Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Paski klinowe 2.2dci 136km


kamyk82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Taka sprawa jest że zabrałem się za wymiane pasków klinowych w mojej almerze .

Zakupiłem dwa , jeden do napędu sprężarki klimy o wymiarach 13x900mm a do napędu alternatora 13x975mm i teraz jest taki myk że oba są za krótkie . Poszperałem trochę i znalazłem że do napędu klimatyzacji jest też pasek o długości 938 i ten zdaje się pasował by bez problemów .

Niestety do napędu alternatora jest tylko o długości 975 .

 

Teraz pytanie do Was : Od czego zależały długości pasków klinowych w naszy almerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze przeczytałeś mój post , napisałem w nim że pasek o długości 975mm jest za krótki . Wrzuciłeś foto pasków które Sam wymieniałeś i jeden ten dłuższy ma długość 950 i Ci pasował . Mi nie pasował dłuższy o 25mm . Więc jednak nie do każdej almery z tym silnikiem były te same paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzebie trochę temat bo nie chce produkować nowych a mianowicie czy przy pasku od klimy jest jakaś regulacja naciągu a może ktoś łopatologicznie chciałby mi napisać ja go wymianić.

 

Auto pracuje ok do momentu włączenia klimy wtedy co jakiś czas piszczy pasek dolny widać też że koło na którym jest pasek zwalnia z obrotów w czasie piszczenia.

 

Pasek od alternatora trzyma się dobrze nie ma luzów (wymieniany był 5 lat temu)

 

Autko to almera z końca 2000r N16 2.2DI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...