Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie mam polskiej instrukcji wiec pytam i dziekuje.


monika99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak dodać kilka celów pośrednich przy planowaniu trasy w nawigacji NC2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, bo gdy jechałem do Chorwacji, to wprowadzałem cele pośrednie.

Ale w swojej sklerozie już zapomniałem jak to się robiło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste - wpisujesz cel podróży a następnie rozpocznij prowadzenie do celu , jak już navigacja ma prowadzić wpisujesz następny cel podrózy a wówczas nav spyta się czy zastosować jako nowy cel czy jak cel pośredni itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest tak jak napisał Bartosz. Dodam, że przy dłuższej trasie dopiero wprowadzenie celów pośrednich pozwala na w miarę sensowne prowadzenie przez tę nawigację. Nie dalej jak półtora tygodnia temu podróżowałem sobie po naszych pięknych górach, a że nie miałem konkretnego celu (poza jazdą przed siebie B)), to pozwalałem nissanowej nawigacji na wykazanie się inteligencją i nie wpisywałem celów pośrednich. :P

Mówię wam cóż za cuda ona wyczyniała. Dość powiedzieć, że jadąc z Kotliny Kłodzkiej i kierując się w okolice Wisły, nagle znalazłem się po stronie czeskiej. :huh: Kierowanie w drogi z zakazem wjazdu czy pod prąd, to też częsta praktyka tej nawigacji. :D Jedynie właśnie planowanie trasy małymi odcinkami, z dodawaniem celów pośrednich, pozwala na w miarę sensowne wyznaczenie trasy. Jeśli tego nie zrobimy i pozwolimy jej dokonywać wyboru samodzielnie, to zwiedzanie dróg, o których nawet tubylcy (a raczej tambylcy ;)) nie słyszeli jest całkiem prawdopodobne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest tak jak napisał Bartosz. Dodam, że przy dłuższej trasie dopiero wprowadzenie celów pośrednich pozwala na w miarę sensowne prowadzenie przez tę nawigację. Nie dalej jak półtora tygodnia temu podróżowałem sobie po naszych pięknych górach, a że nie miałem konkretnego celu (poza jazdą przed siebie B)), to pozwalałem nissanowej nawigacji na wykazanie się inteligencją i nie wpisywałem celów pośrednich. :P

Mówię wam cóż za cuda ona wyczyniała. Dość powiedzieć, że jadąc z Kotliny Kłodzkiej i kierując się w okolice Wisły, nagle znalazłem się po stronie czeskiej. :huh: Kierowanie w drogi z zakazem wjazdu czy pod prąd, to też częsta praktyka tej nawigacji. :D Jedynie właśnie planowanie trasy małymi odcinkami, z dodawaniem celów pośrednich, pozwala na w miarę sensowne wyznaczenie trasy. Jeśli tego nie zrobimy i pozwolimy jej dokonywać wyboru samodzielnie, to zwiedzanie dróg, o których nawet tubylcy (a raczej tambylcy ;)) nie słyszeli jest całkiem prawdopodobne. :D

 

Potwierdzam - dokładnie to samo robię gdy chcę jechać w dłuższą trasę. Masakryczna ilość roboty czasem. Ja tak naprawdę oddałbym chyba nawet kamery byleby mieć apkę "google maps" zamiast tej navi .... tam to jest bajka/poezja bo nawet korki omijam bardzo ładnie więc jak mi zależy na czasie lub nie planowałem wcześniej trasy w navi autka to pod szybą ląduje smartfon i jadę na google mapsach.

 

P.S. Najlepiej chyba byłoby kupic tego chińczyka z Androidem o którym chyba Jacko kiedyś pisał w miejsce NCII - problem miałbym rozwiązany a jaka funkcjonalność !

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste - wpisujesz cel podróży a następnie rozpocznij prowadzenie do celu , jak już navigacja ma prowadzić wpisujesz następny cel podrózy a wówczas nav spyta się czy zastosować jako nowy cel czy jak cel pośredni itd

Dokładnie tak jak piszesz.

Można dodawać cele pośrednie z menu cele pośrednie tylko że za każdym razem po wpisaniu celu i umiejscowieniu go w kolejności trzeba uruchomić prowadź do celu.

Trochę mało logiczne, ale grunt, że się da.

 

Moim zdaniem i tak AutoMapa jest najlepszą nawigacją jak się ją odpowiednio "skalibruje" jednak bez celów pośrednich żadna navi nas nie poprowadzi tak jak chcemy.

Automapa ma tą przewagę, że mapy są naprawdę uaktualniane... bo w nissan connect 2 mapa ma chyba dobrych kilka lat  :thumbsdown:

Edytowane przez Gregor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest tak jak napisał Bartosz. Dodam, że przy dłuższej trasie dopiero wprowadzenie celów pośrednich pozwala na w miarę sensowne prowadzenie przez tę nawigację. Nie dalej jak półtora tygodnia temu podróżowałem sobie po naszych pięknych górach, a że nie miałem konkretnego celu (poza jazdą przed siebie B)), to pozwalałem nissanowej nawigacji na wykazanie się inteligencją i nie wpisywałem celów pośrednich. :P

Mówię wam cóż za cuda ona wyczyniała. Dość powiedzieć, że jadąc z Kotliny Kłodzkiej i kierując się w okolice Wisły, nagle znalazłem się po stronie czeskiej. :huh: Kierowanie w drogi z zakazem wjazdu czy pod prąd, to też częsta praktyka tej nawigacji. :D Jedynie właśnie planowanie trasy małymi odcinkami, z dodawaniem celów pośrednich, pozwala na w miarę sensowne wyznaczenie trasy. Jeśli tego nie zrobimy i pozwolimy jej dokonywać wyboru samodzielnie, to zwiedzanie dróg, o których nawet tubylcy (a raczej tambylcy ;)) nie słyszeli jest całkiem prawdopodobne. :D

Taki stary,a taki...łatwowierny! :D

Dać się samodzielnie prowadzić mapie NCII...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stary,a taki...łatwowierny! :D

Dać się samodzielnie prowadzić mapie NCII...

Gdybym się dał jej prowadzić, to bym już nie był wśród żywych. :D

Tak se włączyłem dla rozrywki, bo ile można słuchać w radiu na okrągło Szpaków czy innych Wron. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

alarm można sprawdzic w bardzo prosty sposób: zostawcie uchyloną szybe lub np zapalone światło wewnętrzne I zamknijcie centralny zamek. po kilku sek alarm zacznie wyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...