Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria podgrzewania fotela kierowcy


Karminadel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

  ...na gwarancji nic nie jest gwarantowane 

Cytat

 

 

Wizyta w serwisie Wałbrzych , odmowa naprawy 

tel do serwisu w opolu - zrobią odpłatnie 

Dzisiaj będzie  tel do  Warszawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kebry napisał:

 

Gdzie można dostać ogólne warunki gwarancji  by sprawdzić jak i co podlega ?

jeszcze raz:

S76sf6N.jpg

 

jak dla mnie jest to punkt G - elementy elektryczne... lub nawet L - układ ogrzewania...no bo kurde d*p@#@$ko ogrzewa, no nie?

Żądaj odmowy na piśmie i już...

 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od czerwca jestem posiadaczem nowego QQ. I dziś chciałem wygrzać plecy i cztery litery, a tu klops, mój fotel jest zimny jak lód. Poradzicie do jakiego serwisu podjechać i który ma lepsza opinie. Jestem z Katowic. Pozdro.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,że zanudzam, ale dziś rano postanowiłem pooglądać wiązki elektryczne i bingo, wiązka z fotela kierowcy wcale nie była podłączona. Po podłączeniu jej ogrzewanie działa, a żeby było ciekawiej to dodam, że owa wiązka była oginalnie zabezpieczona i ktoś kto składał samochód pominął ja podczas montażu. Dziwne, przecież powinna być jakaś kontrola, czy wszystko  jest ok poskładane i podłączone. Pojechałbym do serwisu i mieli by ze mnie kupę śmiechu. Tak wiec, sorki za kłopot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego mieliby mieć z Ciebie kupę śmiechu. To chyba nie Ty składałeś ten samochód... Jeśli ktoś ma się z kogoś śmiać to chyba z Nissana za to, że coś takiego wypuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam przeglądających forum:punk:

Po pisemku do centrali autko wysłane do serwisu we Wrocławiu 

2 godz . i fotele zrobione , można grzać ...... :D  i nawet do domku 

Serwis w porzooooo , sprawdzenie i zrobienie foteli na gwarancji i autko na czas roboty GRATIS   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i można, prawda? A tylko by spychologię uprawiali.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejo  kolego

nie pomogę ci bo moje robione były w serwisie 

ale wiem ze jeśli nie grzeje kierowcy to pasażera też nie działa.

W jednym siedzeniu są dwie maty a wszystko połączone szeregowo ( tak mówili )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kebry - małe sprostowanie. Jeżeli usterka nie jest gdzie indziej - to fotele są niezależne. U mnie jeden przestał grzać - drugi grzał.

Usterka: przepalona mata w siedzisku - i tu masz rację - maty są połączone szeregowo - więc nie grzała też w oparciu. Wymienili tylko w siedzisku i znów ciepełko wróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2018 o 19:33, Tomaszwi napisał:

U mne tez pomogło z kabelkiem, rozlączylem, uzylem Kontaktu i jest OK, grzeje :)

Kolego czy możesz sprecyzować o jaki kabelek chodzi?? Wrzuć jakąś fotkę proszę... oczywiście mam podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Wracam do swojego tematu. Kolejna jesień i kolejna awaria grzania fotela. Na szczęście jeszcze do grudnia rozszerzona gwarancja.

Korzystałem z niej już 2 razy (albo trzy?) - za każdym razem odmowa, ponowienie wniosku i zgoda.

U mnie zauważyłem teraz takie coś, że na LOW grzeje, na HIGH - nie. Albo może mi się wydaje i fotel zagrzany od mojego ciała?...

Bo dziwne wydawało by się, iż najrozsądniej zrobić w macie dwa obwody grzejne. Na LOW włączasz jeden, na HIGH oba. Wtedy na HIGH tez powinien grzać przynajmniej ten jeden.

Przy okazji czytając ten wątek - zauważyłem, że miałem wrócić z tylną lamka kabiny heheheh… to teraz to załatwię.

Ale jeszcze zanim podjadę - sprawdzę kostkę - bo w tym roku było kilka dłuższych wyjazdów i mógł ktoś ja z tylnych pasażerów wypiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po diagnozie.

Wg ustaleń ASO - do wymiany mata grzewcza w oparciu. Do wymiany także tylna lampa oświetlenia kabiny.

Zostały wysłane dokumenty do ubezpieczyciela (korzystam z rozszerzonej "gwarancji") i o oczywiście odmowa. Wg rozmowy z panem z ASO - odrzuca to automat po numerze części. I jak powiedział, nie obejdzie się bez małego tarcia z nimi - ale powinni się zgodzić. Teraz musimy do nich napisać i wkleić Pana warunki - a ma Pan te stare korzystniejsze - poczekać aż człowiek się tym zajmie. Jak będzie pozytywna decyzja - zadzwonimy.

I tyle - pozostało czekać.

Dotychczas 2 razy korzystałem z rozszerzonej gwarancji i za każdym razem odmowa - ASO "odwoływało się" - i zgoda. Mam nadzieję, że teraz będzie taki sam schemat, że nie uprą się, że jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

I znów wrzesień i znów temat grzania fotela. Tym razem nie grzeje fotel pasażera.

Byłem w ASO zapytać ile u nich to kosztuje. Mata - UWAGA - 1800 netto (sic!!!)

Wymiana - 1 roboczogodzina - 240 zł

Pytania:

-czy ktoś zna nr części na maty

- czy ktoś je wymieniał i ma jakieś rady?

- czy znacie filmiku pokazujące jak to zrobić w QQ? Ja szukałem na jutube i nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.09.2020 o 22:23, Karminadel napisał:

I znów wrzesień i znów temat grzania fotela. Tym razem nie grzeje fotel pasażera.

Byłem w ASO zapytać ile u nich to kosztuje. Mata - UWAGA - 1800 netto (sic!!!)

Wymiana - 1 roboczogodzina - 240 zł

Pytania:

-czy ktoś zna nr części na maty

- czy ktoś je wymieniał i ma jakieś rady?

- czy znacie filmiku pokazujące jak to zrobić w QQ? Ja szukałem na jutube i nic nie znalazłem.

 

Witam podepnę się do tematu jestem posiadaczem QQ od niedawna , Od przy kupnie zauwarzyłem taką usterkę .  Szukałem usterki ,rozebrałem cały fotel i znalazłem przyczynę .W moim przypadku mata była ok lecz przy macie jest bezpiecznik termiczny. Były przełamane kabelki ,wystarczylo  polutować i problem rozwiązany. awaria była w oparciu na dole po lewej stronie jest termik trzeba otchylić materiał.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te maty trzeba uważać.Nie wolno naciskać punktowo! Machinalnie,nie myśląc o tym czasami tak robimy,że szukamy czegoś i naciskamy,kolanem,łokciem ,pięścią....czasami jeden raz wystarczy i po ptokach...tzn po macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...