Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne zachowanie, ubytki mocy, szarpanie


G0L14T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Niedawno kupiłem Nissana Almerę N16 rocznik 2003, 1.5 98KM + LPG.
Ogólnie jest w nim kilka rzeczy do zrobienia aczkolwiek niepokoi mnie jedna rzecz.
Kiedy silnik jest zimny jest wszystko okay zaś kiedy osiągnie swoją temperature ma ubytek mocy, daje mu gaz do przysłowiowej dechy a on zero reakcji za chwile zryw, czasami poszarpie.
Mam instalację LPG sekwencyjną (niestety nie znam marki) ale dzieje się to na gazie jak i na benzynie. Na jałowych obrotach auto trzyma ~800-700 i nie faluje, stoi równiutko.
Dziś po przyjeździe do szkoły dałem mu stojąc w miejscu dość dużo gazu a obroty (biorąc pod uwagę ile miałem wciśniętego pedału) szły dość powoli w jednym momencie (~3 tyś obrotów) skoczyły trochę szybciej w górę.

Myślałem już nad przepływomierzem, silniczkiem krokowym, zapchanym katalizatorem może albo sondą lambda?

Czytałem podobne tematy ale tam ludzie mieli falowanie obrotów, a ja tego nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dość często poruszany na Forum.

Proszę dokładnie zapoznać się - przeczytać! - z zaakceptowanym przez kolegę regulaminem, a nie tylko klikać.

Należy uzupełnić profil i korzystać z wyszukiwarki.

Temat zamykam zgodnie z regulaminem Forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...