Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednie czujniki parkowania w J10


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tester, nie rozumiem co masz na myśli. Nikogo nie wprowadzam w błąd. Chyba znam swój zestaw lepiej niż Ty, bo po prostu go posiadam i używam.

Czujniki są aktywne 30 sekund i się wyłączają. Jak chcę aby znowu działały, to naciskam hamulec i znowu są aktywne (nie ma wtedy żadnego potwierdzenia dźwiękowego, no chyba, że stoję przed przeszkodą).

Odnoszę takie wrażenie, że nie czytasz tego co piszę, bo muszę się kolejny raz powtarzać pisząc praktycznie to samo. Nabijasz sobie posty ciągnąc bez sensu to samo i niepotrzebnie wprowadzasz zamieszanie.

Piszę jeszcze raz i ostatni TO SAMO prostym przekazem, aby rozwiać wątpliwości:
1. Włączam stacyjkę (pik), czujniki aktywne przez 30 sekund.

2. Wyjeżdżam na drogę, hamuje, przyspieszam, jadę w korku, znowu hamuję i już mi nic NIE PIKA, no chyba, że podjadę gdzieś na prawdę bardzo blisko.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości i napisałem to zrozumiale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów  wisi mi i powiewa tak dla porządku jakby co. Wydawało mi się wszystko jasne ale skołowałeś mnie wpisem ze sygnał gotowości pojawia się po załączeniu stacyjki. Teraz mam już jasność i zwracam honor odnośnie tego rzekomego wprowadzania w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok mam taki przycisk tylko interesuje mnie jak podłączyć go pod czujniki, posiada ktoś taki sam w swoim QQ kojarzycie jakie kolory kabelków są podpięte i gdzie dokładnie ? Jakieś pomysły jak to załatwić ?

post-95109-0-45936700-1447622663_thumb.jpg

post-95109-0-73778400-1447622673_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakie napięcie trzeba mu podać ? i na jakie piny ? poniżej jest świecąca kontrolka ... w katalogach ciężko znależć taką informację ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest klawisz od Twojego auta i jest tam podświetlenie to wiadomo że napięciem najwyżej 12V musisz to sprawdzić. A co do pinów jak nie masz rozpiski to zrobisz to metoda prób i błędów. Kwestią dla Ciebie niepokojącą jest, zdaje się, wiadomość zawarta w poście na poprzedniej stronie, że włącznik podaje jedynie impuls. Wobec czego by czujniki działały musiałbyś trzymać ten przycisk przez cały czas, lub zastosować podobny do prezentowanego przeze mnie przekaźnik. Mając kontrolkę z 12V żarówką i napięcie choćby z akumulatora musisz pobawić się i "rozgryźć"  piny włącznika z dodatkowym bajerem jakim jest podświetlenie które będzie Ci sygnalizowało załączenie czujników.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest od mojego auta - kupiłem z wersji po lifcie - ok pobawię się

Wiem, że z wersji po lifcie ale generalnie chodziło mi że przeznaczony do tego typu pojazdów z zasileniem 12V,  chociaż do 24V  instalacji też zapewne dało by się go użyć jako przełącznik z tym że nie wiadomo czy podświetlenie wytrzymało by większe napięcie na dłuższa metę. Kiedyś zapewne by wytrzymało, ale teraz oszczędnościowe wersje wszystko stawiają pod znakiem zapytania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowę daję że te przyciski wskazane w poście powyżej są  impulsowe. Zgodnie z obietnicą (rozmowa na pw) zamieszczam schemat przekaźnika, który u siebie zastosowałem z instrukcją opisowa. (w instrukcji jest mowa o napięciu 230V ale przekaźnik jest przerobiony na wolt 12)

post-57255-0-66423200-1447744316_thumb.jpg

przelacznik_bistabilny_i_astabilny_230V_v1_0-wlacznik_on_off_bistab_astab230V_v1.0.pdf

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester, ale zobacz na schemat w opisie :) Tam nie pokazują żadnego modułu. Wydaje mi się, że to będzie wyłącznik on/off, ewentualnie Chińczycy wbudowali jakiś moduł, który go resetuje po zaniku zasilania :)

 

Czy Wychodziły do QQ panele (tam gdzie sterowanie lusterek) z trzema gniazdami na przełączniki u dołu? Chodzi mi o te nowsze, gdzie był przełącznik systemu stop / start.

Konkretnie: Wysokość świateł, esp, stop/start.

Zamiast tego przycisku zamontował bym ten przełącznik, co podał Fergul. W QQ nie ma więcej zaślepek, więc albo tu, albo nie ma gdzie go zamontować.

