Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiana anteny


xnd2013

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, w alemrze (przed liftem) drut anteny jest złanamy i raz łapie sygnał radio raz nie. Nie jest możliwe odkręcenie samej anteny , muszę ją całkowicie okręcić z wnętrza auta i kupic nową, tylko właśnie , musiłbym ściągać podsufitkę wtedy. Dlatego wpadłem na pomysł aby kupić osietlenie do almery jak w załączniku , nastepnie wyciąć dziurę w podsufitce i zyskam dostęp do anteny a dziurę zamontuję oświetlenie (bo prawdę pisząc oświetlenie na środku kabiny jest często niepraktyczne), możecie mi powiedzieć czy moja wizja jest słuszna, czy oswietlenie z przodu potrzebuje jakiejś dodatkowej podstawki czy jak ?

post-63646-0-22491200-1444847728_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładaniem taki schowek z lampkami.

 

Długi czas jeździłem tak, że schowek trzymał się na samych zaczepach które trzymały się na samej podsufitce.

Po jakimś czasie zamocowałem to porządnie - do dachu od wewnątrz przykleiłem dwie śrubki które utworzyły szpilki które wchodziły w otwory w schowku i przykręcięłm to nakrętkami.

 

Fabrycznie schowek jest przykręcony poprzez wspomniane otwory do poprzeczki idącej w poprzek dachu - wtedy antenę masz z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładaniem taki schowek z lampkami.

 

Długi czas jeździłem tak, że schowek trzymał się na samych zaczepach które trzymały się na samej podsufitce.

Po jakimś czasie zamocowałem to porządnie - do dachu od wewnątrz przykleiłem dwie śrubki które utworzyły szpilki które wchodziły w otwory w schowku i przykręcięłm to nakrętkami.

 

Fabrycznie schowek jest przykręcony poprzez wspomniane otwory do poprzeczki idącej w poprzek dachu - wtedy antenę masz z tyłu.

Czyli jak rozumiem sam domontowywałeś w swojej almerze. A powiedz mi czy po wycięcieu otworu w posufitce ma się swobodny dostęp do anteny , czy coś tam jeszcze przeszkadza ?

Kable do założonego osietlenia odpiołeś z oświetlenia na środku czy posztukowałeś z , oświetlenia środkowego, a i włąśnie jakie żarówki tam wchodzą (chodzi mi o to czy da się wymienić je na ledowe bo one mają zimnie białe światło) ? A i jeszcze jedno ogłolnie zwykła antena jak ta w załączniku sie nada bez problemu ?

post-63646-0-30197600-1444926879_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem sam domontowywałeś w swojej almerze. A powiedz mi czy po wycięcieu otworu w posufitce ma się swobodny dostęp do anteny , czy coś tam jeszcze przeszkadza ?

Kable do założonego osietlenia odpiołeś z oświetlenia na środku czy posztukowałeś z , oświetlenia środkowego, a i włąśnie jakie żarówki tam wchodzą (chodzi mi o to czy da się wymienić je na ledowe bo one mają zimnie białe światło) ? A i jeszcze jedno ogłolnie zwykła antena jak ta w załączniku sie nada bez problemu ?

Po wycięciu dziury nic nie blokuje dostępu do anteny. Żarówki to W5w ale ledy będą dawaly malo swiatla.

Co do anteny to powinna się nadać.

http://nissan-almera.pl/viewtopic.php?f=20&t=5013&sid=47c54f28b7acc306fadb4b6bb9cc671b

 

Tu opisałem wszystko co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy jakikolwiek do metalu, to nie przenosi praktycznie żadnych sił, wiec jak przykręcisz i nie odklei się to bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dziurę wyciąłem i wymieniłem antenę, teraz radio Zet gra mi czysto nawet w jak w blaszaku parkuję, lampkę też zamontowałem na razie na samej podsufitce, niedługo puszczę do nie jej prąd z lampki środkowej tak jak pisałeś, na dole jest dokładny szablon co do mm wycięty z tektury, pewnie komuś się przyda jak będzie wycinał otwór pod lampkę.


Podłączyłem dzisiaj i coś nie działa, kabel + podłączyłem do fioletowego w środkowej lampce , a masę z masztu anteny, pokazuje na mierniku 11,4V, ale gdy włączę przełącznik napięcie spada do zera co jest nie tak , dodatkowo napiszę ci że w miernik w trybie ciągłości obwodu pokazuje zwarcie na prawkach żarówki więc są one sprawne.


Problem rozwiązałem jakiś czas temu, w kablach do środkowej lampki jest co prawda napięcie, ale spada ono do 2 V w niecałą minutę po zamknięciu drzwi, aby nowa lampa świeciła wtedy kiedy chcemy należy poprowadzić jej przewody do środkowej lampki na przewód masy i do trzeciej blaszce w lampce, (po ściągnięciu osłony lampki i odczekaniu podłączyć miernik zobaczy się że napięcie 12,3V nie spada wcale do tych punktów właśnie poprowadzić przewody) Patent z śrubami dobry , wziąłem dwie śruby co mają pół-okrągły łeb nałożyłem poxipol i po 10 minutach trzyma się mocno (jednak proponuję dociąć śruby na odpowiednią długość aby w razie potrzeby można zdemolować lampę).

post-63646-0-10908500-1446110271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...