Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kluczyk - scyzoryk


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego i nie drogiego Chińczyk czy Włoch a może jeszcze inny ? kto ma jakie ? który warto ? Widziałem że temat poruszany był w "akcesoriach" ale stary i może się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak:
Chińczyk - trzeba dorobić wbudowany grot (różnie to później działa), elektronika nie wejdzie z gumową osłoną.

Włoch - cena jak dobrze pamiętam około 100zł, jakościowo kiepsko.

Najlepszy zakup, niestety już chyba go nie robią, ale firmy Pece za około 60 dolarów. Mam go już ponad dwa lata i świetnie się sprawuje. Bardzo dobra jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chińczyk zakupiony, jak na razie działa jak należy, jestem miło zaskoczony.

post-95109-0-23244600-1447058567_thumb.jpg

post-95109-0-75056800-1447058580_thumb.jpg

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściła Ci się elekteonika wraz z gumową osłonką bez problemu i przeróbek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściła Ci się elekteonika wraz z gumową osłonką bez problemu i przeróbek? :)

 

Elektronika weszła, gumowa osłonka musiała zostać zdjęta ale raczej nie widzę w tym problemu, no chyba że byś kluczyk zostawił na deszczu przez jakiś czas to może. Generalnie nic nie lata w środku i to jest najważniejsze.

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowa osłona chroni też przed kurzem :) Zauważ, że często tak jest, że kluczyk bierzesz mokrymi rękoma (np. w czasie deszczu) i jest mokry, a jak wiadomo elektronice nie potrzeba dużo. Mikroprzełączniki też nie lubią i wody i kurzu. Z biegiem czasu wydaje mi się, że właśnie przez brak tej gumowej osłony pilot może przestać działać poprawnie, ale to tylko moje obiekcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy, zawsze mozna uszczelnic czyms innym:)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chińczyk zakupiony, jak na razie działa jak należy, jestem miło zaskoczony.

Ja zamówiłem takie podobnego, ciekawe czy podejdzie https://www.wish.com/c/557275d69552873cb3975474Wyszło 40 zł z wysyłką, jeszcze czekam..

 

Ps. Jak można dodać tu same zdjęcia w poscie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod postem masz okienko "dodaj odpowiedź" W tym okienku ,powyżej jest pasek z dodatkami.Klikasz na "grafika" (jest na samym środku dolnego paska)

Ukazuje Ci się okienko "wpisz adres URL grafiki" i tam kopiujesz adres grafiki ,którą chcesz przedstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk zakupiony, jak na razie działa jak należy, jestem miło zaskoczony.

No łdnie to wygłąda. Fajna sprawa

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod postem masz okienko "dodaj odpowiedź" W tym okienku ,powyżej jest pasek z dodatkami.Klikasz na "grafika" (jest na samym środku dolnego paska)

Ukazuje Ci się okienko "wpisz adres URL grafiki" i tam kopiujesz adres grafiki ,którą chcesz przedstawić.

Widziałem to, ale jak chce wrzucić grafikę z dysku a nie z linka z neta.. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obok "guzika "Napisz" na dole strony  masz guzik "więcej opcji" i edytor poszerza zakres możliwości o edycję zdjęć z dysku .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem takie podobnego, ciekawe czy podejdzie https://www.wish.com/c/557275d69552873cb3975474Wyszło 40 zł z wysyłką, jeszcze czekam..

 

Ps. Jak można dodać tu same zdjęcia w poscie?  

 

Ale ale jak to działa, skoro QQ ma przyciski wzdłuż, a tu jest w poprzek :) Jak wkłada się elektronikę również w poprzek, to musi być strasznie szeroki ten kluczyk.

Masz już tą obudowę?

 

Są na aliexpress też te obudowy, ale one są właśnie do innych kluczyków niż standardowe w J10:

http://www.aliexpress.com/item/New-2-Button-Smart-Flip-Folding-Remote-Key-Case-Shell-Fob-For-Nissan-Cube-Micra-Note/32380436253.html?spm=2114.031010208.3.10.NTNROA&ws_ab_test=searchweb201556_1,searchweb201644_4_79_78_77_82_80_62_81,searchweb201560_3

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa powinna dojść w przyszłym tygodniu, w opisie było, że niby pasuje... tak właśnie wydukałem, że musi być w poprzek.. przyjdzie to zobaczymy czy straciłem kasę czy zyskałem kluczyk ;-)


Chińczyk zakupiony, jak na razie działa jak należy, jestem miło zaskoczony.

A grot przełożyłeś czy musiałeś dorabiać ten chiński?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ślusarz prorokował że chińskie to bee i na pewno będą problemy , że pióro pewnie będzie inne i w ogóle wyrzucona kasa .

 

Działa perfekcyjnie już ponad półtora roku , pióro twarde nie wyciera się , problem był przy składaniu , bo dał mi inną baterie , jak sprawdziłem symbol baterii i włozyłem prawidłową złożenie trwało sekundę !

 

na tej aukcji co podałeś z Alliexpres ludzie piszą że z szerokością pióra jest problem pół milimetra za szerokie , , ciekawe czy to jeden producent ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też chciałbym przerobić na scyzoryk kluczyk od QQ bo Moja lepsza połowa za chwilę zedrze lakier z klamki :)

 

Ma ktoś może namiar na kogoś na śląsku kto byłby w stanie zrobić mi taką zamianę? Sam techniczny nie jestem i wolałbym samemu nie próbować tego robić. Ewentualnie może być to jakiś punkt w Krakowie.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz obudowę na jakimś serwisie aukcyjnym , przychodzi pusta ,plastikowa obudowa razem z grotem niedociętym i idziesz z tym do pierwszego lepszego ślusarza co dorabia klucze .