 

-Edit-

Dostałem bardzo szybką odpowiedź od sprzedawcy:

"the switch is constant and reset until the next press, there is light background"

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym to rozumował, że przełącznik jest na stałym, nie zmiennym poziomie, tak jakby mial tylko jedną możliwość zadziałania i jest zresetowany, czyli w stanie zerowym gotowy do ponownego użycia, co by potwierdzało że po naciśnięciu wraca do pierwotnego stanu...??? I że bez podświetlenia jest ...??? Sam przełącznik nie ma wbudowanego modułu, ten zazwyczaj jest gdzie indziej a przełącznik jest tylko po to by impuls do jego wzbudzenia podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester, ale zobacz na schemat w opisie :) Tam nie pokazują żadnego modułu. Wydaje mi się, że to będzie wyłącznik on/off, ewentualnie Chińczycy wbudowali jakiś moduł, który go resetuje po zaniku zasilania :)

 

Czy Wychodziły do QQ panele (tam gdzie sterowanie lusterek) z trzema gniazdami na przełączniki u dołu? Chodzi mi o te nowsze, gdzie był przełącznik systemu stop / start.

Konkretnie: Wysokość świateł, esp, stop/start.

Zamiast tego przycisku zamontował bym ten przełącznik, co podał Fergul. W QQ nie ma więcej zaślepek, więc albo tu, albo nie ma gdzie go zamontować.

 

-Edit-

Dostałem bardzo szybką odpowiedź od sprzedawcy:

"the switch is constant and reset until the next press, there is light background"

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 Michał ja zakupiłem cały panel z dodatkowym przyciskiem AUTO OFF jak na zdjeciu poniżej, jest to z wersji po lifcie J10. Nie ukrywam że ta chińska opcja jeśli byłaby z zatrzaskiem to strzał w dziesiątkę, fajnie byłoby mimo wszystko podziałaćz przełącznikiem impulsowym jak TESTER.

 

Swoją drogą też nie rozumiem za bardzo tego chińsko angielskiego tłumaczenia ;D:D

 

post-95109-0-79235800-1447771974_thumb.jpg

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram to tak, że działa jak przełącznik kołyskowy, ale wiesz, to pisała Chinka, więc może nie wiedziała jak się wysłowić :D

Tam w sumie ze schematów na aukcji widać, że działa do momentu kolejnego naciśnięcia i to by w moim przypadku było najlepsze.

 

Peceq, a gdzie nabyłeś taki panel? Właśnie o coś takiego mi chodzi, ale przeszukałem dziś całe allegro na wszystkie strony i nie mogę znaleźć. Dużo zapłaciłeś? :D Najchętniej wolałbym samą obudowę bez przełączników.

 

Nie rozumiem, dlaczego wolicie bawić się z przełącznikiem impulsowym? Przecież jak chcesz, to sobie wyłączysz i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie rozumiem, dlaczego wolicie bawić się z przełącznikiem impulsowym? Przecież jak chcesz, to sobie wyłączysz i jest ok :)

W moim przypadku tylko załączenie jest zbyt prostym rozwiązaniem, nie lubię jak coś co nie jest potrzebne jest załączone nawet jeśli tego nie widac ani nie słychać. i by przestało działać należało by urządzenie wyłączyć. Lubię wyzwania i zawiłości, to moje hobby więc im więcej motania a efekt imponujący, to podejmuję się tego. Nie sztuką, dla tego co coś potrafi, zrobić coś prostego. Jak jest z innymi nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram to tak, że działa jak przełącznik kołyskowy, ale wiesz, to pisała Chinka, więc może nie wiedziała jak się wysłowić :D

Tam w sumie ze schematów na aukcji widać, że działa do momentu kolejnego naciśnięcia i to by w moim przypadku było najlepsze.

 

Peceq, a gdzie nabyłeś taki panel? Właśnie o coś takiego mi chodzi, ale przeszukałem dziś całe allegro na wszystkie strony i nie mogę znaleźć. Dużo zapłaciłeś? :D Najchętniej wolałbym samą obudowę bez przełączników.

 

Nie rozumiem, dlaczego wolicie bawić się z przełącznikiem impulsowym? Przecież jak chcesz, to sobie wyłączysz i jest ok :)

Panel nabylem na allegro, okazja sie trafila :) calkiem przypadkowo i w mega cenie. Obudowę bede potrzebowal do swojego montazu a z tym chinczykiem to jak ktos sprawdzi jak jest naprawdę to tez zamowie. Na działaniu czasowym nie za bardzo mi zalezy ale tez nie widzi mi sie trzymac palucha non stop na przycisku he

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Caly panel z przelacznikami kosztowal mnie 58 zl

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest filmik demonstracyjny , jak działa włącznik :)


Jak dla mnie to jest tam podświetlenie !  tylko czy działa po włączeniu przycisku czy po przekręceniu stacyjki  , ale na logikę powinno świecić gdy naciśniemy przycisk , nie? 

