Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan QQ 1,5 dci


yarkos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do Was pytanie na temat silnika 1.5dci.

 

Dokladanie mi chodzi o dziwny dzwiek wydobywajacy sie z silnika podczas jego pracy.

Slychac taki cykliczny dziwiek.

 

Po zgaszeniu silnika I ponownym zapaleniu dziwiek znikl.

Po jakims czasie znow sie pojawil.

 

NIe wiem czego szukac, dziwiek jest slyszalny w kabinie ale wew. silnika go nie slychac.

 

Prosze Was o wasze wskazówki !!!

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stukanie przyspiesza wraz ze wzrostem obrotów ?

Piszesz że wew.silnika go nie słychać , może któreś z łożysk na osprzęcie silnika ewentualnie dół silnika co sugerowałoby zbadać panewki ? tutaj wartością do niepokoju jest przebieg w granicach 100K km i powyżej.

może obluzowało się kółko ,rolka postrzępił pasek i stuka o metalową osłonę ?

To może być wszystko ,musisz obsłuchać za pomocą pręta metalowego około 70cm przykładając go do ucha i metalowej części z okolic której dobiega stukanie , a wtedy bardziej naprowadzisz nas na pomysł co się kryje w danym miejscu i co może stukać

 

Ja kiedys mało łożyska w tylnym kole nie wymieniłem w aucie , a okazało sie że stukała linka hamulca ręcznego o ciężarek na feldze , bo trytka sie zerwała i tylko pukało przy skręcie w danym kierunku , co ja sie naszukałem i nasłuchałem :)  po założeniu nowej opaski za 50gr ból minął .

 

Troche więcej szczegółów potrzeba , może filmik nakręć na YT ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc !!!

 

Postaram sie nagrac filmic I wrzucic go sieci.....

 

Wlasnie wrocilem od znajomego, chcielismy ustalic skad to slychac ale dziwiek poprostu ucichl.....

Jezeli dodam wiecej gazu to poprostu dziwek zanika, silnik go zaglusza

Po powrocie do normalnych obrotow slychac go znowu.

Nie wiem czy to panewki mam nadzieje ze nie !

 

Dzieki za pomoc Kolego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna pomoc , bo w gruncie rzeczy nic nie ustaliłeś , oprócz tego że gdy przyspiesza obroty to praca zagłusza cykanie :(

nie rób przygazówek , ale zwiększaj obroty delikatnie i poproś kogoś o pomoc przy nagrywaniu , ciekawe czy stuki zanikają , czy są zagłuszane ? 


....tak mi do głowy przyszło może to któryś wtryskiwacz ???

Jak z paliwem , od kiedy taki objaw stukania , skojarz czas tankowania z początkiem problemu , filtr paliwa coś by przepuścił ? imam się wszelkich pomysłów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa byl wymieniony, caly serwis zrobiony......

dzwiek sie pojawia I znika......

 

jezeli chodzi o tankowanie to problem pojawial sie od dawna tylko teraz sie to nasililo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest metaliczny czy głuchy ?

stukanie regularne czy nierówne ? 

kruca bomba więcej danych trzeba zebrać i spisać je do kupy dokładnie opisując z którego miejsca odgłosy dochodzą , może ktoś z mechaników wpadnie "po omacku" na pomysła co to ?


Serwis mówisz zrobiony ....z paskiem rozrządu ? 


Może komuś się przyda :) rozrząd K9K i kilka ciekawostek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiem tak, auto bylo kupione z przebiegiem 12 tys. mil na liczniku.

Wymieniony byl pasek razrzadu I wszystko co zwiazane z nim.

 

Sam nie wiem co to moze byc, chodze  z telefonem za kazdym razem aby moc nagrac, uchwycic dzwiek....

 

Jezeli mi sie uda nagrac zaraz wrzuce filmik.

 

Ps.

Dzwiek nie jest metaliczny, moim zdaniem.

 

Jezeli bylby to wtrysk to czy wraz z wiekszeniem obrotow dzwiek powieniem wrastac....?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie panewka ,tu miał byś wyraźnie metaliczny stukot słyszalny zawsze! A wraz ze zwiększaniem obrotów nasilający się.


może być cokolwiek ,ale raczej niegroźnego .Np. coś na wolnych obrotach obciera(pasek altka lub rozrządu (był problem w qq z zsuwającymi się paskami) poduszka łącznik skrzynia/silnik i...zgaduj zgadula niestety.Mało faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

Mam to samo u siebie. Z prawej strony dochodzi ten stukot, który słychać w środku samochodu a na zewnątrz już zanika. Trochę dziwna sprawa z tym, bo nie ma reguły na to. Potrafi się załączyć na zimnym silniku i na ciepłym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam, mialem podobny stukot w swoimm QQ jak pojechalem do serwisu na sprawdzenie klimatyzacji okazalo sie sie ze byla luzna oslona plastikowa pod silnikiem i ona tak stukala, koles przymocowal oslone i teraz juz tego stukotu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Czy ustaliłes wrescie co to były za stuki?

