Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik zmierzchu


Kylonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jeśli światełka mijania nie załączą się późnym zmierzchem, czy bardzo wczesnym porankiem, tudzież w tunelu itp. t

 

Gorzej ile głąbów z AUTOmatami nie zapala - mimo obowiązku - w trakcie opadów, już nie mówiąc o delikatnym deszczyku - ale zobaczcie co się dzieję zimą czy w trakcie mocnej ulewy. I tu nie chodzi i przód - ale głownie o tylne oświetlenie. Jedziesz trochę szybciej nagle Ci się pojazd pojawia przed tobą, przy dużej różnicy prędkości jest to czasami zaskakujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak, że w przypadku gdy wycieraczki pracują dłużej niż np 10 sekund, to automat automatycznie przełącza na światła mijania. Niezależnie od pory dnia i ilości światła dziennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak, że w przypadku gdy wycieraczki pracują dłużej niż np 10 sekund, to automat automatycznie przełącza na światła mijania. Niezależnie od pory dnia i ilości światła dziennego.

To było by dobre rozwiązanie. Jak by tak się pobawił z tymi czujnikami to by i może coś w tym kierunku wykombinował.

 

Myślę że winny jest moduł sterujący .

Całkiem możliwe ale równie dobrze przyczyną takiego zachowania może być  wszędzie wpychający się kurz, już cienka warstewka potrafi zakłócić odczyt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może nie było warunków do tego?

 

a odnoście automatu mijania-drogowe, często z naprzeciwka leci ktoś na teoretycznie słabszych światełkach i qq dość późno wykrywa i często nie wytrzymuje i zmieniam sam - też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety baaaaaardzo rzadko mam okazję korzystać. Na białe światła, nawet słabe - nie zauważyłem. Za to na słabe tylne czerwone zdarzyło się. Gorzej jest na autostradach gdzie między przeciwnymi pasami są te "deski" sprawiające, że nie widać świateł tych z na przeciwka (np. z tira) i automat jedzie na długich skutecznie oślepiając kierowcę tira, który siedzi wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkminić działanie czujnika???

Dzisiaj z racji pogody jeździłem cały czas na światłach,ale NCII nie był ściemniony i oto doszła godz 15.13 i mig ekran się ściemnił.Działa to wg.godzin? chyba nie? więc jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od promieniowania słonecznego, bo dzisiaj cały czas w trybie AUTO miałem mijania i tryb nocny zegarów i nawigacji. Hahahaha.... może w horoskopie będzie pisało jak jutro będzie działał czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie działa bez problemu, tzn, jak się ściemnia, to zapala mijania. Zawsze rano jak wyjeżdzam z garażu to test przechodzi bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od promieniowania słonecznego, bo dzisiaj cały czas w trybie AUTO miałem mijania i tryb nocny zegarów i nawigacji. Hahahaha.... może w horoskopie będzie pisało jak jutro będzie działał czujnik.

Wróżbite Macieja trza by było zapytać,albo którąś cnotkę z Salem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A tak wygląda u mnie czujnik deszczu,nareszcie ustrzeliłem dziada!

90b0e376052d6ff5med.jpg

 

W zależności od temperatury albo przylega cały i w tedy wycieraczki pracują normalnie,albo wygląda tak i pracują jak chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdzę jutro u siebie, jak nie zapomnę. U mnie co prawda auto świeże i na razie problemów nie miałem z wycieraczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam, piszecie różnych dziwnych zachowaniach związanych z oświetleniem. U mnie oświetlenie klimatyzacji żyje swoim własnym życiem. Przykład: noc, podświetlenie  zegarów ustawione na minimum radio w trybie nocnym a klimatronik rozświetlony ma maxa. Bywa, że po jakimś czasie sam przygaśnie ale nie zawsze. Czasem jest OK. O co chodzi ? Dzieje się tak nawet jak światła ustawione są "ręcznie" na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JACKO29

 

Możesz z tym pojechać do zakładu z szybami do aut zamówić nowy żel do czujnika i ci założą na nowo tak żeby nie było powietrza\bąbli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku,serwis już wykonał swoją robotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

A nie ale wtopa to post z 2015 roku... :D heheh ok nie ma tematu.

Edytowane przez jacek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Zauważyłem podobny problem . Swiatła w pozycji AUTO>  Wyjazd rano - świecą się a wszytskie, jednak kiedy rozjaśnia się , ba nawet pod słońce nie wyłączają się. Dotychczas działało bez zarzutów , zostawały  ledy. Czy u was wyjaśniło się w czym tkwił problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też ma swój algorytm działania.Czasami jest to wina jakiegoś błędu innego ustawienia softu,ale czasami jest to spowodowane warunkami,czasem w którym jedziemy.Jeszcze miesiąc temu wyjeżdżając o 6.30 z domu zapalały się tylko dzienne,teraz już zaczynają działać mijania,i czasami jak się nie zaświecą a wjadę gdzieś w ciemniejszy fragment drogi  zapalą się i nie zgasną dopóki nie wyłączę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpusciłem.Nie zdarza się to często,więc wrzuciłem na luz.Jeżeli chcesz możesz zapytać w serwisie o regulację(na pewno jest możliwa) Albo spróbować zmienić ustawienie samemu wchodząc w setup (wyświetlacz między zegarami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie póki co działa dobrze - nawet jak w ciągu dnia gdy jedzie na dziennych i wjeżdża do lasu albo tunelu i odpalają się światła to po wyjeździe z tunelu przełącza ponownie na dzienne - oby tak dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...