, cały rok jeżdzę na felgach 16", w lecie na alu a w zimie na stalowych.

I jak już wczesniej pisałem, w zimie Semperit Speed Grip 2 a w lecie na tym co fabryka dała czyli Bridgestone Dueler Sport (215x65/16).

N.B. W modelach J10 i J11 opony i felgi są takie same.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podczas ubiegłorocznej zimy jeździłem na 16 cali opony Nokian WR SUV3 w rozmiarze 215/65 (letnie gumy mają rozmiar 225/45 R19) i było OK. Ale zwróćcie uwagę, że mój QQ ma napęd na 4 koła, a co za tym idzie powinien mieć opony 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam naped 4x4, ale jakos nie wydaje mi sie zeby Continentale na ktorych go kupiłem były jakieś specjalne dla 4x4, tym bardziej że ten naped zalacza się praktycznie tylko przy b. malych prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba niedorzeczność specjalne opony do takiego 4x4? Co jak co - ale jak niektórzy (nie ja)  uważają, że opony lato/zima to wymysł producentów by więcej kasy wyciągnąć - to jak nazwać  szukanie specjalnych opon do takich "zabawkowych" 4x4? To jak pompowanie kół azotem.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadelku,a czy przypadkiem na Twoich gumkach :D nie ma napisu 4x4? bo ja takowy miałem.

I moim zdaniem jest to chwyt marketingowy,bo 4x4 uzależnione jest od obciążenia na oś i prędkości.Ale są opony które mają wyższe współczynniki i już nie są opisane 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komplet czujników zapłacisz 700zł,z alufelgami możesz trafić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie dostałem ofertę od mojego dilera i chyba wybiorę zestaw nr.1
oglądałem na cenowo - to wychodzi dość dobrze i mam gwarancje w jednym miejscu, wymianę i spokój z tym tematem na kilka lat:)


uprzejmie informuję, że mamy w ofercie koła zimowe do Qashqaia:
1) Opona Fulda Kristall Control HP 215/65R16 98H DOT 2015 + felga aluminiowa Dezent RE + czujniki ciśnienia
Łączna cena specjalna dla Państwa 3360 zł za zmontowane, wyważone koła.

2) Opona Hankook W452 215/65R16 98H DOT 2015 + felga aluminiowa Ronal R56 + czujniki ciśnienia
Łączna cena specjalna dla Państwa 3390 zł za zmontowane, wyważone koła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grigorij0 sprzedaję właśnie komplet alu17 Dezent, sprawdź w ogłoszeniach, może będziesz zainteresowany.

Felgi aluminiowe Dezent 17" Qashqai

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym zestawieni co byście wybrali Hankooka czy Fulde - ten hankook to nowy modek i nigdzie ipinii nie moge znalesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - biorąc pod uwagę ostatnią zimę i prognozy pogody na nadchodzącą, ja osobiście nie wybrałbym żadnego z proponowanych zestawów.

Natomiast pieniądze bym przepił. :D  ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że Klimek weźmie radę do serca, a pieniądze przepije z nami. :D

Za tyle kasy, to może też jakieś kobitki zwabimy. :dribble:

Zdrówko Wasze. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracać do tematu!

Na Gumtree znalazłem felgi 18' po 250zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedno pytanie.

Chciałbym zakupić felgi z czujnikami TPMS, czy czujniki będę musiał jakoś wgrywać do sterownika samochodu (chodzi mi o drugi komplet)?

Czy są jakieś specjalne zasady obsługi i przechowywania opon z czujnikami TPMS?

 

czy do stalówek i każdych alu da się wsadzić czujniki TPMS i czy warto...?

Edytowane przez Grigorij0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...