Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wypalone zawory


svyturys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj drugą głowicę która nie jeździła na gazie. Najbardziej opłacalne i szanse na to ze zawory są w stanie idealnym prawie 100 %. Nie słyszałem żeby wypaliło zawory na benzynie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO krzyknęli 3500 zł :-)

 

problem polega na tym, że to są nieszczęsne szklanki i trzeba wyjmować wał :-/

 

Myślę, że normalny mechanik weźmie ok. tysiaka za wszystkie, ale zapytać trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szklanki i wał to dwie odrębne sprawy, albo masz wał i panewki rozwalone, albo sklepane gniada zaworowe. albo... albo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt kompleksowej regeneracji glowicy z przystosowaniem do gazu okolo tysiaka moze mniej, wymienia w tym gniazda zaworowe , zawory utwardzane, wyreguluja luzy zaworowe w stosunku do walka - moim zdaniem lepiej oplacalne niz druga glowica uzywana o nowej zapomnij ze wzgledu na cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt kompleksowej regeneracji glowicy z przystosowaniem do gazu okolo tysiaka moze mniej, wymienia w tym gniazda zaworowe , zawory utwardzane, wyreguluja luzy zaworowe w stosunku do walka - moim zdaniem lepiej oplacalne niz druga glowica uzywana o nowej zapomnij ze wzgledu na cene.

 

ok rozumiem , tylko pytanko co masz na myśli przystosowanie do gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Moje klekotanie silnika kolejny mechanik ocenił jako walnięty zawór - szklanka, konieczna do wymiany, ale bez rozebrania silnika nie da się ocenić która itp. 

 

Czy naprawdę? po zdjęciu pokrywy zaworów nie będzie można ocenić stanu szklanek i tego, czy konieczna jest wymiana szklanki, czy też padło coś zupełnie innego?

 

Mówią, że wymiana lub szczegółowe obejrzenie szklanek wymaga wyjęcia obu wałków, wcześniej rozebrania rozrządu itp. i liczą sobie nie małe sumki za samą diagnozę... ogólnie chcą wymienić silnik, bo niby taniej wyjdzie niż szukanie przyczyny klekotu, a później naprawa.

 

Jak to jest naprawdę? możecie pomóc?

 

ew. może lepiej od razu szukać zakładu do regeneracji głowicy (śląsk, małopolska)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głowic u nas jest profesjonalna firma z uprawnieniami do oceniania stanu coś jako biegły sądowy,ceny chyba przystępne,moją primera juz tam kiedyś była za poprzedniego właściciela.

Nazywa się Ginalski Krosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonie do nich z ciekawości, ale wolałbym coś na miejscu, najlepiej żeby sami demontowane głowicę
Tak to mnie u stuka

Edytowane przez sebastiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...