Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1,6 dci spalanie


monika99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, przeszukalam cale forum i nic na ten temat nie znalazlam, moze ktos z Was napisze jakie sa jego opinie odnosnie spalanie, ja wiem, ze roznie jezdzimy, ale zawsze to bedzie jakas wskazowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wypowiem się z własnego doświadczenia....może doczekasz się ,aż ktoś z klubowiczów posiadający taką jednostkę Ci odpowie / jak to się ma w realu  ;)

ale wg jednego z portali motoryzacyjnych :

 

"Silnik 1.6 dCi (130 KM, 320 Nm) ma dużo więcej krzepy od podstawowego diesla 1.5 dCi (110 KM, 240 Nm). Według producenta 1.6 dCi z seryjnym system Stop/Start jest najbardziej oszczędnym z oferowanych w Qashqaiu turbodiesli. W cyklu mieszanym teoretycznie powinien spalać 4,5 l/100km. Jednostka potrafi faktycznie zaskoczyć oszczędnością. Spokojna jazda w trasie wiąże się ze zużywaniem oleju napędowego w tempie ok. 5 l/100km. W trakcie autostradowej jazdy wysoki samochód spala 6,5 l/100km. Zbliżone ilości oleju napędowego ubywają ze zbiornika podczas miejskich wojaży. Ecodriving poza obszarem zabudowanym jest przepustką do niecałych 4 l/100k"
 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.6dCi w poprzednim modelu,ale to jest dokłądnie ta sama jednostka - średnie spalanie dla mnie to 6.7l/100km. Na długich trasach schodzi do 5.6l/100km, przy tygodniach gdzie jeżdżę tylko na mieście podchodzi na 7.2l/100km. Oczywiście napęd na 4 koła,więc jeśli weźmiesz auto z napędem na przód to wartości będą trochę niższe. Dla mnie "średnia" trasa to dojazd do pracy - 15 minut na autostradzie(120km/h) i potem 15 minut poza nią(drogami 80-60km/h).

Edytowane przez gambiting
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie ten sam silnik i naped na przod. Zdaje sie, ze juz sie gdzies tu na forum na ten temat rozpisywalem. Jadac delikatnie w trasie udalo mi sie osiagnac 4.1 l, normalne spalanie w cyklu mieszanym na poziomie 5,2 l.

Edytowane przez CaptainRandall
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wy koledzy chyba tylko "muskacie" pedał gazu :). Średnie zużycie paliwa po 120 tys przebiegu (ostatnie 36 miesięcy) to 6.2-6.3 litra. Samochód robi w zasadzie głównie trasy, bez szaleństwa - normalna jazda. Proporcje trasa/miasto 90/10. Napęd na 1 ośkę.

Mówienie że to oszczędny silnik to przesada. On jeździ fajnie jak na 1.6 i 130 km, ale od paru miesięcy mam drugie auto którego zamiennie używam - nowe mondeo  2.0 tdci 150 KM - jeszcze w mondeo mi się wartości 6.3 nie udało osiągnąć. Jakoś zawsze średnia jest między 5.5 a 6.1. Mondeo jeżdżę bardziej dynamicznie (bo w przeciwieństwie do QQ się da i nie boję się, że na zakręcie pojedzie gdzieś w pole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze mysle, ze te podane spalanie przez kolegow wczesniej troszke odbiegaja od prawdy, ja jeszcze przez dwa dni bede jezdzila Renault Laguna 2,2 dci 150km i przy spokojne jezdzie 130 + - 10 na autostradzie spalanie bylo okolo 6 L, tutaj silnik jest mniejszy, ale wspolczynnik oporu powietrza znacznie wiekszy, wiec na wczesniej podane wielkosci spalania robie tak ;) ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy jezdzi jak mu sie podoba. Podalem prawdziwe spalanie, zwykla wycieczka 20 km do sklepu, 15% autostrady z 80 km / h, reszta 60 km / h to wynik 5,2 l. Na dlugiej trasie z ograniczeniem do 120 km / h spalanie rzedu 5.6 l przy kompletnie zaladowanym samochodzie na wakacje, kola 19". Nigdy jeszcze nie wyswietlila mi sie informacja o przekroczeniu 6 l na setke. To jest oszczedny silnik, przynajmniej w moim cyklu eksploatacji.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego CaptainRandall , mam wrażenie że się spinasz niepotrzebnie.

1. Piszę o J10 może J11 pali znacząco mniej.

2. Napisałem że "muskacie" pedał gazu i też nic w tym złego. Ja wiem, że jeżdżąc po Polsce w ramach eco-drivingu to zejdę do 5.6-5.7 Mniej nie umiem. A czy umiałbym np. w Niemczech - może tak, bo inne jest natężenie ruchu i ogólna dynamika ruchu. Ja nie jeżdżę szybko ale jeżdżę przepisowo a to oznacza na polskich drogach bardzo częste hamowania i przyśpieszania (wioski, wsie, miasteczka, 40, 50, 70 , 90) O traktorach i kombajnach w sezonie nie wspominam :)

3. Napisałem że większe auto z lepszą dynamiką pali mniej i to też jest fakt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, nie spinam sie tylko irytuje mnie troche, wyniki ktore podaje sie kwestionuje. Nie jestem zadna wyrocznia ani guru, zwyczajnie napisalem co wyswietla mi komputer. Jak widac ten sam silnik w dwoch roznych QQ zachowuje sie inaczej i ma na to wplyw, jak sam napisales, wiele czynnikow. Prawdopodobnie uzytkownikom polskich drog Twoje wyniki beda blizsze rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam przy jakiej okazji pisaliśmy o przekłamaniach elektroniki i dlatego mogą być takie rozbieżności.Miarodajnym jest podzielić rzeczywiste spalone paliwo przez przebyte kilometry.

