Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Almera nie odpala 2.0d


Kodlak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś z rana almerka chodziła normalnie. Az ok 13 pojechałem sobie do kolegi żeby pogadać i wyłączyłem silnik. Chciałem tak po 10-15min go włączyć i nagle jakby zabrakło prądu. Ale rozrusznik było słychać ale też tak coraz słabiej jakby komputer odciął cały prąd od silnika. I sprawdziłem i prąd w akumulatorze jest ale patrze na deskę rozdzielcza i zaświeciły mi się 4 kontrolki. Od akumulatora, silnika, oleju oraz cały czas świeci się kontrolka hamulców (ręczny nie jest zaciągnięty). Moja almerka jest z 2000r i siedzi w niej 2.0d (55kW). Proszę o szybką odpowiedź. Dodam też że teraz próbowałem ją odpalić to było tylko słychać taki 1 ruch cichy rozrusznika jakby nie miał mocy.

post-94541-0-00727200-1447522387_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jest ale jakie?

Jeśli mniejsze lub równe 12V to znaczy że acu umarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator może być dobry, problemem może być "utrudniony" przepływ prądu z akumulatora do rozrusznika, sprawdź wszsytkie połączenia na tej drodze, w moim przypadku problem tkwił w skorodowanych i zanieczyszczonych stykach przy bendixie rozrusznika. Po czyszczeniu jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...