Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

* * * * - 1 głosy

Chcesz kupić używane QQ? - pytaj tu :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1263 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   McAndy

McAndy

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 26 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:2.0 4WD CVT
  • Time Online: 4m 19s

Napisano 04 marzec 2011, 12:34

Przyłączam się do kolegi jako konkurent :)
Też szukam QQ z zaufanego źródła i w bardzo dobrym stanie technicznym.
  • 0

#22 OFFLINE   mucka38

mucka38

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 443 postów
  • Model:Qashqai 2007 1,5 dci Acenta
  • Nr rejestracyjny:SMY
  • Time Online: 6d 8h 37m 8s

Napisano 20 marzec 2011, 19:33

McAndy - miło miec zdrowa konkurencję ;) , ale tutaj ludzie trzymaja swoje autka i ciezko cos "wydusic" :) Pozdrówka dla Wszystkich.

Jak widac mało sie dzieje w temacie :) , bede wiec dreczył dalej pytaniami ;) W przyszłym tygodniu mam nadzieje uda mi sie sfinalizowac zakup upragnionego QQ , autko to poczatek 2008 roku , przjdzie serwisowy przegląd przed sprzedażowy i jesli nic złego nie wyjdzie to stanie sie moja własnoscią :) Teraz pytanie : co powinno znajdowac sie w dokumentacji auta (czyt. teczka) , wiadomo ksiażka serwisowa, jakies instrukcje , kluczyki ... ale tak dokładnie to nie wiem . Prosze napiszcie co powinienem dostac i w jakiej ilosci (kluczyki) , oraz czy powinna byc jaks karta z kodami lub cos podobnego ?
  • 0

#23 OFFLINE   McAndy

McAndy

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 26 postów
  • Model:2.0 4WD CVT
  • Time Online: 4m 19s

Napisano 18 marzec 2011, 13:17

Witajcie,

Czy ktoś z kolegów z okolic Zamościa oglądał może tego QQ?
http://otomoto.pl/ni...-C18013830.html

Nie wiem czy to przypadek, ale...
to już trzecie sprowadzane auto, którego licznik ma cyfry 17 na początku przebiegu...
  • 0

#24 OFFLINE   Synkro

Synkro

Debeściak

• Użytkownik
  • 664 postów
  • Model:Qashqai TEKNA 2.0 dci ALL MODE 4x4
  • Nr rejestracyjny:K4 SHKAI
  • Time Online: 4h 53m 35s

Napisano 21 marzec 2011, 13:01

McAndy - miło miec zdrowa konkurencję ;) , ale tutaj ludzie trzymaja swoje autka i ciezko cos "wydusic" :) Pozdrówka dla Wszystkich.

Jak widac mało sie dzieje w temacie :) , bede wiec dreczył dalej pytaniami ;) W przyszłym tygodniu mam nadzieje uda mi sie sfinalizowac zakup upragnionego QQ , autko to poczatek 2008 roku , przjdzie serwisowy przegląd przed sprzedażowy i jesli nic złego nie wyjdzie to stanie sie moja własnoscią :) Teraz pytanie : co powinno znajdowac sie w dokumentacji auta (czyt. teczka) , wiadomo ksiażka serwisowa, jakies instrukcje , kluczyki ... ale tak dokładnie to nie wiem . Prosze napiszcie co powinienem dostac i w jakiej ilosci (kluczyki) , oraz czy powinna byc jaks karta z kodami lub cos podobnego ?

W przypadku kluczyków elektronicznych - przy zakupie auta do jednego zestawu dołączona była plastikowa metka z kodem paskowym, pewnie warto to mieć.
  • 0

#25 OFFLINE   dubik77

dubik77

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 549 postów
  • Model:Kuga 2.0 TDCi
  • Time Online: 17h 31m 32s

Napisano 21 marzec 2011, 21:04

Teraz pytanie : co powinno znajdowac sie w dokumentacji auta (czyt. teczka) , wiadomo ksiażka serwisowa, jakies instrukcje , kluczyki ... ale tak dokładnie to nie wiem . Prosze napiszcie co powinienem dostac i w jakiej ilosci (kluczyki) , oraz czy powinna byc jaks karta z kodami lub cos podobnego ?

