Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczna blokada drzwi w Tekna


Jurektekna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tych systemach(których notabene nie ma i nie było w QQ } w razie wypadku drzwi się odblokowuję automatycznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja widziałem różne cudeńka podłączane złączem diagnostycznym, które robiły coś w ramach automatyzacji. Poszukałem i znajdłem takie cacko:

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Canbus-OBD-Car-alarm-system-For-NISSAN-QASHQAI-cars-With-automatic-door-lock-unlock-function-Suitable/701329_721467513.html

 

Co myślicie?

Choć fajniejsze byłoby samo lokowanie bez "alarmu".. :)

 

===

Jeszcze poszukałem i proszę:

http://www.aliexpress.com/store/product/Automatic-Door-Lock-Closing-CANBUS-OBD-system-For-NISSAN-March-Qashqai-X-trail-Car-speed-lock/701329_607566006.html

Edytowane przez Jurand15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Minęło już trochę czasu od ostatniego posta więc podbije... Udało się komuś włączyć automatyczne blokowanie drzwi po przekroczeniu jakiejś prędkość i odblokowanie po wrzuceniu na "P" w automacie lub zgaszeniu silnika czy stacyjki w manualu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcio - raczej nikomu się nie udało bo nie ma takiej opcji - w J10 była i sam korzystałem w J11 nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. Od nowszych modeli oczekuje się tego, że będą ulepszane a nie okrajane z przydatnych opcji. 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też przeszkadza mi brak tej funkcji w J11 (Acenta, wcześniej Visia). dzwoniłem po serwisach Nissana. twierdzą, że można to zrobić u nich po podpięciu się do komputera. Do jednego podjechałem, nic nie zrobił. Może jeszcze gdzieś spróbuję, ale bez wielkich nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

 

A dla mnie Panowie najbardziej niezrozumiała przypadłośc w naszych kasznakach to brak możliwości zamknięcia szyb po zgaszonym silniku . Wprost nie do wiary . A co śmieszne że można z powodzeniem zamknć samochód z otwrtymi szybami . Takie coś w tych czasach rywalizacji o klienta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

A dla mnie Panowie najbardziej niezrozumiała przypadłośc w naszych kasznakach to brak możliwości zamknięcia szyb po zgaszonym silniku . Wprost nie do wiary . A co śmieszne że można z powodzeniem zamknć samochód z otwrtymi szybami . Takie coś w tych czasach rywalizacji o klienta ?

Widocznie szykowali pod moduł domykania,tylko do sprzedaży gonie dali...za wysoka cena by była???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat QQ nie musi rywalizować o klienta, bo klienci walą drzwiami i oknami po QQ od lat. ;)

 

 

 

Acha rozumiem funkcja nie zamykania okna po zgaszeniu silnika jest po to żeby nadążyli na bierząco z produkcją :) Po za tym dobrze mi się tym autuniem jeździ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skodzie Octavi i w Passacie mam domykanie szyb po zgaszeniu auta przy zamykaniu np. z kluczyka - sprawdziłem - działa .

W QQ nie ma - też sprawdziłem - nie ma - nie działa.

Ale po co to komu ??!! Przecież jak w aucie jest klima to ja osobiście szyby otwieram tylko w przypadku pobierania biletu na autostradzie lub na parkingu i przy płaceniu - w innych sytuacjach i podczas jazdy szyby zawsze zamknięte - jak by nie ten temat to bym nie wiedział i nie sprawdził w wyżej wymienionych autach - jedynie gdzie by mi to było chyba potrzebne to w przypadku gdyby był dach otwierany to by się przydało domykanie po zamknięciu auta - ciekawy jestem jak jest w X-Trialu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

A dla mnie Panowie najbardziej niezrozumiała przypadłośc w naszych kasznakach to brak możliwości zamknięcia szyb po zgaszonym silniku . Wprost nie do wiary . A co śmieszne że można z powodzeniem zamknć samochód z otwrtymi szybami . Takie coś w tych czasach rywalizacji o klienta ?

 

Zgadzam się. Szału dostaje z tą funkcją (a właściwie jej brakiem). Często jeżdżę z psem z tyłu i otwieram mu okno. Dojeżdzam, gaszę, oglądam się do psa, a tu - okno otwarte. No to żeby zamknąć okno, trzeba najpierw "przekręcić stacyjkę". Z drugiej strony - cieszmy się, że nie trzeba uruchamiać silnika, by zamknąć okno.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadzam się. Szału dostaje z tą funkcją (a właściwie jej brakiem). Często jeżdżę z psem z tyłu i otwieram mu okno. Dojeżdzam, gaszę, oglądam się do psa, a tu - okno otwarte. No to żeby zamknąć okno, trzeba najpierw "przekręcić stacyjkę". Z drugiej strony - cieszmy się, że nie trzeba uruchamiać silnika, by zamknąć okno.

 

No właśnie trzeba uruchomić silnik . w systemie gdzie odpalanie jest przyciskiem start/stop . No chyba że czegoś nie wiem to proszę o wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem jak jest w X-Trialu ?

