Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy soczewce nie uzyska się spektakularnych efektów, ale też efekt będzie taki, że policja i diagnosta może nie zauważyć nielegala.

Używam od lat Osram Night Breaker w najwyższej dostępnej wersji i kiedyś kupiłem nieźle LEDy. Porównywałem i wróciłem do żarnikowych, bo są dość jasne, a niebieskawa barwa ledów mi nie pasowała, a jasność była bardziej ukierunkowana, co powodowało wrażenie węższego świecenia, no i żółtawa barwa daje mi lepsze rozpoznawanie przeszkód w światło-cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Jestem na etapie wymiany zwykłych halogenów na LED (w zasadzie już wymieniłem) i wszystko super ale światła drogowe wyglądają teraz tak tragicznie, że mam mocne opory aby wogóle je włączać.

Pomyślałem, że szkoda kasy aby pakować tam LEDy ale jakieś halogeny o zimnej barwie by się przydały.

Zerknąlem do instrukcji i jak byk jest napisane: światła mijania H11, światła drogowe - H7. Wszystkie katalogi, które widziałem czy konfiguratory producentów oświetlenia też tak wskazują.

Zamówiłem sobie "białe" H7, idę wymieniać a tu zonk bo jest tam żarówka ze zintegrowanym trzonkiem. Wyciągam i na oko H11. Przynajmniej tak wygląda.

Totalnie zgłupiałem ale żeby mieć pewność pomyślałem, że testowo podepnę H11 mijania, którą wyjąłem zmieniając na LED.

I tu drugi zonk bo prawie pasuje ale coś nie do końca....

Ktoś wie o co chodzi bo szczrze to zgłupiałem...

Jakie tam powinny być żarówki?

Auto Nissan Qashqai 2017 J11B - po lifcie, wersji nie pamietam ala jakaś podstawowa bez fajerwerków (Acenta?).

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2018, Acenta. Instrukcja informuje o H11 mijania, H9 drogowe, H8 przeciwmgielne.

Każda wersja modelowa rocznika może mieć inną instrukcję i inne żarówki, podobnie jak zalecany olej.

Pamiętaj, że teraz lampy się już nie odmrożą i pozostaną ewentualnie zaparowane, ale za to gniazdo będzie się grzać, lampa przestanie być szczelna i będzie wchodzić do środka wilgoć.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli to musi być H11.

Mój QQ to koniec 2017 po lifcie - widocznie żarówki dali jak w 2018 a instrukcję starą od 2017 😆

Cytat

lampa przestanie być szczelna i będzie wchodzić do środka wilgoć

Jakim cudem? Przecież LED, który wsadziłem ma taką samą uszczelkę jak żarówka halogenowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pasiu napisał:

Jakim cudem? Przecież LED, który wsadziłem ma taką samą uszczelkę jak żarówka halogenowa?

Przecież pisałem, że gniazdo będzie się bardzo mocno rozgrzewało (bo LED nie grzeje do przodu a sam siebie, najbardziej uszczelkę), że gniazdo się zwichruje od temperatury i potem już szczelność będzie inna. Dużo też zależy od chłodzenia, są z małym zawodnym wiatraczkiem, ale też pasywnie chłodzone z aluminiowymi frędzlami. Często podobno osiągają te mityczne 40000 lm, więc muszą się przecież "gotować". Takich w domu żarówek z ceramicznymi obudowami nie jestem w stanie dotknąć przez 5 minut od wyłączenia, a mają jakieś 4W i 400 lm.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aquariusmax napisał:

Przecież pisałem, że gniazdo będzie się bardzo mocno rozgrzewało (bo LED nie grzeje do przodu a sam siebie, najbardziej uszczelkę), że gniazdo się zwichruje od temperatury i potem już szczelność będzie inna. Dużo też zależy od chłodzenia, są z małym zawodnym wiatraczkiem, ale też pasywnie chłodzone z aluminiowymi frędzlami. Często podobno osiągają te mityczne 40000 lm, więc muszą się przecież "gotować". Takich w domu żarówek z ceramicznymi obudowami nie jestem w stanie dotknąć przez 5 minut od wyłączenia, a mają jakieś 4W i 400 lm.

O to akurat jestem spokojny. Nie kupiłem chinola z ali o kosmicznych parametrach "na papierze" tylko polecony przez znajomego markowy sprzęt. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mao napisał:

Drogowe:
...
H9 po liftingu

Dziękuję za poprawienie, upewniłem się w instrukcji i faktycznie mr2018 ma H9 jako drogowe.
Wydawało mi się, że jednak zakładałem kiedyś testowo LEDy H11 do drogowych i się dało, pewnie były uniwersalne.

Poprawiłem w odpowiedziach wyżej, aby nie wprowadzało w błąd.

h11 vs h8 vs h9 vs h16

H11 vs. H9

The H11 and H9 share the same physical design and can be swapped in most applications. The key difference is power draw and intended use. H11 bulbs pull 55 watts for low beams, while H9 bulbs draw 65 watts for high beams.

https://sealight-led.com/blog/h11-vs-h8-vs-h9-vs-h16-bulbs.html

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mao napisał:

Drogowe:

H7 przed liftingiem

H9 po liftingu

H9.... ale wymyślili, trzonek prawie taki sam jak w H11 ale pewnie to "prawie" robi różnicę :)

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie powstało dużo nowych typów żarówek z serii H głównie z zewnętrznym trzonkiem. A najciekawsze, że podstawową z przyczyn  powstania nowych żarówek było wprowadzenie oświetlenia LED do samochodów. Lampy LED zajmują mniej miejsca niż zajmowały tradycyjne lampy jednak wiele samochodów oferuje wybór pomiędzy opcjonalnym oświetleniem LED a bazowym halogenowym dlatego aby dopasować konstrukcyjne i wymiarowo do danego modelu  lampy led i halogenowe trzonek żarówki został umieszczony na zewnątrz a żarówka posiada uszczelkę (kiedyś lampa miała komorę wewnętrzną z żarówkami, przyłączami i zamknięte pokrywkami - jednak zajmowała więcej miejsca). Tak więc można spotkać H8, H9, H11, H15,H16, H24, HB1, HB3, HB4, HB5, HIR2 itd przez to trzeba konkretnie znać typ wymienianej żarówki, natomiast zaletą jest łatwiejszy dostęp i szybsza wymiana, jeśli jest dostęp do samego reflektora tak jak w naszych samochodach.

Również w zakresie żarówek bezcokołowych powstały kolejne - na początku była W5W następnie wprowadzono W16W, W21W, W21/5W 

Edytowane przez Mao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest chęć zarobku przez producentów żarówek (lobby niemieckie), bo wymieniasz drożej co pół roku, rok, dwa lata żarówkę i uszczelkę. Poprzednio uszczelka była w lampie i była wielorazowa.

Ciekawsze jest to, że H7 i H11 są to bliźniacze konstrukcje (ta sama moc), a jednak H7 może mieć maksymalnie 1500 lm, a H11 jedynie 1350 lm. Jak ktoś wie dlaczego, dajcie znać.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ledy H7 w halogenach ,przy aktywnym kącie skrętu bajka oświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej. Temat jest już długo na forum i proszę o ocenę.

Szukam czegoś do świateł cofania, kierunku( Przód i tył) i może stopu QQ J11A.

Macie coś trwałego , ale jednocześnie nie jarającego styków w lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...