W czarnej teczce mam:
- instrukcję obsługi do auta
- instrukcję obsługi do NC
- ksiązkę gwarancyjną
- radiopass z typem, serią i kodem radia
- wizytówkę sprzedawcy

W przypadku kluczyków elektronicznych - przy zakupie auta do jednego zestawu dołączona była plastikowa metka z kodem paskowym, pewnie warto to mieć.

Jeżeli pod stwierdzeniem kluczyka elektronicznego kryje się jedynie inteligentny kluczyk to dopowiem że przy normalnym zamku centralnym i kluczyku z kłódkami również mam czarną metkę z kodem paskowym
  • 0

#26 OFFLINE   mucka38

mucka38

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 443 postów

Napisano 21 marzec 2011, 21:08

dubik77- dzieki bardzo :) o takie info mi chodziło
  • 0

#27 OFFLINE   pavelsti

pavelsti

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 470 postów
  • Model:QQ
  • Nr rejestracyjny:KR
  • Time Online: 48m

Napisano 22 marzec 2011, 19:57

ja dostałem od sprzedawcy już klucze bez tego paska z kodem :/ tylko z brelokiem nissana, a on jest taki ważny ?? jeśli tak to skucha :(
  • 0

#28 OFFLINE   mucka38

mucka38

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 443 postów

Napisano 26 marzec 2011, 18:51

Jestem po kolejnych ogledzinach Q-ia , niestety lewy przedni błotnik ruchomy , wnetrze bardzo zjechane , pedał sprzegła (gumowa nakładka) przetarta do metalu , szyba boczna tylnych lewych drzwi z innego roku , uszczelka drzwi jakos dziwnie powyginana :( Jak na auto z salonu , kupione w Polsce(2007 r. ) , pierwszy i jedyny własciciel oraz przebieg 108 tys.km., bardzo duzo wątpliwosci :( Gosc zarzeka sie ze nigdy szyba(którakolwiek)nie była wymieniana , stąd moje pytanie , moze po trosze naiwne - ale jak wygląda to w Waszych autach ? Czy wszystkie szyby sa z jednego rocznika , czy przednia szyba posiada rowniez oznakowanie roku produkcji ? Czy wszystkie szyby są od jednego producenta ? Moim zdaniem przy takim przebiegu , nie powinno byc az tak drastycznie widac zuzycia eksploatacyjnego samochodu , chyba ze sie myle i po prostu Nissan tam ma . Bardzo prosze o skomentowanie moich odczuc i spostrzeżeń .
  • 0

#29 OFFLINE   dubik77

dubik77

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 549 postów

Napisano 26 marzec 2011, 20:26

Gosc zarzeka sie ze nigdy szyba(którakolwiek)nie była wymieniana , stąd moje pytanie , moze po trosze naiwne - ale jak wygląda to w Waszych autach ? Czy wszystkie szyby sa z jednego rocznika ...

W większości marek to prawidłowość że wszytskie szyby sa z tego samego rocznika. W QQ jest jednak inaczej i roczniki szyb różnią się od siebie. Temat był opisywany ...
http://forum.nissank...__1#entry531942

Jestem po kolejnych ogledzinach Q-ia ... bardzo duzo wątpliwosci :( ...

