Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Brak hamulcy na ABS.


camello

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa rysuje się następująco.

Gdy się ślizga na hamulcu załącza się ABS i wrażenie jest takie jakbym pedałem po asfalcie tarł i w ogóle nie hamuje.

 

Odlaczylem abs i hamulce są w porządku.

Nie ma żadnego błędu z tym związanego jedynie teraz abs się zaświeci ale po wyjęciu bezpieczników.

Jest to moje pierwsze auto z ABS i nie wiem za bardzo jak to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wszystko działa u Ciebie prawidłowo, tak ma być, ABS ma za zadanie nie dopuścić do zablokowania kół podczas hamowania żeby była zachowana kierowalność/możliwość zmiany kierunku jazdy. Jak jest ślisko np. na lodzie to przy hamowaniu jest odczuwalne drżenie pedału hamulca. Jak się świeci kontrolka to ABS po prostu nie działa.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/ABS_%28motoryzacja%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to przedstawić.

Nie powinno tak być auto w ogóle nie hamuje auto przy 40km/h w ogóle nie wyhamowal było tylko bicie na pedał dosłownie jakby końcem pedału dotknęło się chropowatej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podczas tego hamowania z ABS była śliska nawierzchnia . ABS działał poprawnie ale na śliskiej nawierzchni niestety nic nie zatrzyma auta.  ostatnie dni były zdradliwe jeśli chodzi o pogodę.   Jeśli  to nie pogoda to proponuję przy każdym czujniku ABS przeczyścić jego okolice ( piasty , koronki ABS ) , sprawdzić stan przewodów elektrycznych , czy nie są połamane , ponacinane itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testowalem na śliskiej nawierzchni.

Wychodzi na to że tak ma być jak opisujecie.

Dałem kumplowi auto który wie jak abs powinien działać i powiedział że tak to powinno działać reszta to brak styczności z ABS z mojej strony i dlatego tak dziko to odbieram bo na prawdę dziko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne byś w takiej sytuacji (gdy abs działa)hamować z dużą siłą .Inaczej będzie tak jak opisujesz i słabe hamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...