Tak samo - niestety. Po primo,lusterka hulają bez problemu na wyłączonym aucie, czyli jednak gdzieś tam prąd jest.

Drugie primo, w dodatkowo zamontowanym alarmie Cobra, pomimo, że można dołączyć moduł domykania, w Nissanie to nie działa.... rozmawiałem z serwisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz dołączyć moduł domykania dedykowany do Qashqai'a .W tedy będzie działał po zamknięciu centralnego...

Kurde,mam go i nie mam czasu się wziąć za to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

Dzięki kubalon . Jak będę w domu sprawdzę . :)

 

Wielu tu narzeka na instrukcję (ja akurat nie) - ale jaka by nie była, to nie rozumiem czemu jej nie czytacie. Choćby, wg mnie najważniejszy, jak awaryjnie uruchomić pojazd w wersji "bezkluczykowej" i wiele innych. Taka instrukcja to jeden wieczór i pojazd nie ma dla nas niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiń proszę, co to za moduł? jakiś przykład?

 

PS czy Twój sposób na siłowniki maski, można zaadoptować do x-traila?

Moduł kupiony z Ali,konkretnie pod Qashqai"a,próbowałem sam założyć ale pokonał mnie czas i mało czytelna instrukcja (tłumaczenie z chińskiego na angielski i z angielskiego na nasz...makabra) Wszystko jest w tym plug&play oprócz dwóch kabli które trzeba gdzieś wpiąć,poddałem się.

Gdybym miał X-Traila do dyspozycji chociaż na godzinkę,można byłoby pomyśleć,ale niestety,Wnętrze komory silnika Xa,nie jest takie samo,a w szczególności jego belki i wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielu tu narzeka na instrukcję (ja akurat nie) - ale jaka by nie była, to nie rozumiem czemu jej nie czytacie. Choćby, wg mnie najważniejszy, jak awaryjnie uruchomić pojazd w wersji "bezkluczykowej" i wiele innych. Taka instrukcja to jeden wieczór i pojazd nie ma dla nas niespodzianek.

 

To akurat doczytałem jak uruchomić samochód awaryjnie . Nie wiem co się tak tą instrukcją zachwycasz . Jest napisana w tak mało intuicyny sposów że po przeczytaniu paru kartek idzie zasnąć . Co drugie zdanie skontaktój sie z ASO. Powracając do mojego wvcześniejszego zapytania to nadal nie zrozumiem jak można zamknąc samochód bez żadnego ostrzeżenia z otwartą jaką kolwiek szybą . Samochód nie pozwoli zamkąć samochodu jak kluczyk w środku no ok . Ale jak otwarta szyba tak tak prosze bardzo samochód szczelnie zamknięty hi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Brak blokowania drzwi szczególnie irytował moją żonę, która w poprzednim aucie po prostu czuła się z tą funkcją bezpiecznie.

Czego się nie robi dla swoich wybranek, więc za radami znalezionymi na forum niemieckim Nissana rozwiązałem problem kupując na AliExpress moduł  wpinany w gniazdo OBD. 

Przy okazji doczytałem się , że brak w oprogramowaniu funkcji automatycznego blokowania wymusiły nowe przepisy unijne (nie wiem, tego nie sprawdziłem)

Zamówiłem i zapłaciłem (14,99 $ z wysyłką) dokładnie 8 lutego,  przyszedł wczoraj 11 kwietnia a zamontowałem go dziś - działa idealnie.

link do modułu: https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Car-Auto-OBD-Plug-And-Play-Speed-Lock-Unlock-Device-For-Nissan-Qashqai-2016/32684903309.html?spm=2114.13010608.0.0.NDCZCU

Kasa niewielka , wygoda duża , czas oczekiwania dramatycznie długi (ponad 60 dni)

peregrynacje modułu przez pół świata poniżej:

forex_2017_04_12_at_18_04_18.png
 
 
Po dniu użytkowania małe PS.
moduł blokowania drzwi w "gratisie" ma miganie kierunkowskazami przy otwartych którychkolwiek drzwiach. Miganie trwa irytująco długo (coś koło 20 - 30 sekund). Wystarczy więc pakować do auta zakupy pod marketem, żeby zwrócić na siebie uwagę całego parkingu. Wobec takiego szaleństwa dbałości o bezpieczeństwo należy się cieszyć, że w celu poprawienia widoczności moduł nie otwiera okna przy skręcie.  Zamieniłem z chińczykiem parę kwaśnych słów w tej sprawie i okazuje się , że aby uniknąć tego migania trzeba to wyraźnie napisać przy zamówieniu (w okienku message napisać np "without flash light function.") 
Edytowane przez andrz464
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać przy jakiej prędkości sam zamyka zamki i czy bez problemu można otworzyć drzwi od wewnątrz klamkami?

Czy jak ktoś wysiądzie a ja dalej ruszam to zamknie się ponownie?

A przypadkiem nie zamknie sam drzwi przy pustym aucie i włączonym silniku? z Chińczykami nic nie wiadomo :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...