Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Skacząca wycieraczka od strony kierowcy


amnesia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jako, że kupiłem już 3 komplet wycieraczek na przestrzeni bodajże 4 miesięcy jestem już lekko podirytowany. Aktualnie mam założone Heyner hybrid i generalnie jestem z nich zadowolony bo najmniej daje się we znaki. 

 

Sprawa wygląda tak, że jakiej firmy wycieraczek bym nie założył zawsze od strony kierowcy po paru dniach od założenia zaczyna ona przeskakiwać piszcząc przy tym i zostawiając smugi. Zauważyłem że w miejscu zaczepu wycieraczki do ramienia występuje lekki luz przez co można nią lekko poruszać góra dół. Obstawiam, że to właśnie jest przyczyną problemu ale nie wiem jak skasować ten luz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem bardziej leży gdzieś tutaj (zaznaczony na czerwono)

 

2zputfq.jpg

 

bo tutaj występuje ten luz, przez co wycieraczka źle dolega do szyby

 

A w jaki sposób sprawdzić sprężynę, bo ostatnio jak na nią patrzyłem to wyglądała normalnie 

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz pióro i położysz delikatnie ramię na szybie to powinno w miarę do niej dociskać.

Jak najbardziej, tyle że nie w miarę a solidnie dociskać i przylegać równolegle do szyby, to cały problem skaczących i w większości przypadków, czasami to wina jakości gumy, skrzypienia wycieraczek. Jeśli końcówka wycieraczki położona delikatnie, uważaj by Ci się nie wyśliznęła z ręki bo stłuczesz szybę, na szybie nie będzie przylegała do niej równolegle to trzeba włożyć w ucho które tworzy końcówka śrubokręt lub jakiś klucz czy pręt i przegiąć całą końcówkę w stronę przeciwną do odchyłu by ów odchył zlikwidować. Pióro wycieraczki powinno prostopadle dociskać do szyby a wówczas sama końcówka w zależności od strony w którą się przesuwa skosi się samoczynnie zgarniając wodę. jeśli będzie pod kątem będzie, pod oporem tarcia, podskakiwać itp.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i wyrobiony sworzeń, a to by znaczyło że ramię nie było dobrze dokręcone, tyle ze przy wyrobionym sworzniu powinna być widoczna nierówna praca tego ramienia w sensie braku pracy w zakresie jej działania na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie... z biegiem lat wyrabia się ten plastik i ramię dostaje luzu .

Aby sprawdzić czy skrzypienie pochodzi od sworznia / nasady ramienia czy też winne jest samo pióro wycieraczki  - najprostszym sposobem jest unieść ramiona wycieraczek w górę i włączyć. je .

Jeśli będzie slychać skrzypienie - do roboty są sworznie.

To przeskakiwanie mnie zastanawia...czy aby dobrze założone jest samo pióro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...