Jeżeli wątpilowości jest dużo to zalecam ostrożność, ja bym zrezygnował.
  • 0

#30 OFFLINE   pavelsti

pavelsti

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 470 postów

Napisano 26 marzec 2011, 21:58

Jestem po kolejnych ogledzinach Q-ia , niestety lewy przedni błotnik ruchomy , wnetrze bardzo zjechane , pedał sprzegła (gumowa nakładka) przetarta do metalu , szyba boczna tylnych lewych drzwi z innego roku , uszczelka drzwi jakos dziwnie powyginana :( Jak na auto z salonu , kupione w Polsce(2007 r. ) , pierwszy i jedyny własciciel oraz przebieg 108 tys.km., bardzo duzo wątpliwosci :( Gosc zarzeka sie ze nigdy szyba(którakolwiek)nie była wymieniana , stąd moje pytanie , moze po trosze naiwne - ale jak wygląda to w Waszych autach ? Czy wszystkie szyby sa z jednego rocznika , czy przednia szyba posiada rowniez oznakowanie roku produkcji ? Czy wszystkie szyby są od jednego producenta ? Moim zdaniem przy takim przebiegu , nie powinno byc az tak drastycznie widac zuzycia eksploatacyjnego samochodu , chyba ze sie myle i po prostu Nissan tam ma . Bardzo prosze o skomentowanie moich odczuc i spostrzeżeń .

Kupujesz używkę - więc moja rada, jak masz czas to oglądaj jak najwięcej i jak najbardziej szczegółowo - do używki musisz być w 100% przekonany że jest ok cokolwiek zauważysz to lepiej odejść na chwile i po chwili wrócić do danego elementu albo umówić się ponownie(powiedzieć że głowa Cie boli i umówisz się np za kilka dni jak oferta będzie aktualna).

Może lepiej coś poszukać w Niemczech, ja tak szukałem Audi A3 choć sam wyjazd okazał się meczący wyjazd w niedziele dojazd na miejsce ok 24 kolacja w fast foodzie MC o 2 w nocy jakiś koleś otwierał nam komis na oględziny auta, Niemcem to on na bank nie był i tak w sumie cała niedziela spędzona na przejazdach od komisu do osób prywatnych ale auto kupione ;) tylko głupio by pojechać wydać kasę na wyjazd a wrócić z niczym więc nad tym się trzeba dobrze zastanowić.

Jak masz czas to możesz spoglądać na www.dawro.pl - to jest dom aukcyjny, prowadzili i chyba prowadzą licytacje samochodów które wystawia santander kiedyś były chyba dwa Qashqai'e na licytacji
  • 0

#31 OFFLINE   sHoW

sHoW

...must go on xD

• VIP

• 701 postów
  • Flaga:
  • Model:Volvo ale Żona ma Nissana :-)
  • Silnik:D3
  • Nr rejestracyjny:W0
  • Time Online: 1d 10m 49s

Napisano 27 marzec 2011, 06:23

( Gosc zarzeka sie ze nigdy szyba(którakolwiek)nie była wymieniana , stąd moje pytanie , moze po trosze naiwne - ale jak wygląda to w Waszych autach ? Czy wszystkie szyby sa z jednego rocznika , czy przednia szyba posiada rowniez oznakowanie roku produkcji ?

Przednia szyba posiada oznaczenie roku - szyby powinny ale nie musza byc z tego samego roku - czasem boczne moga byc rok starsze [ze starszymi niz rok i z przednia i tylna z innego roku nigdy sie nie spotkalem]

pzdr
  • 0

#32 OFFLINE   pavelsti

pavelsti

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 470 postów

Napisano 27 marzec 2011, 12:42

A dowiadywałeś się w serwisie nissana czy nie mają ogólnego rejestru - bo to by pomogło znacznie zapłacisz kilkadziesiąt złotych dostarczysz pozwolenie właściciela na sprawdzenie (jeśli trzeba) i masz czystą sytuację ile auto miało na liczniku, co było robione - jak coś to postaram się dowiedzieć o tym w poniedziałek jak znajdę czas - ja mam 3 miesięczne auto a mam już nowy przedni zderzak zamontowany(który jednak się leciutko odcieniem różni od reszty) i mam nadzieje że mają rejestr i wklepali to, że była jego wymiana bo tak będzie ktoś myślał że było małe bęc i zderzak w szopie naprawiałem i nie wiadomo co jeszcze
  • 0

