Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta kierownica w QQ J10 - porady co zrobić z tym fantem


Gość waldemarus65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość waldemarus65

Witam serdecznie.

Mam problem z kierownicą  pokrytą skórą.

Skóra w miejscach gdzie trzymam ręce pomarszczyła się (tylko warstwa lakierowana skóry) i zaczęła się ścierać  .

Pytanie mam takie:

Czy ktoś ma taki sam problem i jak z tym poradził ?

Czy  można tą warstwę lakierowaną odnowić (polakierować) jakimiś środkami ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast lakierowania wolał bym obszyć kierownicę u tapicera. Koszt stosunkowo nieduży,  a jakościowo napewno lepiej niż oryginał.  Znajomy w Koleosie tak zrobił i bardzo sobie chwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam obszycie kierownicy nową skórą. Koszt takiej profesjonalnej usługi w garnicach 250-350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Note obszywałem całą u tapicera,boki Alcantara reszta gładka,całość z mieszkiem zmiany biegów 240zł.Wykonanie jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego obszycia kierownicę trzeba demontować ?

 

Może ktoś orientuje się gdzie w Białymstoku coś takiego wykonują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego obszycia kierownicę trzeba demontować ?

 

Niestety trzeba ją zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, trzeba zdemontować, ale to raczej nie duży problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, trzeba zdemontować, ale to raczej nie duży problem ;)

  Nie tak do konca. Obszywaja też bez zdejmowania kierownicy http://allegro.pl/profesjonalne-obszywanie-kierownic-walbrzych-i3397009170.html

 

Trzeba poszukać na Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi było wiadomo to demontaż był konieczny. Może też są zakłady jak przedstawiłeś, ale ciekawe jak to wygląda jakościowo.  W zdemontowanej kierownicy jest lepszy dostęp w różne miejsca, a tak to zawsze coś przeszkadza, ale mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż kierownicy zajął "krawcowi" 5 minut!Nie ma idealnej pracy bez dobrego dostępu.Widziałem jak ją obszywał i co robił,to jest sztuka i wiedza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż kierownicy zajął "krawcowi" 5 minut!Nie ma idealnej pracy bez dobrego dostępu.Widziałem jak ją obszywał i co robił,to jest sztuka i wiedza :D

No to zdolny ten "krawiec" bo mnie zabrałoby to z pół godziny. Poduszka, kabelki, wieloklin itd. Nabijacie koledzu posty i tyle. Obszywana jest KIEROWNICA a nie ramiona kierownicy i miejsce gdzie jest poduszka więc o jakim podejściu jest tu mowa? Ogłaszający sie w necie piszą o przesłaniu kierownicy do nich bo przeciez do Was nie przyjadą. Obszywałem kierownicę w Kamiennej Górze w kilku autkach i odbyło sie to bez problemu. jakosciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie o co Ci chodzi?

Upierasz sie na obszyciu bez zdejmowania?OK! Masz do tego prawo,jak każdy z nas,tylko nie w każdym mieście jest magik wygimnastykowany do obszycia bez zdejmowania.Co do samego szycia kolego to nie tylko szwy i skóra,ale również klej ,tak klej pod skórę co daje gwarancję roboty dobrej jakości.Co do obszywania,u mnie akurat były obszyte również ramiona,takie obszycie jakie opisałeś to jest założenie pokrowca,na koło,wielu kolegów to satysfakcjonuje,wielu nie i nie będę wchodził tutaj w doznania gustowe.

Uważam że dobre obszycie kiery wymaga jej zdjęcia.

aha! zapomniałbym,pokrywę poduchy również można obszyć,nie ma z tym żadnego problemu,a niektórzy nawet wykonują znaczenia na skórze(air bag,trąbka klaksonu itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w QQ jest kierownica wielofunkcyjna. Nie wyobrazam sobie obszycia ramion ;) Co do pokrywy poduszki to o ile pamietam to podczas zadziałania pokrywa peka w połowie więc ...... Chyba że ktoś zakłada że nie ma pekać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz małą wyobraźnię,takie same ramiona jak w QQłce są w Note,i te ramionka właściwie można powiedzieć mam pięknie obszyte.

