Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar - pierwsze wrażenia i pytania


Piotr_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze takie pytanie, do felg stalowych jakie kupowaliście sobie nakrętki (chodzi mi o długość), bo widzę że są dwa "standardy" około 23mm lub okolo 34mm. W alusach mam +/- 20mm. Jak kupowaliście przez internet to chętnie poproszę namiary na sprzedającego. Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie, do felg stalowych jakie kupowaliście sobie nakrętki (chodzi mi o długość), bo widzę że są dwa "standardy" około 23mm lub okolo 34mm. W alusach mam +/- 20mm. Jak kupowaliście przez internet to chętnie poproszę namiary na sprzedającego. Może być na priv.

Ja kupiłem na allegro od uzytkownika: mariuszmariok9. Jako, że to w Wawie to odbierałem osobiście (felgi i czujniki). Od razu poprosiłem o dobór nakrętek, raczej 3cm to one nie mają, ale teraz nie mam jak zmierzyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy pojawiły się komuś takie skazy na felgach? Czy nie wiecie jak się ma do tego gwarancja? Ponoć to może być wada fabryczna felgi ale nim pojadę to zareklamować wolałbym się upewnić.

post-107082-0-53944700-1502392439_thumb.jpg

post-107082-0-55630900-1502392442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy pojawiły się komuś takie skazy na felgach? 

 

To nie są skazy, tylko zwyczajna korozja. Najprawdopodobniej lakier bezbarwny na tych polerowanych częściach był gdzieś zarysowany i tak się to skończyło. Przy kapslu na środku bardzo łatwo to zrobić np. nieostrożnie wciskając go na miejsce.

 

Jeśli idzie gwarancję, to pewnie można próbować - ale obstawiam, że skończy się jakimś wykrętem. Ogólnie gwarancja Nissana nie jest zbyt wiele warta w praktyce.  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym aucie na felgach takie rzeczy się mi nie pojawiały a tu niestety tak. Zauważyłem jeszcze dziś, że pod chromowymi wstawkami (opcja) zaczęły wyskakiwać lekkie bąble to ponoć też wada. Nic zgłoszę i zobaczę. W warunkach gwarancji nic nie znalazłem jak się można z tego wykręcić ale wiadomo jak to bywa :/ 

 

Choć mi już po 1 roku na gwarancji wymienili akumulator ale w zasadzie sam im podpowiedziałem rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym aucie na felgach takie rzeczy się mi nie pojawiały a tu niestety tak. Zauważyłem jeszcze dziś, że pod chromowymi wstawkami (opcja) zaczęły wyskakiwać lekkie bąble to ponoć też wada. Nic zgłoszę i zobaczę. W warunkach gwarancji nic nie znalazłem jak się można z tego wykręcić ale wiadomo jak to bywa :/ 

 

Choć mi już po 1 roku na gwarancji wymienili akumulator ale w zasadzie sam im podpowiedziałem rozwiązanie.

 

 

W przypadku tych felg z fragmentami polerowanego aluminium taka korozja to nic niezwykłego:

 

diamond3.jpg95c8fe0e45eeaec1gen.jpg

 

Wynika to ze sposobu produkcji takich felg, gdzie najpierw cały odlew jest lakierowany piecowo, a w kolejnym kroku mechanicznie przy pomocy obrabiarki zeszlifowuje się fragmenty felgi odsłaniając gołe aluminium - i potem całość malowana jest lakierem bezbarwnym. Ta warstwa klaru jest dość delikatna i wystarczy niewielkie zadrapanie, żeby zaczęło się coś takiego jak wyżej. Często "winne" są zakłady oponiarskie - nieostrożny montaż centralnego kapsla po wyważeniu koła czy nawet delikatne zarysowanie felgi przy zakładaniu/zdejmowaniu opony, itp.

 

Trudno powiedzieć, jak się do takiego problemu odniesie gwarant, ale gdybym miał obstawić jakiś scenariusz, to raczej obstawiałbym wysłanie na drzewo, niestety.  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Nie wiem czy będzie to dobry wątek, ale brakuje mi tu takiego "chcesz kupić używany..." Jako, że jestem coraz bliżej zmiany samochodu to już dość intensywnie rozglądam się za qq  lub pulsarem. Pierwsze pytanie, co sądzicie o zakupie samochodu, które wycofali ze sprzedaży i w salonach zostały niedobitki?

 

Jest w związku z tym ryzyko, że może być w przyszłości problem z częściami, ich dostępnością, a co za tym idzie z ceną?

 

Co sądzicie o tym modelu?

 

Nie jest za tani, czy coś mu może dolegać?

 

Pulsar

 

Ma wyposażenie, które bardzo mi by pasowało, jedynie czego dla mnie nie ma to nawiewów powietrza z tyłu jak w teknie.

 

Dziwne jest to, że w tej cenie są używane visie i acenty, choć we Francji widziałem connekty za 11500-12000 euro z trochę większymi przebiegami normalnie od autoryzowanych dealerów. Licze jeszcze na wzmocnienie złotego, wtedy bym może coś sam sprowadził.

 

Są też visie i acenty u naszych, ostatnie niedobitki, może koło wiosny nadal coś będą mieli. Widziałem gdzieś u dealera na stronie za ok. 55000 i nawet acentę za niecałe 60000, ponoć nowe, z tego roku, pare kilometrów przebiegu, wg informacji zrabatowane po kilkanaście tysięcy. