Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J10] Problem z odpalaniem 1,5 dCi


pyniasty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam wszystkich mam problem z moim qashqaiem 1.5 dci 150 tyś przejechane od dwóch tyg mam problem z odpaleniem auta po nocy , cały dzien pali z zęba a rano nie mogę odpalic jakies sugestie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a świece??

wszystkie grzeją??

chyba tak moim zdaniem jest problem z paliwem bo jak podpompuje tą pompką to zaraz zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo się cofa do zbiornika. Pewnie jest nieszczelność na przewodach paliwowych lub na samej pompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego jak zaworek zwrotny , nie pozwala on na cofanie sie paliwa z przewodow do zbiornika . Nie umiem jednak sprecyzowac w którym miejscu szukac go w Qashqaiu , ale jesli mowisz ze jak podpompujesz to odpala , to mysle ze wlasnie chodzi o ten zaworek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek zwrotny zawsze był umiejscowiony w pompce. Chyba że to jakaś nowość, o której nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.w audi benzyna , zaworek znajdował sie na przewodzie paliwowy i podobnie jak kolega , zawsze po nocy mialem problem z odpaleniem. Jak jest w qaszlaku, nie wiem choc mam ten sam silnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zaworek jest w filtrze filtr wymieniłem nowy z zaworkiem oryginał pompka ręczna nowa sprawdziłem złączki przy zbiorniku ok , mechanik tutaj mi mówił ze moze byc czujnik połozenia wałka rozrządu , dzis rano zapalił bez problemu ???


Juz ogarnołem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Skorzystam z założonego tematu chociaż może powiecie, że szukam dziury w całym ale proszę zerknijcie na filmik  http://youtu.be/w3LboE3kVUk jak odpala moje 1.5dci. Silnik nagrzany a potrzebuje sprężyć ze 4 razy żeby ruszyć. Koledze obok wprawdzie ma Scenic 1.9 odpala  na zimno przy obecnych temp +9 po jednym sprężeniu. Zeszłej zimy miałem duży problem z odpaleniem. Wymieniłem świece bo 2 z 4 nie grzały. Dałem wszystkie 4 nowe i sytuacja oczywiście się poprawiła ale teraz jest jak na filmie czy to już norma? Dodam, że filtry powietrza, paliwa, oleju są nowe i olej 5w30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 6 latach,nadal pali od strzała,oczywiście po zgaśnięciu kontrolki grzania świec.Kiedyś na samym początku miałem podobny problem ale aso uporać się w 30 min.Coś tam było źle wpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

chyba tak moim zdaniem jest problem z paliwem bo jak podpompuje tą pompką to zaraz zaskoczy

O jakiej pompce kolega pisze, tezmam problem i chciałem sprawdzic, mozna jakies foto?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z filtra paliwa wychodzi taka rurka z gumową gruszką. jest z lewej strony ,stojąc twarzą do silnika ,pod podszybiem  ale w 1.5 dci. Jak jest w 2.0  :unsure:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam znowu problem z filtra paliwa leci powietrze do pompy ,na wolnych obrotach trzęsie całym autem jak podpompuje gruszką na chwile powietrze znika w paliwie i telepawka znika za chwilę to samo ? Filtr nowy gruszka nowa przewody nowe przy zbiorniku ok HELP???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...