On dotnie odpowiednio pióro kluczyka i przełoży elektronikę do nowej obudowy , jak nie będzie zmieniać baterii nie powinno być żadnych problemów .

czasem trzeba po zmianie baterii przeprowadzić programowanie zamków , ale w Qq nie miałem z tym problemu , problem miałem z Cobra 7777.

Ps obudowa dedykowana do modelu auta .

np taki , dostaniesz nalepki z napisem QASHQAI i z tyłu logo NISSANa 

http://www.aliexpress.com/item/New-folding-Flip-Remote-Key-Case-For-Nissan-Micra-K12-Note-Navara-Qashqai-fob-2-Buttons/1317533306.html?spm=2114.01020208.3.96.cJnVUd&s=p&ws_ab_test=searchweb201556_4,searchweb201644_2_79_78_77_82_80_62_81_61,searchweb201560_4

 

lub 

http://www.ebay.ie/itm/NEW-NISSAN-MICRA-ALMERA-X-TRAIL-NAVARA-QASHQAI-2-BUTTON-FLIP-KEY-FOB-CONVERSION-/131601370897?hash=item1ea40d8f11:g:OZUAAOSwHjNV8y2X

 

lub 

http://allegro.pl/nissan-obudowa-kluczyk-scyzoryk-almera-navara-i5866587917.html

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz obudowę na jakimś serwisie aukcyjnym , przychodzi pusta ,plastikowa obudowa razem z grotem niedociętym i idziesz z tym do pierwszego lepszego ślusarza co dorabia klucze .

On dotnie odpowiednio pióro kluczyka i przełoży elektronikę do nowej obudowy , jak nie będzie zmieniać baterii nie powinno być żadnych problemów .

czasem trzeba po zmianie baterii przeprowadzić programowanie zamków , ale w Qq nie miałem z tym problemu , problem miałem z Cobra 7777.

Ps obudowa dedykowana do modelu auta .

np taki , dostaniesz nalepki z napisem QASHQAI i z tyłu logo NISSANa 

http://www.aliexpress.com/item/New-folding-Flip-Remote-Key-Case-For-Nissan-Micra-K12-Note-Navara-Qashqai-fob-2-Buttons/1317533306.html?spm=2114.01020208.3.96.cJnVUd&s=p&ws_ab_test=searchweb201556_4,searchweb201644_2_79_78_77_82_80_62_81_61,searchweb201560_4

 

lub 

http://www.ebay.ie/itm/NEW-NISSAN-MICRA-ALMERA-X-TRAIL-NAVARA-QASHQAI-2-BUTTON-FLIP-KEY-FOB-CONVERSION-/131601370897?hash=item1ea40d8f11:g:OZUAAOSwHjNV8y2X

 

lub 

http://allegro.pl/nissan-obudowa-kluczyk-scyzoryk-almera-navara-i5866587917.html

 

Bardzo Ci dziękuje za pomoc. Kupię zatem ten z allegro. A jeżeli się okaże, że ślusarz jednak zmieni baterię to będę musiał jechać do serwisu na programowanie?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A jeżeli się okaże, że ślusarz jednak zmieni baterię to będę musiał jechać do serwisu na programowanie?

 

 

Właśnie że w Qashqaiu nie miałem z tym programowaniem problemu , po zmianie baterii nic nie musiałem robić , problem miałem w Mitsubishi , ale tu nie mam fabrycznego alarmu i może to powodowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że w Qashqaiu nie miałem z tym programowaniem problemu , po zmianie baterii nic nie musiałem robić , problem miałem w Mitsubishi , ale tu nie mam fabrycznego alarmu i może to powodowało ?

 

Ok,

 

no to zamawiam i zobaczymy :)

 

P.S.

Wczoraj przyszło, dzisiaj zrobione. Działa jak ta lala. Dzięki Fergul za pomoc.

Edytowane przez Feniks1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,zakupiłem obudowe kluczyka scyzoryk,ślusarz dorobił pióro przekręca stacyjke ale bał sie przełożyć baterie i płytke,bo mówił że może się rozprogramować kluczyk i potem to już tylko serwis, prosze o pomoc. Licze na zrozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie było problemu ze zmianą, niedawno nawet zmienialem baterię i też spokój, jeśli kluczyk wchodzi to z elektryką nie powinno być, kłopotu, uważaj tylko na sprężynę do scyzoryka bo potrafią się skrzywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie , po prostu się bałem zbędnych kosztów wydanych w ASO :).


Witam, po raz wtóry pisze na temat kluczyka typu scyzoryk ,zakupiłem ,przełożyłem płytkę i baterie i do samochodu, a tu zonk , auto się otwiera centralnym zamkiem , ja klucz do stacyjki i nic...Przyniosłem z domu otwarty kluczyk miałem go w kieszeni, to wtedy scyzoryk zadziałał. Pomocy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że włożyłeś kluczyk do stacyjki i nic. Możesz opisać coś więcej? Jak przekręciłeś kluczyk w pozycję II świeciły się kontrolki? Jeżeli się zaświeciły, to już rozrusznik nie zadziałał? Nie świeciło się czerwone 'autko'?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...