Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kluczyk - scyzoryk


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po raz wtóry pisze na temat kluczyka typu scyzoryk ,zakupiłem ,przełożyłem płytkę i baterie i do samochodu, a tu zonk , auto się otwiera centralnym zamkiem , ja klucz do stacyjki i nic...Przyniosłem z domu otwarty kluczyk miałem go w kieszeni, to wtedy scyzoryk zadziałał. Pomocy. :(


tak świeciły się wszystkie, i jak piszę jak miałem ten rozebrany kluczyk w kieszeni to odpaliłem tym scyzorykiem.jak odłożyłem dalej od samochodu to tylko przekręciłem w pozycję zapłonu i nic przekęcał się miękko do zapalenia i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wyjmowałeś baterię z płytki  , czy przełożyłeś całą płytkę bez wyjmowania z niej baterii ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak się orientujesz to w płytce QQ nie ma baterii ,bateria jest oddzielnie, ale to nie ma wpływu bo po przełożeniu z powrotem do starego kluczyka baterii i płytki wszystko hula .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, że możesz otworzyć samochód pilotem, a immobilizer blokuje... Bo jak dla mnie to jest coś z zasilaniem płytki po przełożeniu do nowej obudowy.

Czy na pewno możesz wykluczyć te dwie rzeczy:
Zmieniona polaryzacja (założyłeś odwrotnie baterię)

Brak styku bateria - styki na płytce (czy pilot jest na tyle skręcony, że po rozłożeniu kluczyka nie pojawia się luz na obudowie, który może to spowodować?)

Jak nie ma napięcia na płytce, to z tego co mi wiadomo immobilizer nie zadziała i stąd możesz mieć taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wykluczam na bank

drugie ,to jak bym zamknął i otworzył centralny gdyby nie było napięcia na płytce, nie wiem

jutro znowu będę próbował

A orientujesz się kolego immobilaizer jest na płytce?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie ,to jak bym zamknął i otworzył centralny gdyby nie było napięcia na płytce, nie wiem

 

Tak jak pisałem. Mogłeś mieć wtedy złożony kluczyk, a po rozłożeniu obudowa się delikatnie rozszczelniła i już nie było zasilania na płytce.

Immobilizer jest zintegrowany z płytką. Jak przekładasz płytkę to razem z immo. Nie ma tu czegoś takiego, że trzeba wydłubywać kostkę z obudowy kluczyka jak ma to miejsce w innych markach.

 

Fergul z tego co pamiętam to właśnie bateria jest w jednej z części obudowy. I właśnie chyba nie ma tej blaszki co trzyma baterię. Aż pewnie rozkręcę mój pilot i sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Mogłeś mieć wtedy złożony kluczyk, a po rozłożeniu obudowa się delikatnie rozszczelniła i już nie było zasilania na płytce.

Immobilizer jest zintegrowany z płytką. Jak przekładasz płytkę to razem z immo. Nie ma tu czegoś takiego, że trzeba wydłubywać kostkę z obudowy kluczyka jak ma to miejsce w innych markach.

 

Fergul z tego co pamiętam to właśnie bateria jest w jednej z części obudowy. I właśnie chyba nie ma tej blaszki co trzyma baterię. Aż pewnie rozkręcę mój pilot i sprawdzę ;)

Tak jak piszecie, baterie wklada sie do jednej czesci oburowywraz z baszka, no moje oko ona nie styka i stad problem, na drugiej stronie plytki tez sa blaszki, mozna je troche odgiac to bedzie pewnasc ze sie bedą dotykaly, w moim chinskim pilocie nie idzie sie pomylic, wchodzi tylko w jeden sposob,, do tych pilotow wchodza cienkie baterie, nie pamietam oznaczenia...

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie przepatrzyłem oryginalne obudowy i tam zostały stare baterie. Są w tej części obudowy bez przycisków.

Zrobiłem jeszcze zdjęcie instrukcji obudowy od Pece. Wszystko widać co i jak wygląda ;)
 

post-59114-0-27442700-1455836176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie przepatrzyłem oryginalne obudowy i tam zostały stare baterie. Są w tej części obudowy bez przycisków.

Zrobiłem jeszcze zdjęcie instrukcji obudowy od Pece. Wszystko widać co i jak wygląda ;)

 

attachicon.gif2016-02-18 23.51.26.jpg

Tulko nie widac tej blaszki przy baterii...

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Fergulowi się wydawało, że w QQ jest takie rozwiązanie blaszki z baterią :D
 

post-59114-0-35747200-1455837412_thumb.jpg

 

Zdjęcie z internetów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były chyba 2 rodzaje płytek w kluczykach,w jednych transponder jest na płytce w innych oddzielnie.kluczyki wyglądają identycznie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, po kilku składaniach rozkręcaniach kluczyka" DZIAŁA".widocznie coś nie trybiło ale przy takiej pomocy forumowiczów wszystko Ok. Dzięki. Pozdrawiam wszystkich którzy pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam,

 

Na początek chciałbym się przywitać bo jestem nowy na tym forum. Własnie stałem się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem Nissana QQ . Chciałbym w pierwszej kolejności wymienić sobie obudowę kluczyka na tą składaną, i w związku z tym mam pytanie a mianowicie: Kupując nową obudowę kluczyka trzeba przełożyć moduł elektroniki... a oprócz tego dorobić u klucznika grot tego nowego kluczyka.

Czy trzeba ten nowy grot dorabiać u klucznika czy może da się przełożyć ze starego ???

 

Ewentualnie czy macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę gdzie mogę kupić tą obudowę kluczyka?

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez hosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od sposobu mocowania grota w "scyzoryku" bo widziałem i takie które pasowały ze starego.Ale przeważnie trzeba dorabiać {20-30 zł}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a lepiej kupić taka obudowę na allegro czy na aliexpress? Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę tych obudów ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wyglądają podobnie , kwestia ceny .Na ali masz już od 3$z groszami i czekasz ze 2-3 tygodnie  a na allegro nie sprawdzałem teraz ja płaciłem coś ok 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej obstawiał bym zakup ma Allegro bo jak coś bedzie nie tak to zawsze można zwrócić ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w tym przypadku grot jest wyjmowany i można by go podmienić ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypchnięciu sztyftu wyciąga się grot który trzeba dorobić bo oryginał jest przykręcany


Mój "chińczyk " jakoś  się  trzyma, nie obserwuję  luzów



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...