Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z telefonem


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Odgrzewam temat, bo mam pytanie związane ze współpracą telefonu z radiem.

Ale najpierw napiszę, że w moim przypadku (Accenta kupiona w czerwcu 2016), były przypadki rozłączania parowania. Ale po chyba trzecim takim przypadku, w telefonie pojawił mi się komunikat: czy chcesz dodać MY RADIO do zaufanych urządzeń. Potwierdziłem i od tej pory nie ma problemu. Telefon Samsung S7E.

A moje pytanie: czy przy współpracy ze zwykłym radiem komuś udało się "wymusić" wybieranie głosowe? Tzn. mam na przykład w telefonie aplikację, która obsługuje wybieranie głosowe. Słuchawka bluetooth (taka douszna) uruchamia wybieranie głosowe przez naciśnięcie przycisku na tej słuchaweczce. Natomiast w samochodzie ze zwykłym radiem, można (chyba) tylko wywołać/powtórzyć ostatnio wybierany numer przez dłuższe naciśnięcie przycisku w kierownicy. Chyba nie ma opcji na uruchomienie wybierania głosowego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od kilku dni padła mi transmisja danych pomiedzy telefonami sparowanymi z NCII.

NC nie ściąga z telefonu listy ostatnich połaczeń oraz nieodebranych połączeń, nie daje sie aktualizować książki adresowej. Podaje "Błąd transmisji danych"

Mam dwa telefony sparowane i na obu dzieje się to samo.

Resetowałem telefon, usunąłem go z listy telefonów i sparowałem ponownie. Nic to nie dało.

 

Do tego jak wyłączam i włączam bluetooth w NCII to trwa to dobre kilka minut. Kiedyś trawało to kilka sekund.

Chyba coś niedobrego dzieje się z NCII.

 

Boję się że jak pojadę do ASO z tym problemem to wgrają mi nowy soft i nie będę już miał dostępu do Menu Serwisowego (lubię czasem spojrzeć na napięcie akumulatora, zwłaszcza, że znowu oscyluje w granicach 12.3V co może oznaczać rychłe kłopoty)  i będą się pojawiać jakieś durne komunikaty w nawigacji.

 

Macie jakis pomysł co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź śmiało do serwisu,poza zmianą softu nic się nie dzieje,dostęp do menu jak był tak będzie.Miałem kilka razy wgrywany soft i dopiero na ostatnim,najnowszym przestały się dziać cyrki.W Twoim przypadku to ewidentnie wina NCII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to najnowsza,ale ostatnio mi wgrywali D502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z brakiem możliwości aktualizowania książki adresowej i ostatnio wykonanych połączeń sam się rozwiązał po 2 dniach. Po prostu auto postało dwa dni i wszystko działa.

Mimo wszystko przy okazji zgłosiłem problem w ASO, zresetowali bluetooth do ustawień fabrycznych. Na razie trudno powiedzieć czy cos to zmieni.

Ale soft NCII dalej mam ten sam co był czyli D053. Inna sprawa, że radio jako takie działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...