 

ruskie w feedbackach piszą że Ocień Harosze Kaciestwo  :) czyli że ustrojstwo bardzo dobre jakościowo i pasuje do J10 

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co najmniej o dwa lata za późno , bo kupiłbym dwa :( teraz nie mam potrzeby .


Podoba mi się to gniazdo podwójne USB , no ale zakładać tylko po to aby pozbyć się jednej zaślepki ???

Przerost formy nad treścią :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj line do tego filmiku, co do gniazda usb fajna opcja, jakbym mial wolne miejsce to bym robil

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik (jest na górze opisu). Na bank wyłącznik jest tak jak pisałem. Wpada do środka. Jak dla mnie jest super.

Jak tylko znajdę odpowiedni panel, to go kupuję :D

Teraz szkoda, że QQ to nie Volkswagen, albo Skoda, bo miałbym masę miejsca aby upchać takie wyłączniki, bo tam jest zawsze dużo zaślepek :D

 

Peceq, znalazłem dwa panele, ale cena jak na skale przedsięwzięcia za duża - 100zł + przesyłka. Na razie poczekam.

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik (jest na górze opisu). Na bank wyłącznik jest tak jak pisałem. Wpada do środka. Jak dla mnie jest super.

 

Zdecydowanie jest ON/OFF, kwestia tylko ładnego wkomponowania go w aucie by nie raził w oczy swa obecnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba warto zamówić, tylko co ja teraz tymi przyciskami zrobię :D ?

Przy okazji nasunęły mi się wczoraj pewne przemyślenia odnośnie czujników.

 

Chciałem kupić do przodu czujniki takie jak są montowane z tyłu i zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie. Na allegro chociażby nie ma dedykowanych rozwiązań tylko na przód. Zazwyczaj sprzedaje się 8 czujników ale te z przodu działają tak samo jak z tylu. Poza tym zastanawiałem się także gdzie warto byłoby zamocować takie czujniki. Pomyślałem sobie że 2 skrajne fajnie byłoby umieścić szeroko a nawet trochę na boku tylko czy przy parkowaniu nie byłoby dźwiękowej sieczki. Zajrzałem także wczoraj pod maskę i muszę przyznać że ciężko tam gdziekolwiek rękę wsadzić - muszę to dobrze przemyśleć. hmmm

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest ON/OFF, kwestia tylko ładnego wkomponowania go w aucie by nie raził w oczy swa obecnością.

W końcu się zgadzamy :D Kwestia wkomponowania w przypadku QQ jest tylko jedna. Zdobyć panel z miejscem na wyłącznik stop-start, no chyba że ktoś ma ksenony ;)

 

 

to chyba warto zamówić, tylko co ja teraz tymi przyciskami zrobię :D ?

Przy okazji nasunęły mi się wczoraj pewne przemyślenia odnośnie czujników.

 

Chciałem kupić do przodu czujniki takie jak są montowane z tyłu i zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie. Na allegro chociażby nie ma dedykowanych rozwiązań tylko na przód. Zazwyczaj sprzedaje się 8 czujników ale te z przodu działają tak samo jak z tylu. Poza tym zastanawiałem się także gdzie warto byłoby zamocować takie czujniki. Pomyślałem sobie że 2 skrajne fajnie byłoby umieścić szeroko a nawet trochę na boku tylko czy przy parkowaniu nie byłoby dźwiękowej sieczki. Zajrzałem także wczoraj pod maskę i muszę przyznać że ciężko tam gdziekolwiek rękę wsadzić - muszę to dobrze przemyśleć. hmmm

 

Przyciski będziesz miał na zapas :D

Są na allegro dedykowane rozwiązania na przód. Mój Valeo jest tego przykładem ;)

Te czujniki przednie może i wyglądają tak samo jak te tylne, ale zasięg działania mają inny (krótszy), bo po co masz wiedzieć, że ktoś zaparkował 3 metry przed Tobą, jak go widzisz?! Tu chodzi o to, żebyś wiedział ile dojechać do przodu i nie przyfasolić :D

Zobacz jeszcze raz jak są u mnie zamontowane. Zrobiło to ASO, a oni raczej trochę tego montowali w QQ (często widuję QQ z ASO Jasnogórska z czujnikami z przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...