Co do pokrywy poduchy ,na pewno Ci u których wykonują taką robotę nie obszyliby jej ,jeżeli miała by nie działać poprawnie,a mówiąc to miałem na myśli super profesjonalny warsztat w Bielsku :D



http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=obszywanie%20kierownicy%20sk%C3%B3r%C4%85%20bielsko%20bia%C5%82a&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDEQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.carlex.pl%2Fobszywanie-kierownic-skora&ei=eC_sUffBOMrmPLbugPAI&usg=AFQjCNEPUDjH41Ag2t-8wP83DFG5o-syeQ&bvm=bv.49478099,d.ZWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten sam problem przebieg 100 k km 2008 r i jak na zawołanie zaczęła schodzić skora, swoją droga jest nieprzyzwoicie cienka... Będę obszywal...

Także chyba standard ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica wygląda jak na załączonym zdjęciu, Na szczęście nie cała tylko mały fragment w miejscu, gdzie zazwyczaj leżą dłonie. Czasami odłażą całe fragmenty lakieru. Też rozważam obszycie skórą i szukam godnego polecenia zakładu w centralnej Polsce.

post-52184-0-81826700-1374792198_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nabrałem ochoty na coś takiego: http://www.aliexpress.com/item/Hight-Quality-Nissan-QASHQAI-X-TRAIL-NV200-genuine-leather-sew-on-steering-wheel-cover/1354799211.html
Ciekawy jestem, czy trzeba ściągnąć obecne obicie, czy można nałożyć na istniejące :) Fabryczne obicie zaczyna mnie trochę denerwować, a to wygląda bardzo obiecująco :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci tak :) Kupiłem u niego tą skórkę , jakość super ,może to zależy od chwili ,ale jakiś rusek się skarżył że była fatalna.

Za poradą z instrukcji dałem dwustronnie klejącą taśmę na ramionach ,zadziałało jak klej(tak powinno)

Nitki daje na dwukrotne obszycie ,więc jakby Ci nie wyszło za pierwszym razem .....:)

Najważniejsze to idealnie rozłożyć skórę i obejdzie się bez zdejmowania kiery i rozpinania poduszki ,mnie obszycie zajęło 45min. Igła i nitka to nie moje zabawki !

Naprawdę dobrze rozłóż skórę bo pod ramionami zrobią się "torby" tak jakby było jej tam za dużo to najważniejsza część , a samo szycie i upychanie nadwyżki materiału pod poduszkę to już przyjemność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawajcie fotki tych obszytych kierownic. Szczególnie tej bez obszytych ramion, musi to paskudnie wyglądać :P

Obszywałem kilka kierownic i zawsze były obszywane jak w fabryce wraz z ramionami. Malowałem też raz i raczej nie polecę chyba ze auto chcecie sprzedać, po pół roku wszystko złazi. W Kędzierzynie jest koleś co zajmuje się tym profesjonalne i ma dużo kierownic juz obszytych. Podjeżdżasz wymienia na gotową i po problemie a koszt 150zł.

Michał tego tez próbowałem, kupisz to w motoryzacyjnym za nie pamiętam ale max 50 zł. Na zdjęciach rewelacyjna ale to zapewne zasługa Photoshopa ;) chociaż kuzyn w scenicu do dziś to ma. Kierownica strasznie grubnie a te szwy w życiu nie będą wyglądały jak na zdjęciu.

Nie sprawdzałem też aukcji ale może lepiej kupić używaną igiełke a swoją sprzedac? Kiedyś do A6 kupiłem za 80 zł a chodziły w takim stanie minimum po 300. Czasem warto dzwonić :)

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że na aliexpress kupuje bardzo dużo Rosjan, tak więc wszystkim nie dogodzą, bo wiadomo, że różni oni są ;)
Fergul11, a kupowałeś u tego samego sprzedawcy? W międzyczasie napisałem do niego i (co mnie cieszy) nie trzeba demontować fabrycznego poszycia i ponoć montaż jest to bardzo prosty.
Ciekawy patent z tą taśmą, tylko w których miejscach się ją nakleja? Czy na całej długości kierownicy od zewnątrz?