Ale ja powtarzam ...jeśli nie ma rażących przepałów to auto powinno spalić tyle ile mu naleję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy jezdzi jak mu sie podoba. Podalem prawdziwe spalanie, zwykla wycieczka 20 km do sklepu, 15% autostrady z 80 km / h, reszta 60 km / h to wynik 5,2 l. Na dlugiej trasie z ograniczeniem do 120 km / h spalanie rzedu 5.6 l przy kompletnie zaladowanym samochodzie na wakacje, kola 19". Nigdy jeszcze nie wyswietlila mi sie informacja o przekroczeniu 6 l na setke. To jest oszczedny silnik, przynajmniej w moim cyklu eksploatacji.

 

Mam taki sam silnik jak U Ciebie, dodatkowo mam napęd 4x4 (co jak wiadomo podnosi spalanie) i jeżdzę już drugim egzemplarzem QQ (a jeżdżę dość dużo - ok. 60 tyś rocznie). U mnie średnie spalanie oscyluje wokół 6 l/100 km (po przebiegu łącznie ok 50 tyś km).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote odebralam mojego QQ i do tej pory zrobilam nim 400 km polowe z tego autostrady srednie spalanie 6,2 l ale pewnie bedzie mniej, gdyz nowe to wszystko i musi sie dopasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote odebralam mojego QQ i do tej pory zrobilam nim 400 km polowe z tego autostrady srednie spalanie 6,2 l ale pewnie bedzie mniej, gdyz nowe to wszystko i musi sie dopasowac.

 

A na jakich kolkach auto? Skrzynia manualna czy automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola letnie 19" ,opony nie wiem, skrzynia biegow manual.

 

Ciekawe, podobnie jak u mnie. Pewnie jest jeszcze mase innych czynnikow ktore wplywaja na spalanie. Zobaczysz jak bedzie spalal po dotarciu, ja mam najechane ponad 6000 km, specjalnie sprawdzilem po 20 km wycieczce do sklepu, limit predkosci 60 - 80 km/h i bylo 5.1 l, obroty do 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie wiadomo, że na ilość wypitego przez autecko paliwa ma wpływ kilka czynników :
- styl jazdy
- prędkość
- pokonywane trasy , drogi (pod górkę / z górki)
- używana elektronika
- z klimą czy bez
- warunki atmosferyczne
- rodzaj paliwa
- rozmiar opon
- ciśnienie w oponach
- jakość paliwa
- czy silnik chodzi na postoju czy nie
- stan samochodu - w przypadku nówki = zgranie z autem, wyczucie , nauczenie się auta :D
- pewnie jeszcze o czymś zapomniałam ;)

Tak więc, wyniki mogą mieć delikatną rozbieżność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze sprobowac to drobiazgowo rozebrac.

 

Styl jazdy - tatowy.
Klima - zawsze.
Pogoda - slonko, 10 st.
Paliwo - diesel tankowany w sieci OKQ8.
Opony - 17” 215/60 R17 (zima), 19” 225/45 R19 (lato)
Cisnienie - 36 - 38 psi
Jakosc paliwa - podejzewam, ze bdb.
Przebieg - 6000 - 6500 km
Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to moze sprobowac to drobiazgowo rozebrac.

 

Styl jazdy - tatowy.
Klima - zawsze.
Pogoda - slonko, 10 st.
Paliwo - diesel tankowany w sieci OKQ8.
Opony - 17” 215/60 R17 (zima), 19” 225/45 R19 (lato)
Cisnienie - 36 - 38 psi
Jakosc paliwa - podejzewam, ze bdb.
Przebieg - 6000 - 6500 km

 

 

Nie brnij w takie szczegóły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Że dodam od siebie - wczoraj była cholerna mgła wieczorem w UK,więc cała moja wyprawa 300km odbywała się autostradą z prędkością max 100-120km/h, cały czas na tempomacie, bez szarżowania bo guzik było widać. Przed wyjechaniem zresetowałem miernik zużycia, po dojechaniu widok był taki:

 

sjdDklO.jpg

 

Więc *czasem* da się w tym silniku mieć spalanie 5L/100km. Autentycznie. Ale nie przy normalnej jeździe gdzie nie siedzimy 3 godziny na tempomacie :-)

 

 

Opony jeszcze letnie, paliwo BP Ultimate Diesel :D 

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord to bodajze 4.7 l, uzyskany na tempomacie przy 70 km/h na odcinku moze 30 km. Tak jak pisalem juz wczesniej, dla mnie norma to 5.2 - 5.4 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że dodam od siebie - wczoraj była cholerna mgła wieczorem w UK,więc cała moja wyprawa 300km odbywała się autostradą z prędkością max 100-120km/h, cały czas na tempomacie, bez szarżowania bo guzik było widać. Przed wyjechaniem zresetowałem miernik zużycia, po dojechaniu widok był taki:

 

sjdDklO.jpg

 

Więc *czasem* da się w tym silniku mieć spalanie 5L/100km. Autentycznie. Ale nie przy normalnej jeździe gdzie nie siedzimy 3 godziny na tempomacie :-)

 

 

Opony jeszcze letnie, paliwo BP Ultimate Diesel :D

100-120 to normalna prędkość w uk bez mgły wiec musiałeś mieć duże szczęście ze udało ci się przejechać taka prędkością na tempomacie 300km Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa ,przeczytaj Sam co napisałeś,a się uśmienesz.Bez szarżowania 100-120 w cholernej mgle,gdzie guzik było widać.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...