Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony na zimę


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam QQ na felgach 18" z oponami letnimi. Zastanawiam się nad kupnem felg 16" na zimę. Jakie oznaczenie mają felgi 16" do QQ tak aby pasowały ? Zastanawiam się również czy felgi stalowe będą lepsze na zimę niż aluminiowe.

Dzięki za info.

daj spokój, raczej masz większe tarcze i 16" nie wejdzie ja tak kupiłem i dodatkowy wydatek miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dlaczego ma dać spokój, skoro Nissan w książce serwisowej do QQ (przynajmniej do J10) zaleca opony w trzech rozmiarach: 215/65/R16, 215/60/R17 i 215/55/R18 tak więc felgi R16 też wejdą. Sam mam takie na zimę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój, raczej masz większe tarcze i 16" nie wejdzie ja tak kupiłem i dodatkowy wydatek miałem.

Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sam jeżdżę na felgach 16" w zimie. Może kupiłeś felgi z niewłaściwym ET? Z tego co czytałem na forum to felgi 16" nie pasowały do QQ+2 z uwagi na wzmocnione hamulce.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ciekaw jestem skąd opona Dębicy ma takie dobre opinie na oponeo, skoro Twoim zdaniem jest taka zła?

Po drugie hamuje piszemy przez "h" ;)

Po trzecie, ja nie robię autem niewiadomo ile km rocznie (max. 10 - 12 kkm) Jeżdżę głównie po mieście, więc wydaje mi się, że Frigo HP2 za cenę niecałych 1100 pln za komplet, to odpowiednie opony na zimę dla mnie.

 

Pozdrawiam.

Jeśli robisz mało kilometrów i głównie po mieście to polecam Michelin CrossClimate - letnia z homologacją zimową. Mam takie na kołach i zeszłej zimy było OK. Jeżdżę głównie po mieście i głównych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

To i ja sie pochwale i polece. 

Tak wiec trzy tygodnie temu kupilem Fulda Kristall Control SUV w rozmiarze 215/60 R17 do QQ+ i musze przyznac ze jal na razie jestem nimi zachwycony. Mialem juz kiedys 2 komplety Fuld i zawsze bylem z nich w miare zadowolony. Z razji ograniczonego budzetu w tym roku, postanowilem nie kupowac moich ulubionych Continentali, i poszedlem w wyzej wymienione.

Przede wszystkim opona jest cicha! Jest wrecz cichsza niz opony letnie jakie mam na tym i moim drugiom aucie. Na mokrym (duza ilosc deszczu) zapiety naped ronda pokonuje bez wiekszego uslizgu. Hamowanie swietne na suchym, na mokrym tez na prawde niezle. Na chwile obecna przejechane 2k km w warunkach zmiennych, temp od 2-14 stopni. Zobaczymy jak poradzi sobie na blocie posniegowym i na sniegu kopanym. Ruszam w Alpy w nowym roku, takze okaze sie czy podola czy nie. Ale na chwile obecna super komfortowo. Aha, jeszcze jedna wazna sprawa boczne scianki super miekkie, w ostrych zakretach to czuc, najepierw odchylwa sie buda, a dopiero potem skreac, ale nie ma co spodziewac sie codow, po oponie do "SUVa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem świeżo upieczonym właścicielem Qashqaia  z napędem 4x4 i przymierzam się do zakupu opon zimowych. Chciałbym poprosić bardziej doświadczonych użytkowników o poradę czy opony  NEXEN WINGUARD SPORT 215 60 R17  nadają się do tej wersji QQ?  Dodam, że rozmiar, indeks prędkości i nośności jest identyczny jak w moich obecnych oponach. Mój budżet to ok 1400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam od zawsze najlepsze opony Michelin! Na zimę nie ma lepszych ! Mam z przodu je i to szok jak kolejna zimę auto się trzyma , są ciche . Z tyłu mam falkeny i są dobre ale głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Kaskę nabyłem z oponami zimowymi Yokohama W.Drive 215/65 r16.

Plan mam taki. Zjadę je do minimum i w przyszłości kupię opony uniwersalne. Mam napęd 4x4, więc uważam, że nawet jak trafie na trudne warunki to sobie poradzę. Jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Czolowka to Michelin, GY, Apollo Vredestein, Fulda, Kleber, Uniroyal...jest tego troche teraz na rynku, wszystko zalezy od budzetu. Osobiscie wybralem Apollo Alnac 4G, po prawie roku uzytkowania spisuja sie bez zarzutu w kazdych warunkach, nawet bez napedu 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Kaskę nabyłem z oponami zimowymi Yokohama W.Drive 215/65 r16.

Plan mam taki. Zjadę je do minimum i w przyszłości kupię opony uniwersalne. Mam napęd 4x4, więc uważam, że nawet jak trafie na trudne warunki to sobie poradzę. Jakie polecacie?

Jedna z rozsądniejszych decyzji. Tak trzymać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wymienilem opony w ASO mam fuldy 215/65/16 na oryginalnych felgach nissan, wywazyli kazde koło, sprawdzili cisnienie w kazdym kole przod 2,3 psi, tył 2,1 psi, zapakowali do bagaznika w nowe worki zaplacilem 39 zł + kawka gratis ...polecam aso Novelus Tarnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o oponach Dębica Frigo HP2 w rozmiarze 215/65/16?

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-frigo-hp2-215-65-r16-98-h#158894458

 

http://wulkanista.pl/debica-frigo-hp2/

 

 

Kupiłem Dębicę i sobie chwalę. Kosztowały mnie niecałe 1100 pln za komplet. Data produkcji dwa tygodnie wcześniej, przed zakupem.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2d2d17e34e478120med.jpg

 

 

w czwartek zalozylem w ASO 4x Fulda Cristall Control HP 215/65/16. Po załozeniu mycie felg opon; spray do usuwania trudnych zabrudzen z felg, po wyschnienciu polozylem wosk samochodowy na felgi i na koncu czernidlo do opon 

Edytowane przez edek264
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Muszę kupić zimowej koła do qq. Może ma ktoś na sprzedaż całe koła, z alufelgami, najlepiej 17". Co do opon, co proponujecie, raczej z niższej półki cenowej, aby się sprawdziło w qashqaiu. Jazda to głównie miasto, trasy na wioskę, trochę w terenie-dojazd na działkę. Opony Achilles to jest coś godnego uwagi? Mój wujek ma tak na imię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was jeździ na oponach uniwersalnych ? może warto zainwestować w coś takiego, mówią że co jest do wszystkiego to jest do niczego ...

 

Ja użytkuję na tylnej osi (mam 2WD) GOODYEAR Vector4Seasons I gen. w rozmiarze 215/60R17

 

Kupiłem je jak miały 7.2mm (używki) i jestem jak dotąd zadowolony.

 

Fakt że w moim QQ+2 mam mocno dociążony tyłek (bo butla LPG 47ltr we wnęce koła zapasowego) ale naprawdę świetnie się spisują i nawet na śliskim w zimie moje ESP interweniuje sporadycznie. W lecie trzeba się naprawdę ostro zadać w łuk aby poczuło się jakiś ruch tyłem i dzieje się to tylko jak robią na mokrym, świeżo zlanym ulewą asfalcie.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Semperit Speed Grip 2, 215/60R17 a do tego felgi alu oryginalne. Chyba od qq po lifcie. W tygodniu montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...