Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cieknąca miska olejowa/uszczelka?


are92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Minęły już 2 miesiące od kiedy jeżdżę sobie almerką, ale ostatnio miałem przerwe tygodniową, i tak oto almerka stała sobie na parkingu i zrobiła niezbyt dużą plamę oleju na kostce, jakaś niewielka, średnica 10-15 cm.... oleju nie brakuje (auto stoi lekko pochylone do przodu wiec jak będę miał czas i miejsce to sprawdzę na prostym terenie) więc nie wiem o co się rozchodzi, widać skąd cieknie i teraz pytanie co to może być, miska olejowa, uszczelka? może mi ktoś chociaż coś zasugerować? :)

 

post-93749-0-28247000-1443977265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać dobrze na zdjęciu, ale czy to nie w miejscu połączenia skrzyni biegów z silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie wyciek oleju z uszczelniacza na wale korbowym, od strony koła zamachowego.

Niech ktoś inny się jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmot być może masz rację. Ale to deko strzelanie z bata- może z drugiej mańki. Tak czy inaczej czeka wywalenie skrzynki na glebę i diagnozy. A przed tym pokusił bym się o umycie i bliższe określenie miejsca wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem by ktoś się wypowiedział. Ciężko coś wywnioskować na podstawie zdjęcia, a zwłaszcza upierać się przy swojej racji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest robione zbyt blisko. Nie widać wszystkiego dokładnie - co gdzie i jak.

Wiadomo z drugiej fotki, iż jest to przód silnika.

Kolega wyżej napisał, iż może to być nieszczelność na wale, lecz na łączeniu silnik-skrzynia, jest odpowiedni otwór aby ten olej wypływał i nie zniszczył sprzęgła.

Tutaj wyraźnie widać, iż zabrudzony jest przód silnika (nie mam tego modelu auta i tutaj nie widzę gdzie jest miska olejowa), ale pęd powietrza powinien to wszystko (wyciekający olej) "przenieść" na tył silnika.

A jak wygląda sprawa pod kolektorem wyldechwym? Może to uszczelka klawiatury jest nieszczelna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym planie jest skrzynia. Widać, że wyciek jest na łączeniu skrzyni z motorem. Ten wyciek nie jest od wczoraj, wszystko do tyłu jest zapaprane i tłuste, a skrzynka wygląda jakby była myta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...