Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria podgrzewania fotela kierowcy


Karminadel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nastał chłód (na wyświetlaczu 11') i chciałem sobie odrobinę wygrzać cztery litery.

Niestety - pośladki do pracy dojechały zimne.

Mimo włączenia grzania potwierdzonego zaświecaniem się lampki przy pozycji HIGH jak i LOW - ciągle zimno.

Za to pasażerkę w trakcie jazdy jej fotel mi ją nieźle rozgrzał - nie działa tylko od strony kierowcy.

W wolnej chwili sprawdzę bezpiecznik - a jak będzie z nim wszystko OK - to pojadę do ASO na naprawę gwarancyjną i dam znać co z tego wyszło.

Trzeba rozruszać to forum jakimiś awariami - bo nudą wieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz pod fotel,czy przypadkiem coś z wojaży letnich nie rozpięło Ci wtyczki pod fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę. Chociaż to akurat pod fotel pasażera wciskałem maty i ręczniki a potem ich wyszarpać nie mogłem bo się o coś zahaczyły. Ale tak radzisz - sprawdzę od kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ,że białko jeszcze mu się przyda??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chwalił się, że pasażerka była rozgrzana więc wszystko wskazuje na to, że na szczęście grzanie foteli nie zabiło jeszcze do końca chuci w Karminadelu.

Ale dobra rada dla niego - ostrożnie z jajami na twardo. :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu trochę czasu jeszcze sprawdza....pasażerkę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaglądnięciu pod fotel - nie zauważyłem wypiętego kabelka.

Jeszcze muszę zerknąć na bezpieczniki. Wie ktoś może gdzie taki się znajduje? Bo nie chce mi się teraz zerkac do instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik sprawdzony - jest dobry. Po drugie jest jeden (15A) wspólny dla obu siedzeń. Gdybym to wiedział wcześniej (bo prawy działa) już bym nie miał nadziei na bezpiecznik. Cóż - pozostało ASO. Dam znać co zdiagnozowali. Na tapicerce nie ma żadnych uszkodzeń - tak piszę, bo instrukcja uczula by nie jeździć np. z kluczami w kieszeni i innymi przedmiotami mogącymi uszkodzi matę grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm?Wypiąłbym kostkę pod fotelem i sprawdził matę miernikiem.Ale nie ma co kombinować,jest gwarancja,niech ASO ma radochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza: przerwa w macie grzewczej siedziska.

Wg Pana z ASO:

- sprawdzono - dochodzi zasilanie do maty grzewczej, a mata nie grzeje.

- mata w oparciu jest zasilana szeregowo przez matę w siedzisku. Nie wiadomo czy mata w oparciu jest dobra, ale awaria tej w siedzisku jej nie zasila czy też jest uszkodzona.

- została sporządzona dokumentacja dla Nissana. Widziałem, iż miał w ręce wydruki schematu elektrycznego, jakieś inne kartki. Ponadto wydając mi pojazd jeszcze go obfotografował dla Nissana: z zewnątrz oraz stan licznika. Powiedział, że taka procedura bo świeży model i nie powinny trafiać się takie awarie.

- teraz czekamy na decyzje Nissana i jak przyjdą maty grzewcze będą je wymieniać, Najpierw tą w siedzisku, a jak po jej wymianie ta w oparciu też będzie zimna - to i drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.Czyli mówiłem,miernik i heja! To wszystko wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mata siedziska wymieniona.

Mata w oparciu była dobra.

Osobiście nie testowałem, z ASO wracała żona - więc wierzę Panu z ASO.... na razie, aż sam sprawdzę...

Przy okazji oddawania samochodu wspomniałem by zobaczyli na tylną lewą lampkę kabinu - bo nie świeci... Znaczy świeci jak nią poruszać - czyli coś nie kontaktuje... jakas pierdoła niech zerkną.

Pan elektryk zakwalifikował lampkę do wymiany. Jak przyjdzie nowa - mam się znów zjawić.

A więc lapka to już czwarta naprawa gwarancyjna będzie: dwa razy buzzer (brzęczyk) tylnich czujników, przepalona mata grzewcza siedziska, a teraz lampeczka. 10 miesięcy używania, 16 tys. km przebiegu. hihihihihi - ale w ogóle mnie to ani trochę nie denerwuje. Serio... póki sami to naprawiają.... Jak człowiek sobie wspomni ile już w życiu w kanale ze skrzynią biegów na plecach przesiedział - to z przyjemnością oddaje kluczyki panom z ASO - jak nie musi za to płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.niemieckiego rankingu ADAC, wymienione przez Ciebie usterki uplasowałyby Qashqaia gdzieś na końcu stawki bezawaryjnych samochodów. :P

Na szczęście niemiecki ADAC ma teraz inne sprawy na głowie, z ratowaniem wizerunku VW na czele. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje troche temat. Mi padly na raz maty w siedzieniu kierowcy i pasazera. We czwartek mam wymiane. Serwisant mowil ze to czesty problem. Autko z kwietnia 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na razie działa. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie najpierw zamówili matę siedziska - nie wiedząc czy także padła w oparciu. Jest to niby połączone szeregowo i jak padnie w siedzisku - to też nie grzeje w oparciu.

Oznacza to, że jakby wymienili w siedzisku i nadal by nie grzało oparcie - czeka się znów na kolejną naprawę gwarancyjną z kolejnym rozbieraniem fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis naprawiaja. Jak skoncza to sprawdze jak im poszlo i czy grzanie calosci dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiecie jaki kolor ma kostka od podgrzewania fotela kierowcy???? bo przestał grzać auto nie jest na gwarancji muszę sam uporać się z problemem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości - dlaczego nie masz gwarancji? Fabryczna jest 3 letania - więc chyba jeszcze wszystkie J11 muszą ja mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...