Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1,6 dci spalanie


monika99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój przy 160 juz nie prosi a kradnie wręcz po 10-12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 przy tej prędkości to pewnie i mój 1.5 zje.

Monika ,to świetny wynik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i wagowo roznica

Do tego mogło dojść do wypalania dpf ,bo warunki stworzyłaś idealne.A na marginesie ,zwolnij ;) będzie i bezpieczniej i oszczędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika .

Qq nie Walenty więc dzisiaj dał plamę ale to fajny "facet" tylko tak go nie goń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechalam okolo 40 km z predkoscia 160 km/h i moj QQ poprosil o 8l/100, bylo to niemile zaskoczenie :(

Rozumiem, że to było u naszych zachodnich sąsiadów, bo u nas dopuszczalna prędkość to 140 (+10).  :)

Rzeczywiście przy tej prędkości chwilowe zużycie to około 8l, potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o zużyciu w tego typu autach,to QQ 1.6dci wypada naprawdę dobrze . 8 miejsce w klasie na 74

auta/silniki

http://magazynauto.interia.pl/testy/testy-porownania/news-rzeczywiste-zuzycie-paliwa-420-modeli,nId,1074079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1.2 brakło tabeli   :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, różnica w pokazywanym przez komputer zużyciu paliwa i tym wyliczonym na podstawie ilości zatankowanego paliwa i przejechanych kilometrów może wynikać z zawyżonego pomiaru zatankowanego paliwa przez dystrybutor. Ostatnio głośno o przeprowadzanych kontrolach, które wykazują zawyżoną w stosunku do rzeczywistości ilość odmierzonego przez dystrybutory paliwa od 0,3 aż do 7%!!! Natomiast nigdy w kontrolach nie zanotowano sytuacji odwrotnej - niekorzystnej dla stacji benzynowej. :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lub 12  ,bo dotyczy obu wersji j10 i j11 ew. z napędem lub nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj stuknelo na liczniku mojego QQ 10 tys. km, tak mysle, ze 50-50% sa to atostrady i ruch miejski, srednie spalanie za caly ten czas 5,7 l/100, uwazam, ze to dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stuknelo na liczniku mojego QQ 10 tys. km, tak mysle, ze 50-50% sa to atostrady i ruch miejski, srednie spalanie za caly ten czas 5,7 l/100, uwazam, ze to dobry wynik.

 

Ja mam cos kolo 9,5 k i srednie tez gdzies w tych granicach, swietny wynik. Jakby jeszcze cala reszta samochodu byla jak ten silnik bylbym wniebowziety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Doświadczenia z jazdy egzemplarzem 4X4 :  miasto i korki (Warszawa) - srednie spalanie 8-8,5l. Długa trasa i rozsądne szybkości ( do 120-130) ca. 5,5l/100

Dobry, oszczędny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miałem przyjemność przez dwa dni użytkować QQ z silnikiem 1,6 DCi jako auto zastępcze gdy mój QQ stał w serwisie - i powiem tak jak zacząłem - jazda QQ z tym silnikiem to była przyjemność - nie jestem wielkim fanem silników diesla ale ten silnik bardzo pozytywnie mnie zaskoczył zarówno jeżeli chodzi o dynamikę , kulturę pracy oraz spalanie - jazda miejska po zakorkowanym Opolu 6 l/100 km - bardzo ładnie.  

Teraz przy zakupie QQ bardzo poważnie brałbym ten silnik pod uwagę tym bardziej że jest on dostępny ze skrzynią X-tronic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawe czy te silniki 1.6 dci 130 i skrzynki sa takie same w QQ i w X-Trail czy maja jakies inne "nastawy"

Ja mam X-Trail Tekna 4x4 1.6dci 130 i spalanie wychodzi mi podobnie do "Waszego"

Mój kredens wazy ok. 1 600 kg i jest nieco większy od QQ (większy Cx) a jezdze poki co 100% po miescie (Warszawa) ok. 30 km dziennie. Sa korki, swiatla etc. ale czasem tylko lekkie" spowolnienie" (czyt. dobre warunki) a spalanie srednie po 500 km wychodzi 6.0 l/100km. Udalo mi się raz nawet zejsc do 4,9 l/100km ale tylko raz :)

Rano zazwyczaj jest luźniej i pali mi 5,4-5,7 l/100km a w południe (od 17 godziny w gore) już leci 5,9-6,3 l/100km

Wydaje mi się, ze te silniki sa naprawdę oszczędne. Gdyby tylko nie ten DPF ... o którym trzeba pamietac jezdzac po  miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawe czy te silniki 1.6 dci 130 i skrzynki sa takie same w QQ i w X-Trail czy maja jakies inne "nastawy"

Ja mam X-Trail Tekna 4x4 1.6dci 130 i spalanie wychodzi mi podobnie do "Waszego"

Mój kredens wazy ok. 1 600 kg i jest nieco większy od QQ (większy Cx) a jezdze poki co 100% po miescie (Warszawa) ok. 30 km dziennie. Sa korki, swiatla etc. ale czasem tylko lekkie" spowolnienie" (czyt. dobre warunki) a spalanie srednie po 500 km wychodzi 6.0 l/100km. Udalo mi się raz nawet zejsc do 4,9 l/100km ale tylko raz :)

Rano zazwyczaj jest luźniej i pali mi 5,4-5,7 l/100km a w południe (od 17 godziny w gore) już leci 5,9-6,3 l/100km

Wydaje mi się, ze te silniki sa naprawdę oszczędne. Gdyby tylko nie ten DPF ... o którym trzeba pamietac jezdzac po  miescie

Nie wiem jaki jest problem z tym DPFem - Qashqaia miałem 3 lata od nowości, jeździłem czasem przez 1-2 miesiące tylko po mieście i nic się mu nie stało(też waga  była 1620kg, bo to był QQ+2). Dalej mam X-Traila(2.0dCi), obecnie 4 rok leci, też jeździ na różne dystansy - też wszystko działa bez problemu. W firmie pracuje Renault Traffic, 1.6dCi(ten sam silnik) - śmiga tylko po mieście rozwożąc rzeczy, 3 rok - wszystko bez zarzutu. Nie wiem ile zamierzasz trzymać samochód,ale naprawdę, DPF to jest ostatnia rzecz  jaką bym się przejmował przy tych silnikach.

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...