Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Radio fabryczne kostka iso


mikollajj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tommycamel

Witam serdecznie, mam problem z podłączeniem sterowania radiem z kierownicy do Nissana X-Trail z 2002 roku. Mianowicie, poprzedni właściciel zmieniał radio i po chamsku obciął przewody z oryginalną wtyczką Nissanowską. Dokupiłem stację multimedialną dedykowaną (podobno) do tego xtraila i działa prawie wszystko poza właśnie sterowaniem z kierownicy. Dorobiłem na oryginalnej wtyczce wszystkie przewody (zasilania, głośniki, podświetlenie itp). Po połączeniu wszystkiego w wiązce Z AUTA pozostały mi cztery przewody: żółto-biały, niebiesko-biały, niebiesko-żółty i różowy. Do sterowania potrzebuję trzech przewodów - Sterowanie A, sterowanie B i Masa pilota. Niestety nie wiem które to które.
Bardzo prosiłbym o jakieś namiary, pomoc w rozszyfrowaniu, które to kabelki mogą być. Dodam, że niebiesko-biały, niebiesko-żółty i różowy były zaizolowane razem na boku i nigdzie wcześniej nie podłączone (we wcześniejszym radiu - już nie fabrycznym). Próbowałem łączyć na przeróżne kombinacje i nie działa w żadnej (te trzy przewody). Czy ma ktoś może jakieś dokumentacje albo mógłby zobaczyć u siebie jak to wygląda? Pozdrawiam serdecznie, Tomek.

 

 

Przeniesione tu.

Wcześniej uzyskasz pomoc.

Edytowane przez tommycamel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przejrzeć wątek, jest link do pinoutu nissana i tam odczytasz numer pinu odpowiadający za sterowanie kierownicy. Każdy pin ma swój numer. Po kolorach będzie trudno ale masz post wcześniej fotki kostki, może odróżnisz. To tyle od strony auta. Od strony radia masz tam jacka z trzema sygnałami i musisz to podłączyć (możesz pomylić, nic się nie stanie). Jeszcze jest opcja, że moduł nie będzie pasował do Twojego radia. Watpię, by ktoś wyjmował radio by to zobaczyć. Ale przejrzyj cały wątek tam jest.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, potrzebuję podłączyć zestaw głośnomówiący Parrot MKi920 do swojego X-traila. Czy po kupieniu iso wszystko będzie działało poprawnie i jakie iso do clariona ze zmieniarką na 6cd kupić?. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw iso do nissana to:  ISO-SOT-5201 serii K lub S. Jednak lepiej będzie kupić radio z BT typu 2 din.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie po to kupiłem zestaw żeby teraz jeszcze zmieniać radio, a ten zestaw jest na pewno dużo lepszy niż radio z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, wymieniłem orginalne radio Clarion na chińskie 2 din, kupiłem przejściówkę ISO ale okazalo się że w kostce samochodu nie ma doprowadzonej masy bo oryginalnie masa idzie od anteny. Poradziłem sobie z tym przykręcając kabel do obudowy samochodu lecz teraz nie łapie mi fal radiowych. Co mam z tym zrobić, podłączyć masę albo zasilanie do tej wtyczki antenowej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by to była prawda (masa). JEst ona pod pinem J.

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/NISSAN-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

 

w sekcji Nissan radio wiring connector

 

 

ant: prawdopodobnie źle podłączyłeś antenę albo spaliłeś wzmacniacz. Ewentualnie wsadź śrubokręt albo drut (prowizoryczna antena) w gniazdo anteny w radiu. Jak zadziała będziesz wiedział.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest dobra bo na oryginalnym radiu działa wszystko jak trzeba, kupione radio też działa bo w innym samochodzie ściąga fale. Mozesz nie wierzyć ale masy nie było bo oryginalnie idzie przez antenę, jak dorobiłem masę dopiero wtedy radio się włączyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie ma doprowadzonej masy bo oryginalnie masa idzie od anteny. Poradziłem sobie z tym przykręcając kabel do obudowy samochodu lecz teraz nie łapie mi fal radiowych. Co mam z tym zrobić, podłączyć masę albo zasilanie do tej wtyczki antenowej???

W oryginale masa na radio idzie z obudowy. Masz cztery wkręty, wystarczy jeden poluzować (górny prawy chyba, nie pamiętam) i radio gaśnie.

Znajdź kostkę zasilania wzmacniacza i sprawdź czy jest tam prąd po włączeniu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...