Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] 2.0D Ciepły ciężko odpala


Mite1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś tydzień temu wymieniłem w aucie olej (na 15W40 Lotos mineralny, taki był zalany wcześniej) i filtr oleju (Filtron OP 567/3).

Problem w tym, że po tej wymianie nawet lekko rozgrzany silnik ciężej odpala, a kiedy rozgrzeje sie do właściwej temperatury, aby go odpalić musze kręcić 3-5sek. Po odpaleniu pojawia się za mną chmura jasnego dymu. Jak odkręciłem filtr oleju, resztka oleju zalała wtyczkę która jest kilka centymetrów niżej, (swoją drogą nie wiem co za geniusz wymyślił sobie tą wtyczkę w tym miejscu :/ ) ale ją wytarłem. Ktoś wie o co może chodzić? Czy to przez tą wtyczkę? Na zimnym silniku auto odpala na "dotyk" i nie dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos to najtańszy olej  i nigdy się tym nie sugeruj jaki był lany był i nie jest 

 

oleje się mieszają bo czemu miały by się nie mieszać a jak nawet jakimś cudem się nie zmieszają to leci jeden a potem drugi czemu to przeszkadza ,,,

 

nie pamiętam co mogłeś zalać za wtyczkę

 

białe dymy raczej kojarzą mi się z płynem chłodniczym wiec skontroluj jego poziom i czy przez przypadek go ci nie tyle ubywa co przybywa w zbiorniczku a ubywa w układzie

 

w takim przypadku na zimno sprawdzaj poziom w chłodnicy !!!

 

następnym razem pomyśl o droższym oleju i lepszym filtrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr oleju raczej nie ma nic do tego.

Filtron wcale nie jest zły.

Ciężkie odpalanie na ciepłym raczej świadczy o niedomaganiu pompy wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,sprawdzę ten płyn w chłodnicy, ale w zbiorniczku poziom się nie zmienił. Też czytałem, że może być to pompa, ale tak nagle być się uszkodzila? I możliwe, że to zbieg okoliczności z tą wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...