Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z automatycznymi swiatlami


CaptainRandall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wczoraj jadąc do pracy na 22gą . Zauważyłem że zegary i navi wali mi po oczach a także wyświetlanie klimy . Ustawienia świateł mam na auto . Światła fizycznie świecą ok . Jak wcisnąłem przycisk gdzie jest narysowane księżyc słońce to były 2 możliwości Auto oraz noc . Oznacza to że komp widzi że jadę w dzień bo w trybie auto wali po oczach. Jak zrobię noc to navi się ściemnia natomiast deska z zegarami oraz panel klimy wali na maxa . Zaraz skończę nockę i zobaczę co będzie kiedy będę wracał do domu .

 

No niestety wracając do domu z nocki dalej źle . Na dworze jeszcze noc a w samochodzie tryb dzienny . Wszedłem w tryb servisowy a tam jest coś takiego jak sygnał oświetlenia . Wygląda na to jeżeli to jest to że się coś zablokowało . Cały czas wartość 71% .

Macie Panowie jakiś trop ?

Zobacz czy ustawienie podświetlenia zegarów masz na max. Wtedy chyba nie działa ich automatyczne sciemnianie.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem jak jest na max wtedy jest ciągle tryb dzienny. Jednak to nie to. Zmniejszam przy zegarach ręcznie i dalej tryb dzienny . Światło od klimy nie przygasa

Właśnie wróciłem z ASO serwisant wsiadł do auta i zaczął patrzeć w moje ustawienia z nadzieją że mam coś źle ustawione.

 

 

Okazuje się że jednak coś nie śmiga . Kiedy ręcznie załączy się światła mijania centralka klimy musi się ściemnić tak się jednak nie dzieje zawsze jest tryb dzienny . Jestem umówiony na poniedziałek . Oby tylko do tego czasu się to samo nie naprawiło . Najgorzej jak coś działa ,nie działa.

Edytowane przez pmamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do poniedziałku musisz jeździć w ciemnych okularach,bo jednak wieczorem tryb dzienny daje po oczach  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj jadąc do pracy na 22gą  . Zauważyłem że zegary i navi wali mi po oczach a także wyświetlanie klimy . Ustawienia świateł mam na auto . Światła fizycznie świecą ok . Jak wcisnąłem przycisk gdzie jest narysowane księżyc słońce to były 2 możliwości  Auto oraz noc . Oznacza to że komp widzi że jadę w dzień bo w trybie auto wali po oczach. Jak zrobię noc to navi się ściemnia natomiast deska z zegarami oraz panel klimy wali na maxa . Zaraz skończę nockę i zobaczę co będzie kiedy będę wracał do domu .

No niestety wracając do domu z nocki dalej źle . Na dworze jeszcze noc a w samochodzie tryb dzienny . Wszedłem w tryb servisowy a tam jest coś takiego jak sygnał oświetlenia . Wygląda na to jeżeli to jest to że się coś zablokowało . Cały czas wartość 71% .

Macie Panowie jakiś trop ? 

Kilka razy miałem to samo. Ręczne przełączenie na światła mijania również nic nie dało. Noc a zegary i klima jak neony. Na szczęście jakoś samo się naprawiło i od m-ca jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy miałem to samo. Ręczne przełączenie na światła mijania również nic nie dało. Noc a zegary i klima jak neony. Na szczęście jakoś samo się naprawiło i od m-ca jest ok.

Wolał bym żeby samo się to nie naprawiło . Dobrze znać przyczynę.

I bądź tu mądry ?

 

Wsiadam do auta odpalam ( godz 21:00) i wsjo normalna.   Jak by nigdy nic wszystko pracuje normalnie . Jest tryb nocny . Możliwe że coś było rozkalibrowane jazda w dzień a potem znowu w nocy jakoś to wyprostowało. Trzeba obserwować dalej to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do poniedziałku musisz jeździć w ciemnych okularach,bo jednak wieczorem tryb dzienny daje po oczach  :blink:

 

Zawsze można zbić szybkę i zgasić lampkę na stałe. :D

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie działa idealnie - Pawcio sprawdź w ustawieniach jak masz ustawione światło bo są cztery opcje przełączenia światłe z dziennych na normalne : bardzo wcześnie, wcześnie , standard i późno - ja mam ustawione na wcześnie i przy takiej pogodzie jak teraz włączają mi się jak robi się delikatnie szarawo .

Mam tak samo ustawione - potwierdzam, działa dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają nawigację, może być tak, że system bierze z GPS godzinę wschodu i zachodu słońca i włącza światła mijania przez jakis czas po wschodzie i jakiś czas przed zachodem słońca. Mimo, że jest słonecznie i jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...