Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 jak wyjąć ramkę oświetlenia wnętrza


norvik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zamontować kamerkę, i potrzebuję +12v do zasilania, myślę o zasilaniu anteny, ale nie mogę wyjąć tej plastkowej ramki, nie chcę czegoś połamać, żadnych śrubek nie ma. Może ktoś to rozbierał, i napisze jak to wyjąć bezboleśnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej serwisówki nie mam, ale jak widzę bez uszkodzenia podsufitki się nie obejdzie.

 

Wysłane z mojego GT-P5200 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorobiłem dodatkowe dwa zintegorwane gniada zapalniczki pod kierownicą, całkowicie schowane. Jedno do zdailania GPS a drugie do kamerki. Te do GPS (telefonu) wychodzi bezpośrednio przy słupku, te do kmerki idzie dalej w słupku a następnie pod podsufitką do świteł o których piszesz i tam sam końcówka kabla wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wdzięcznym miejscem do zamocowania zasilania jest schowek na okulary. Można tam zamontować coś takiego: https://www.google.pl/search?q=usb+socket+car&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi4obe5icLJAhUF7nIKHatVAR8QsAQIGw&biw=1920&bih=905#tbm=isch&q=car+usb+power+socket+, tylko trzeba zainstalować dodatkowy włącznik zasilania, jeśli chcemy podłączyć się pod oświetlenie sufitowe, żeby oszczędzić akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o schowku na okulary, ale z oświetlenia plus jest caly czas, bez względu na położenie kluczyka, i trzeba pamiętać o wyłączeniu dodatkowego włącznika. Dlatego myślę, że najlepiej byłoby podłączyć się pod antenę, i plus po przekreceniu kluczyka. Krótki kabelek, bez problemów...

 

Wysłane z mojego GT-P5200 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz antenowy nie jest zasilany z radia? Nawet jeśil nie, to nie podłączałbym nic pod zasilanie anteny ze względu na możliwe zakłócenia. To trzeba zrobić porządnie i przyszłościowo: kamerka, nawigacja, antyradar.:)

Komfort jest od 5A w górę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy mogę dowiedzieć się jeszcze raz jak zdemontować lampę podsufitki ze schowkiem na okulary. Wszystkie linki są już nieaktualne a ja stanąłem przed tym wyzwaniem. Rozważam podpięcie się pod +12V czujnika wycieraczek lub zmierzchu o ile to nie ten sam przewód i schowanie pod podsufitką przetwornicy 12 na 5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...