Czy musiałeś demontować panele od radia / tempomatu?
Właśnie wolał bym jak najmniej demontować, a w szczególności obyć się bez demontażu poduszki powietrznej.

Czy są już tam otwory na nić, czy trzeba celować na "oko", żeby nić była równo?

Jak masz możliwość, to podrzuć fotki :D

 

KajusDE, ale takie obszycia za 50zł w motoryzacyjnym u chińczyków są warte może 10zł, a to kosztuje niewiele ponad 100zł, więc może coś z tego będzie :) Na pewno nie spodziewam się, że zaraz po założeniu kierownica będzie wyglądać rewelacyjnie, ponieważ materiał musi się dopasować, a to na pewno chwilę potrwa, zanim skóra się naciągnie o ułoży.

W sumie co mi z używanej kierownicy, jak jest wykonana z takiego samego "plastikowego" materiału? Moja jest w dobrym stanie, mam niewiele ponad 100tys. przebiegu tak więc nie mam przetarć ale ten materiał, z którego jest wykonana po prostu mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozbierałem , skóra jest na tyle dobrze skrojona/forma że pasuje od razu bez czekania aż się ułoży !

2-3 milimetry od krawędz skóry jest przeszycie tą samą nicią "stebnówka" którą trzeba załapać oczko za oczko igłą i nitką , nie szyjesz samej skóry tylko załapujesz gotowy zewnętrzny szew .

Zdjęcie oddaje faktyczny stan rzeczy po obszyciu , ja wybrałem czarny kolor nici i gładką skórę łączoną z perforowaną .

Tak to ten sprzedawca na 4 stronie jest mój feedback .

Taśma 2stronnie klejąca w kawałeczkach tylko wokół ramion ,po obszyciu na ramionach skóra jest dłuższa o 7-10mm i trzeba tą nadwyżkę podepchnąć pod panele sterowania na kierownicy za pomocą szpatułki plastikowej ,względnie karty bank.

Zrobię fotki ,jak tylko żona wróci autem 

Podczas szycia nie zaciągaj ostatecznie nici ,zostaw "luźno" Po skończeniu fragmentu np. od ramienia do ramienia  zaciągnij mocniej pomagając sobie np.cienkim śrubokrętem ,tylko z wyczuciem :)

Końcówki nici zwiąż i przypal czymś gorącym ,można płomieniem zapalniczki , ale jest ryzyko że nadpali się nić na szwie ,czyli więcej szkody niż pożytku.

post-77674-0-20408800-1399125589_thumb.jpg

post-77674-0-01879400-1399125608_thumb.jpg

post-77674-0-03889100-1399125610_thumb.jpg

post-77674-0-13234900-1399125612_thumb.jpg

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Całkiem ładnie to wygląda :) Widać, że ta skóra jest fajna w dotyku. Dzięki, że tak wszystko dokładnie opisałeś, mam nadzieję, że mi też to tak ładnie wyjdzie i że w ogóle dam radę :)


Fergul, dostałem obszycie, ale mam dwa pytania:

Czy dobrze ułożyłem materiał (wycieciami od przodu - zaznaczone na zdjęciu).

Od której strony zaczynać szycie i jak łapać nicią? Czy tak jak bym sznurował buta z jednej strony? / / / / ?

 

a0253928cfd9e747.jpg

 

 

[EDIT]:
Zrobione :)
Odnośnie wycięć, to mają być tak jak na zdjęciu wyżej.

Od czego zacząć? Długo się zastanawiałem. Zacząłem od lewego dołu, w kierunku przycisku "i". Następnie góra, a na końcu prawy dół. Na samym końcu już myślałem, że cała robota na marne, bo została mi dość duża fałda. Na szczęście skóra jest na tyle podatna, że udało się ją uformować.

Odmierzałem nić "na oko", x2 (bo przewlekamy ją przez igłę) i wiążemy koniec supłem. Przeciągamy przez ostatni ścieg (ale nie do końca) na materiale od strony zegarów (nie będzie tak widać) i przeciągamy igłę przez pozostawione oczko. W ten sposób nić nam się trzyma i możemy zaczynać szycie :)

przechodzimy igłą od środka do zewnątrz kierownicy pierwszego ściegu zewnętrznego materiału i następnie co drugie oczko idziemy na skos \ \ \ \.

