Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Relingi do Qashqai J11 bez wiercenia


piciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko okno weź okno dachowe, jakiś Velux, Fakro.... ;)


Tego kątówką się nie robi.Od tego jest kątówka mimośrodowa,tzw ucinak :D

 

No widzisz.... ja taki laik jestem.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z roletą dzień-noc :D


Relingi zamontowane! : 

Raptem coś około godziny spokojnej robótki.Otwory zaprawione lakierem i pod osadzenie podłożony silikon.Niech sobie  schnie do rana.

Myslałem że wiercąc w dachu muszę się przyłożyć,bo jeszcze wzmocnienia są...a tu kicha.Tylko cieniutki dach a we wzmocnieniach otwory już są. I nawet udało mi się trafić idealnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 

 

Z roletą dzień-noc :D


Relingi zamontowane! : 

Raptem coś około godziny spokojnej robótki.Otwory zaprawione lakierem i pod osadzenie podłożony silikon.Niech sobie  schnie do rana.

Myslałem że wiercąc w dachu muszę się przyłożyć,bo jeszcze wzmocnienia są...a tu kicha.Tylko cieniutki dach a we wzmocnieniach otwory już są. I nawet udało mi się trafić idealnie 

To teraz możesz przewozić teściową.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teciową? Zmieściłaby się w schowku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teciową? Zmieściłaby się w schowku...

Myślałem, że lubi wiatr we włosach..... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, czy chcesz nam powiedzieć, że teściowa mieści się w schowku, bo mieszka z Tobą w formie sproszkowanej w urnie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz stoi na TV i przywołuje wspomnienia pysznych zupek  :)

 

Jacko możesz pstryknąć fotkę tych relingow, jak są zamocowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, czy chcesz nam powiedzieć, że teściowa mieści się w schowku, bo mieszka z Tobą w formie sproszkowanej w urnie? :D

Dokładnie....chciałem być bardziej delikatny :D Bo kobiecina była do rany przyłóż

Oraz stoi na TV i przywołuje wspomnienia pysznych zupek  :)

 

Jacko możesz pstryknąć fotkę tych relingow, jak są zamocowane 

Tzn?Wygląd normalny,jak w wielu Kaśkach.

A jeżeli chodzi Ci o elementy montażu,to niestety mogę tylko dokładnie opisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek  ma QQ i podpytuje o relingi a z twojego opisu wynika że w sumie tylko odpowiednio szablon zrobić i można zakładać, a pytałem o zdjęcie bo taki niedowiarek i jak mówiłem że wygląd jak fabryczny, to jakoś chyba mi nie wierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez szablonu,jak ma trochę sprytu w garści.Generalnie relingi w Qqłce zaczynają  się jakieś 4mm od końca uszczelki (mam na myśli tył samochodu)

Wystarczy zdjąć uszczelki bez wycięć i założyć oryginały pod relingi i wszystko mamy jak na dłoni.Układa się relingi tak jak pisałem ,4 mm od końca ,ustawia się w wycięciu na dachu znaczy miejsca dotknięcia śrub białym markerem.W miejscach zaznaczonych wierci się cienkim wiertłem,ale co ważne w środku linii wycięcia w uszczelce! To daje nam symetrię.Jedna uwaga,warto wiercąc mieć wcześniej przygotowaną blaszkę lub kawałek listwy drewnianej  z wywierconym otworem około 7mm srednicy.Stanowi to dystans,który zapewni nam nietykalność kabli i poduszek pod dachem.reszta to zabawa z tapicerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a powiedz Ty mi pomysłowy Dobromirze, jak są montowane te plastikowe nakładki na końcu relingów, o których pisałem w innym temacie (wada lakiernicza)? Pytam na okoliczność wymiany czy są na wcisk czy może ich wymiana wiąże się z koniecznością demontażu całych relingów od środka auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,demontaż całości relingów jeżeli chce się to zrobić delikatnie.Nie  wiem jakie sposoby ma serwis,ale z tego co widziałem i próbowałem je zdjąć to nie taka prosta sprawa.Są mocowane na wcisk,tzn.Mają zaczep w kształcie grotu strzały,bardzo pasowny i bardzo twardy-sztywny.Tak więc jak się wciśnie osłonę i grot zaskoczy w otworze to umarł w butach,nie ma luzu.Próbowałem ścisnąć szczypcami i szło ale trzeba było mocno ściskać,żeby można było wyjąć osłonę.Dałem sobie spokój bo graniczyło to wręcz z uszkodzeniem zaczepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podsufitka to nie problem:D

Zdejmuje się uszczelkę drzwi od góry,odpina osłonę słupka,przedniego,uszczelkę drzwi tynych,osłonę środkowego słupka i tylną osłonę okna razem z boczkiem bagażnika.Wszystkiego raptem 10 minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pourywają mi przy tym pewnie w ASO jakieś spinki i potem będę zmuszony narzekać, że tu albo tam mi dzwoni i nie będę mógł już się przechwalać, że z moim QQ nic się nie dzieje. :D

No nic, na razie i tak czekam na decyzję serwisu i się zobaczy co dalej. Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może mi ktoś doradzi czy można kupić same relingi bez listew a w istniejących już wyciąć otwory.

Narobisz sobie tylko niepotrzebnej roboty.Jeden mały błąd przy wycinaniu i masz listwy i wygląd w plecy.Cena używanych z listwami nie jest taką dużą,w porównaniu do tych pseudo relingów.Roboty na dwie godziny i masz oryginały na dachu .Zamocowane tak jak fabryka nakazała,bo pod dachem są wzmocnienia montażowe.

najlepiej kupic stalowe relingi i położyć je na dach a od spodu do podsufitki przyłożyć elektromagnesy podłączone do zapalniczki samochodowej :icecream:

Mogą zjechać na postoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

dojechało i zamontowane.

czas montażu-2h, 

 

efekt- super.

 

szczegółowy opis wkrótce.

Witam serdecznie ,

mam pytanko ? co się robi z tym czarną osłoną pod relingirm nawierca się w niej dziury czy skraca ?

dziękująę za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bez wiercenia to chyba tylko bardziej na ozdobę, jeżeli tak, troszkę przydrogo...

Chyba bym się nie zdecydował założyć belek i np 4 bagażników rowerowych, na coś co nie jest solidnie przytwierdzone do konstrukcji auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie,kupione na aliexpresie,ale o wiele taniej,teraz już nie pamiętam ile.Służą tak jak Herson napisał,jako ozdoba.Na pewno nie nadają się do założenia bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez wiercenia to na klej? :D

W rynienki wkłada się płaskowniki,które mają śruby rozporowe na boki.Rozkręcając śruby blokują płaskowniki w rynienkach,następnie do tych płaskowników przykręca się relingi.Trzyma się to dosyć mocno,bo łapałem za relingi i bujałem całym samochodem,ale tak jak pisałem wcześniej nie odważyłbym się dać na to boxa czy coś podobnego.Znalazłem przelew,kosztowało mnie to 340 PLN,a wygląda jak oryginał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...