#33 OFFLINE   mucka38

mucka38

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 443 postów

Napisano 27 marzec 2011, 14:50

Dzieki za odpowiedzi , szukam cały czas auta - jednak krajowe od własciciela to rarytas ;) , a jeszcze w moim regionie i za cene którą akurat mam przewidzianą w budżecie naprawde ciezko trafic , ale moze ktos z Was bedzie sprzedawał wiec dajcie znac :) Jesli mozecie , to ocencie to ogłoszenie -tak na chłodno i zupełnie obiektywnie , bardzo jestem ciekaw ja Wy to widzicie ?
http://allegro.onet....1531374698.html
a moze ktos miał do czynienia ze sprzedającym ?
  • 0

#34 OFFLINE   kajot04

kajot04

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 177 postów
  • :

Napisano 21 kwiecień 2011, 09:43

Witam. Kupuje QQ od miesiąca... i nic. Albo zwłoki, albo cena z kosmosu co zrozumiałe, bo polski wtórny rynek dopiero sie zaczyna. Przybywa czterolatków i teraz pewnie ceny zaczną spadać ale ja nie o tym. Mam kilka aut na oku - jeden - bo sie facet nie ogłasza ale chce sprzedać, inny bo drogo albo co - tak czy owak - użytkownicy / posiadacze wiedzą czego się spodziewać po tych autach - wiec z praktycznego punktu widzenia.
Wszystkie pewne tu nie ma dyskusji - dzwon itp. i tak

1) 2.0i 4x4 Tekna + Skóra - 2007 / przebieg 71tys - caffe-late, 100% serwis, nowe amortyzatory - 62tys

2) 2.0dCi 4x4 Acenta +dach - 2007 / przebieg 115tys - czarny , po Niemczech przejechał 102tys do 05.2010, przy 62tys wymiana amortyzatorów tył, przy 90 świece. W Polsce nowe tarcze, znowu dwie świece w zimie i czujnik. Martwi mnie przebieg, bo już troche ma, 115 tys jednak wszystko pracowało, kazda śrubka już dostała za swoje :)... No i słychać go, benzyna 2.0 totalnie bezszelestna - 56tys.

3) 1.6i Tekna - 2009 - przebieg 17tys / na gwarancji, czarny jak nowy - 64tys - niby fajna oferta, prawie nówka, ale mały motor, "obowiązkowy" serwis, wolałobysie 4x4 i dwa literki wiadomo :)

Diesel 2.0 jakby nie przebieg brałbym choć benzyna miło zaskoczyła obłednie cichym silnikie, diesel już jednak "warczy" w benzynie myślałem ze zgasł :). Gdyby padło na was - gdzie ulokowalibyscie te 6 stówek - przebiegi jak dotychczas robię 15-20 tys rocznie.

Użytkownik kajot04 edytował ten post 21 kwiecień 2011, 09:46

• 0

#35 OFFLINE   fjerzy

fjerzy

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 186 postów
  • Model:Qashqai
  • Silnik:1,2
  • Nr rejestracyjny:ZS
  • Time Online: 1h 39m 11s

Napisano 21 kwiecień 2011, 09:54

Jeśli na forum trafisz pracownika serwisu ASO Nissan, to może coś sensownego napisze i wskaże faworyta? Inaczej to chyba nie jest możliwe. Jak wiesz, samochody kupuje się do rożnych zastosowań, a nie tylko z uwagi na cenę nominalną. Ja na przykład bym kupował auto nowe, bo wydaje mi się, że spadek wartości samochodu używanego, w tym przypadku jest zbyt mały by brać używane. Choć w ogóle jest zwolennikiem kupowania samochodów 2-3 letnich.
  • 0

