Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Strider takie hobby :). Każdy ma jakiegoś fioła. Ale fakt hid aby założyć trzeba mieć odwage bo konsekwencje tego zwłaszcza po jakimś wypadku mogą być nieprzyjemne.

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z rozjaśnieniem ponad linią światłocienia,która w normalnych(soczewkowych też) reflektorach,z normalną żarówką występuje?

Linia ta jest wyraźna przy żarówkach,ale odbicie nie razi po oczach przez lusterko.A jak jest w HiD?

Linia rozjasnienia jest w celu doswietlenia znakow nie wszystkie soczewki sa tak zbudowane. Swiatla z soczewkami z doswietleniem znakow nie sa ustawiane wedlug linii odciecia ale wedlug tego doswietlenia gdyz to on rzuca ostatni strumien swiatła. Nie ma mowy o oslepianiu.

 

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/17248.Nowoczesne.reflektory

 

 

Oślepiaja fabryczne lampy full led. Nie strumieniem swietlnym ale poteznym rozczepieniem swiatla. Mam na mysli zjawisko olsniewania. Pieknie to wyglada i widac to na wybojach. Strumien przechodzi przez rozne kolory purpur fiolet itd. To jest dopiero oslepianie i rospraszanie uwagi na drodze jak znajdziemy sie w zrodle strumienia.

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinujecie z badziewnymi i nielegalnymi HID'ami i przeróżnymi LED'ami? Aż tak strasznie Wam światła brakuje? Jak dla mnie to jeśli komuś faktycznie brakuje światła to można założyć rewelacyjne Osramy Night Breaker i tyle...

Polecam,sam ich używam.Niepotrzebne HiDy.

A pozatym każdy reflektor jest oznaczony do jakiego rodzaju oświetlenia otrzymał homologację.I tyle w temacie w którym też kiedyś toczyłem boje za HiD-ami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiliście reklamę tymi Night Breakerami, że chyba sobie kupię :D :D

Night Breaker Unlimited to jest to samo? :)
Tylko ciekawe, czy poczuję różnicę pomiędzy Philipsami Extreme Vision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oślepiaja fabryczne lampy full led. Nie strumieniem swietlnym ale poteznym rozczepieniem swiatla. Mam na mysli zjawisko olsniewania.

 

Nic takiego nie zauważyłem - rozszczepiania światła (rozumiem, że coś jak doświadczenie na fizyce i przejście strumienia światła przez pryzmat?). 

Wg mnie lampy FullLED mają idealne odcięcie światło-cień - ale ta idealność to przy jeździe w kompletne ciemności raczej wada, bo.... jest zbyt krótki zasięg reflektorów. Oczywiście normalne mają też taki zasięg, ale cześć światła rozproszone "leci" dalej delikatnie rozmywając się w ciemności i przy okazji trochę zwiększając zasięg. A tu - jak ściana - jakby ktoś siekierą odciął i dalej niż zasięg reflektorów mało co widzisz. Oczywiście to co opisuję, nie jest w normalnym ruchu uciążliwe - ale może komuś przeszkadzać.

Zaś co do oślepiania - to trzeba przyznać, jak qashqai podskoczy i zachwije na nierównościach - to nic przyjemnego dla kierowców z na przeciwka. Często stoję pod klatką i czekam, aż żona podjedzie po mnie - to jak podskoczy na "leżącym policjancie" to mam wrażenie jakbym spojrzał w ług elektryczny. Nic przyjemnego.

Jak ktoś pamięta - mój jak wyjechał z salonu miał mocno za wysoko podniesione reflektory. Co chwilę mi ktoś migał z na przeciwka. Podjechałem na stację i zostały obniżone. Diagnosta obniżył je trochę poniżej normy (kreski na przyrządzie) - z czasem chciałem sobie je podnieść.... ale.... w trosce o innych... zostawiłem jak jest. Bo spojrzenie w nie gołym okiem nie jest niczym przyjemnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będziesz zadowolony bo świecą naprawdę jasno chociaż ja wolę moje cool Blue z racji koloru to z całą pewnością mogę ci polecić Night Breakery. Jak je 1 raz zalozylem od razu było widać móc :)

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mam pytanko, ostatnio zacząłem się zastanawiać jak wymienić "żarówkę" w QQ j11 - full led, próbowałem znaleźć jakieś dojście i nic. Ma ktoś z was jakieś doświadczenia w tym zakresie? Na razie wszystko jest ok ale nigdy nie wiadomo:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, ostatnio zacząłem się zastanawiać jak wymienić "żarówkę" w QQ j11 - full led, próbowałem znaleźć jakieś dojście i nic. Ma ktoś z was jakieś doświadczenia w tym zakresie? Na razie wszystko jest ok ale nigdy nie wiadomo:)  

 

Doprecyzuj co masz na myśli?

