Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczna blokada drzwi w Tekna


Jurektekna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię, że są złe. W końcu nie na darmo dostały tytuł silnika roku. Nie wiem jak wersja 130 KM, natomiast miałem okazję pojeździć słabszym 110 KM (najpierw w Cactusie, potem w 2008) i owszem jedzie nieźle, ale moim zdaniem podobnie do QQ. Natomiast silnik z QQ przewyższa go kulturą pracy, bo 3-cylindrowy Purtech warczy przy mocnym przyspieszaniu i jednak telepie się dość mocno na biegu jałowym. Osobiście wolę dźwięk i rozwijanie mocy kosiarki z QQ, jednak kosiarka Purtech to też ciekawy motorek. Zresztą wiele nie brakowało, a bym taki miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że są złe. W końcu nie na darmo dostały tytuł silnika roku. Nie wiem jak wersja 130 KM, natomiast miałem okazję pojeździć słabszym 110 KM (najpierw w Cactusie, potem w 2008) i owszem jedzie nieźle, ale moim zdaniem porównywanie do QQ. Natomiast silnik z QQ przewyższa go kulturą pracy, bo 3-cylindrowy Purtech warczy przy mocnym przyspieszaniu i jednak telepie się dość mocno na biegu jałowym. Osobiście wolę dźwięk i rozwijanie mocy kosiarki z QQ, jednak kosiarka Purtech to też ciekawy motorek. Zresztą wiele nie brakowało, a bym taki miał.

 

Cactus to inna bajka, z tym silnikiem przy małej masie własnej to niezła rakieta :D A dźwięk też mi się podobał. Co do jazdy, to QQ jeździ jak diesel, wiem, że mogę nim bez problemu wyprzedzić, więc jak da mnie jest okej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat trochę stary, ale wczoraj grzebiąc w serwisówce znalazłem, że chyba jest taka możliwość.

https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=http://zinref.ru/avtomobili/Nissan/004_10_00_Nissan_QASHQAI_J11_Manual_ENGLISH/1728.htm

W.g. tego wynika, że serwis ma możliwość ustawienia blokady wszystkich drzwi po przekroczeniu szybkości 10km. Jest to opcja dostępna z CONSULTA.

Moja propozycja> kto pierwszy pojawi się w serwisie niech poprosi o załączenie tej opcji, ciekawe co zrobią i jakie będzie ich reakcja.

 

BLOKADA DRZWI: KONSULTOWA Funkcja (BCM - BLOKADA DRZWI) (Typ 5)

INFOID: 0000000010735634

KONSULTACJA BCM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czech, a nie dotyczy to tylko wersji J11? A Ty masz J11B.

W VW przestawiało się z komputera na inny region i komputer inaczej zaczynał się zachowywać w niektórych sprawach. W QQ może też by tak było gdyby dało przestawić go w region UK albo US albo gdziekolwiek gdzie ta blokada jest możliwa ze względu na jakieś tam ustalenia ze strony UE.

A jak pojedziesz na serwis, to w każdym z nich dostaniesz to co oficjalnie każdy serwis Ci powie. I nic więcej. Nawet gdybyśmy zaleźli tu sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem już trochę tej serwisówki, i też znalazłem możliwość zmiany regionu. Informacja o blokadzie jest w innym miejscu i mam wrażenie, że dotyczy każdej wersji wyposażenia. Generalnie nie zależy mi na taj funkcji (chociaż miałem ją w C4) jednak tam mogłem sam ją aktywować. Temat ten znalazłem na początku mojej aktywności i jakoś go zapamiętałem. Dzisiaj przy przeglądaniu serwisówki znalazłem taką opcję i dlatego się podzieliłem. Może ktoś będzie chętny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Sprzedam samochodowe OBD do automatycznego blokowania drzwi po przekroczeniu 10 km/h dla Nissan Qashqai J11,
linku tu: https://forum.nissanklub.pl/topic/121617-automatyczna-blokada-drzwi-nissan-qashqai-j11/#comment-1287063

Temat do zamknięcia (sprzedane).

Edytowane przez klepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...