 

mam dokładnie to samo - tylko do tego dodatkowo podczas tych stuków jak dodaje gazu to lekko przykapca z rury wydechowej

 

opisze jeszcze raz dokłądnie:

czasami podczas jazdy - niewazne czy zimny czy rozgrzany silnik zaczyna byc słychac taki stuk w silniku jakby - jednostajny - jak dodaje powoli gazu to stuk nie przyspiesza.jak wyjde z auta zeby to zdiagnozowac to na zewnatrz stuku nie słychac. ale w kabinie wydaje sie ze to bez watpienia z silnika. do tego tylko podczas tego stukania jak dodam gazu to auto przykopca z rury na siwo - biało. i wydaje sie jakby lekko spadła moc ale jednoczesnie wzrasta spalanie średnie.

nie ma zadnych kontrolek na kokpicie - po podłączeniu kompa nie ma zadnych błędów.

 

nie ma juz pomysłów co toi moze byc.

olej wymieniany - kontrolowany co tydzien czy nie ubywa lub czy nie podnosi sie stan - bo słyszałem ze potrafi.

 

prosze o podpowiedzi jezeli ktos cos takiego zdiagnozował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, 

Mam ten sam problem z moim qq.w aucie co jakiś czas(nieokreślona regularność) słychać ten dźwięk, i podobnie jak przedmówcy słychać go tylko wewnątrz kabiny a zewnątrz już nie.

Z moich obserwacji wynika że częściej zaczyna ten dźwięk być słyszalny około 10 min po odpaleniu silnika, choć miałem sytuacje nie jedną że po przejechaniu około 100km na trasie szybkiego ruchu znowu dźwięk był słyszalny.

I podobnie jak w przypadku oskarex777 przy depnieciu w gaz dymi na biało-siwo, a po takich częstszych depnięciach chwilami na lekko niebiesko i dymienie zanika włącznie z dźwiękiem. 

Dźwięk jeśli występuje to jest regularny, stukot, niemetaliczny,

Olej, filtry wymieniane co 10-12tys, jeżdżę na pełnym syntetyku, oleju może i ubywa ale to na 10-12tys około 100ml bo nigdy nie dolewalem do kolejnej wyniany i nigdy też nie pokazał mi że jest minimum, 

Płynu chłodniczego też teraz nie ubywa, po lecie musiałem dolać z min do max czyli może 200ml, 

Rozrząd wymieniany 25tys temu.

Na kompie żadnych błędów.

Pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, QashqaiJ11 napisał:

Może to pompa vacum?ona lubi tak chałasować....

Kurde nie wiem sam, robiłem wczoraj trasę około 40km, gdzieś po 15-20km zaczęło stukać i standardowo pojawił się dym przy depnięciu w gaz, i tak kilka razy go docisnąłem i przetał i dymić i stukać, :-\

A może to po prostu dpf już deko przytkany i tak się wypala?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dymienia to miałem też jak wtryski były uszkodzone siwy dym i od czasu do czasu na czarno.

A jak odpalisz na mrozie to ma równą prace czy telepie autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai11 równo chodzi, chwilę ma tak okolo 1100 rpm a za około minutę spada około 900rpm, wszystko równo i  reguły po zapaleniu nie ma tego charakterystycznego stukania.

Sam zachodzę w głowę, byłem u mechanika bo myślałem że to egr ale on mówi że w tych modelach są nierozbieralne egry :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 1.01.2020 o 13:41, pawel706 napisał:

Witam, mam teraz ten sam problem jak opisujecie wyżej. Czy ktoś doszedł do tego co to się dzieje?

I u mnie się pojawiło coś podobnego. Czy ktoś rozwiązał problem u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takzwany 5 wtrysk

on tak stuka wtryskując rope do przepalenia filtra dpf. trzeba czesto kontrolowaqc stan oleju w silniku bo potrafi go nioebezpiecznie przybyc co moze uszkodzic silnik.

rozmawiałem z wieloma uzytkownikami i z tego co mi wiadomo to najlepiej u dobrego fachowca pozbyc sie dpfa i zmapowac sterownik.

wtedy nie bedzie wypalania i problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 15:10, oskarex777 napisał:

trzeba czesto kontrolowaqc stan oleju w silniku bo potrafi go nioebezpiecznie przybyc co moze uszkodzic silnik. 

Jakim cudem może przybyć oleju?

W dniu 8.01.2020 o 15:10, oskarex777 napisał:

rozmawiałem z wieloma uzytkownikami i z tego co mi wiadomo to najlepiej u dobrego fachowca pozbyc sie dpfa

Nie wiem w jakich kręgach się obracasz, ale to brzmi tak, jak najlepszym sposobem na wyjście z biedy jest obrabować bank. DPFy w qq są bezproblemowe w użytkowaniu, a już w ogóle z 5 wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze bezproblemowe - ale jak chcesz sie pozbyc cykania - stukania o którym tu piszemy to nie znalazłem lepszego rozwiązania - no chyba ze mnie oswiecisz - i wszystkich którzy maja ten sam problem - ---bo wymiana drogiego 5 wtrysku napewno nie pomoze. 

KAZDY CZEKA NA TWOJE ROZWIĄZANIE PROBLEMU !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...