Trochę nie ufam zakończeniu przeszycia, bo ciężko zrobić podwójne wiązanie, bo nić się nie chce związać. Trochę kombinowałem i mam nadzieję, że się nie rozwali :whistle:

Jeszcze jedno: Do końcowego ściągania całego przeszycia warto zaopatrzyć się w dwa szydełka, czy coś podobne (twarde metalowe pręciki średnicy około 3mm).

 

Wyszło całkiem ok, choć jeszcze skóra musi się ułożyć. Materiał jest bardzo miły w dotyku i nie pogrubił kierownicy (przynajmniej ja nie czuję różnicy).

 

3917b626202a19e0.jpg

Edytowane przez Michalmiko
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie widzę :(

Właśnie zacząć jest najgorzej !!!

Zwróć uwagę aby szycie było na środku kierownicy ,to szycie które Ty będziesz robić , jeśli się przesunie bardziej na zewnątrz w efekcie źle ułoży się na ramionach !

Musisz zacząć od któregoś z ramion , najlepiej od tego gdzie podgląd i operowanie igłą będziesz mieć najwygodniej .

Zaczynając szycie załap nitkę (pojedynczo) kilka razy w jednym oczku przez skórę też !!! w miejscu niewidocznym np, tam gdzie na koniec podepchniesz pod poduchę aby nitka przy zaciąganiu ściegu nie wyciągnęła się .

Ścieg - kobieta by się zdała do tego :)

Trudno to wytłumaczyć słowami ,załapujesz każde następne oczko do przodu po przeciwległej stronie ,to powoduje że masz po jednej stronie skóry oczko , wolne, oczko (na jednej stronie jedno oczko zawsze pomijasz) ,a ścieg tworzy zygzak jak na zdjęciu ,czyli Twoja nitka będzie wyciągać tą nitkę na skórze tworząc trójkąty  Uff 


Teraz zauważyłem że pisałeś rano , to chyba moje rady psu na budę ...bo o tej porze to masz już obszyte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiam zdjęcie (coś ostatnio fotosik zawodzi i muszę grafikę wrzucać na inne serwery).

Właśnie starałem się aby przeszycie było w podobnym miejscu jak fabryczne.
Ja zacząłem szycie tak jak pisałem w poście powyżej - złapałem się pierwszego oczka (powinno się to trzymać ;) ), i szyłem co drugie, czyli tak samo jak Ty.

Zauważ, że post był pisany rano, ale edytowałem go wieczorem, ale teraz znów muszę edytować w celu poprawienia zdjęcia (godzina edycji pisze na dole mojej wypowiedzi) :)
Przesyłkę dostałem około 11 rano, później oczywiście żona mi wymyśliła jakieś zajęcia i zacząłem około 12, a skończyłem około 16 z czego trochę główkowałem jak zacząć ;).

Bardzo dobrze, że napisałeś swoje spostrzeżenia. Przecież nie jestem jedyny, który obszywa / chce obszyć kierownicę w QQ i przyda się to "dla potomnych".

 

A! Jeszcze jedno! Pisałem, że kierownica nie wydaje się grubsza. Błąd :) Dziś się przejechałem i jest grubsza, ale pozytywnie. Dobrze leży w dłoniach, ręce mi się nie kleją i mam nadzieję, że z biegiem czasu się to nie zmieni.
 

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to zredaguj jakiś tutorial dla potomnych z naszych rad i zdjęć ,a admin wykasuje czczą gadaninę i pozostawi treściwe informacje z Twojego postu w tym temacie .

Też uważam że pogrubiona kierownica o skórę lepiej leży w ręku .

Skóra na fotelach to dla mnie wada nie zaleta ,latem gorąca ,zimą zimna że trzeba podgrzewać ,do tego w jasnym kolorze to już porażka !!!

Najlepsze siedzenia były welurowe od 95-2007  Ale to moja opinia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...