Chodzi Ci o żarówki - bo i w wersii fullLED jest ich kilka (np. kierunkowskazy)?

Czy pytasz o wymianę LEDów ;-))))?? Bo LEDów się nie wymienia - mają starczyć na całą żywotność samochodu. Są hermetycznie zamknięte w reflektorze. Jak się zepsuje - to chyba do wymiany będzie cały reflektor.... ale się tym nie interesuję. Nie zakładam, że się zepsuje - zakładam, że będą na cały czasu używania przeze mnie Qashqaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się przepali trzeba kupować cały leflektor pytałem w ASO jak byłem 965zł !!!!!!

W ASO twierdzą że led ma się palić 5 lat !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się przepali trzeba kupować cały leflektor pytałem w ASO jak byłem 965zł !!!!!!

W ASO twierdzą że led ma się palić 5 lat !!

Ciekawe jak to sobie policzył te 5 lat ?

jeśli ciągłej pracy to 24x365x5=43800 h 

na opakowaniach żarówek led w sklepach jest napisane 50 000 godzin może z tego wziął te dane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przyjęli optymistyczny wariant i trwałość reflektorów zaokrąglili do trwałości pozostałych elementów wydmuszki. :P 5 lat i na złom. :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś bzdura pracownika ASO

Nigdy ale to prze nigdy nie brałem na poważnie co mówią w Nissanie  :D

Tak dokładnie 5 lat jest takie standardowe dla led markowych przypominam!!!! 

Tak dla przykładu moich DRL 4 Philips to jest dokładnie 5l at gwarancji na świecenie  ledów no chyba że  lampa dostanie kamieniem :D

 

Ciekawe jak może świecić na żywo takie cuś...

pol_pm_Zarowka-samochodowa-LED-H7-11W-17

http://interlook.pl/product-pol-178-Zarowka-samochodowa-LED-H7-11W.html

To jest Chińskie badziewie a nie porządny Led !!
O to jest porządny led za 600zł 
12.jpg
Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co? że niby Made in USA? ;)

 

wszystko chinski szajas...

 

Dlatego chyba pójdę w kierunku Night Breakerów... jakieś opinie co do trwałości? czytałem opinie ze max 3-4 miesiące :(

Edytowane przez mbudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to sobie policzył te 5 lat ?

jeśli ciągłej pracy to 24x365x5=43800 h 

na opakowaniach żarówek led w sklepach jest napisane 50 000 godzin może z tego wziął te dane ?

 

z rozmowy ze znajomym który zajmuje się w zagranicznej firmie produkującej oświetlenie LED to ten sam moduł LED w zależności kto i ile chce zapłacić można zaprogramować tak aby świecił przez 20 000 godzin a nawet i 200 000 godzin - kwestia kasy pewnie stąd np. chińskie na opakowaniach mają jakieś gigantyczne obietnice czasu pracy a faktycznie jest całkiem inaczej

 

no i nie mam powodów by mu nie wierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co? że niby Made in USA? ;)

 

wszystko chinski szajas...

 

Dlatego chyba pójdę w kierunku Night Breakerów... jakieś opinie co do trwałości? czytałem opinie ze max 3-4 miesiące :(

Jeżdżę na nich już ponad rok,nie 3 miesiące.Owszem,jakby było tylko takie oswietlenie to tyle by wytrzymały(tak miałem w Note)Ale działaja tylko w ciemnościach nie w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na nich już ponad rok,nie 3 miesiące.Owszem,jakby było tylko takie oswietlenie to tyle by wytrzymały(tak miałem w Note)Ale działaja tylko w ciemnościach nie w dzień.

Faktycznie :) Cały czas zapominam, że mam dobrodziejstwo w postaci dniówek ledowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...