#36 OFFLINE   mucka38

mucka38

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 443 postów

Napisano 21 kwiecień 2011, 14:03

Ja po długim szukaniu , przejechaniu ponad 1200 km. po Polsce aby dostac Qq z salonu i krajowego - odpusciłem sobie . To co zobaczyłem , jak potrafi dbac o auto nasz rodak, po prostu mnie odstraszyło . Dysponowałem mniejsza gotówką , ale kupiłem autko z Danii , z wyposazeniem jak dla mnie nawet ponad to czego oczekiwałem :) , szanowane , serwisowane , bezwypadkowe , po pierwszym włascicielu i disla 1,5 . Silniczek skromny , ale na moje potrzeby zupełnie wystarcza , i faktycznie bardzo oszczedny . Jestem zadowolony , nikt mi nie wezmie ani nie doda - wiec cena qaszlaczka z 2007 roku (pazdziernik) z przebiegiem 95000 km. to 52000 zł. po utargowaniu przeszło 2000 zł. :) Jesli masz linki do ogłoszen to wstaw , wiele ogladałem i prawdopodobnie bede mógł cos powiedziec na ich temat . Powodzenia w szukaniu i kupnie , bo autko jak dla mnie bardzo fajne .

Użytkownik mucka38 edytował ten post 21 kwiecień 2011, 14:04

• 1

#37 OFFLINE   paba

paba

Debeściak

• Eksperci

• 943 postów
  • Model:Nissan Tiida accenta HB 1.6
  • Silnik:HR16DE
  • Time Online: 13d 4h 8m 34s

Napisano 21 kwiecień 2011, 14:38

Jak natrafiłeś na duński egzemplarz jeśli wolno spytać? :)
  • 0

#38 OFFLINE   kajot04

kajot04

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 177 postów
  • :

Napisano 21 kwiecień 2011, 17:47

Ja po długim szukaniu , przejechaniu ponad 1200 km. po Polsce aby dostać Qq z salonu i krajowego - odpusciłem sobie . To co zobaczyłem , jak potrafi dbac o auto nasz rodak, po prostu mnie odstraszyło...

to prawda, dlatego tak długo szukam. Wspomniane, to auta z pierwszej ręki, właściciele to ludzie, że tak powiem kolokwialnie "poważni" auta zadbane, serwisowane, czyste i pachnące - brałbym diesla 2.0 ale ma trochę najechane, filtr DPF, koło dwumasowe, wtryskiwacze - to pojęcia które lekko studzą moje zapały. benzyna pewnie ekonomiczna nie jest ale serwis mniej kłopotliwy, poza tym - co by nie powiedzieć o wyglądzie zewnętrznym, to w środku QQ jest takie sobie. Za 60 dych można sobie zafundować miłe przytulne wnętrze w prawie nowym C5, Lagunie, Mondeo czy nawet Passacie - a tu ogólnie to w QQ jest dość siermiężnie, trudno wsiąść do środka i powiedzieć "ale fura" ( juz moja Primera jest bardziej elegancka wewnątrz) więc ta skóra co mi se trafia w dwulitrowej benzynie dodaje w nim kolorytu.

Ktoś napisał nowe - mam ofertę przed sobą - Acenta 2.0 od ręki - 85tys. katalogowo - 78 z alarmem do zapłacenia, policzyłem 40 od reki i 48 rat po około 1tys, ale nie mam ciśnienia na nowe auto, pierwszy właściciel traci najwięcej plus kosztowny serwis gwarancyjny i po co mi ? parkuje w centrum, łatwo o uszkodzenie, rysy itp... wole 2-3 latka. No, wiadomo ze decyzje podejmę sam, ale sugestie mile widziane..
  • 0

#39 OFFLINE   dubik77

dubik77

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 549 postów

Napisano 21 kwiecień 2011, 19:07

... ogólnie to w QQ jest dość siermiężnie, trudno wsiąść do środka i powiedzieć "ale fura" ( juz moja Primera jest bardziej elegancka wewnątrz)...

Kwestia gustu, mi nie jedna osoba wsiadając do środka powiedziała "ale fura"
  • 0

#40 OFFLINE   rulid

rulid

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 97 postów
  • Model:QQ +2 2.0 Tekna CVT 4x4 Tytan / Altima 3.5 SE
  • Nr rejestracyjny:SR
  • Time Online: 10h 26m 19s

Napisano 21 kwiecień 2011, 19:15

mnie najbardziej podoba się wersja 1, może dlatego że sam mam podobnego :rolleyes: benzynka 2.0 bardzo przyjemny silniczek, może nie mistrz oszczędności ale fajnie pracuje, skórka też miła rzecz
  • 0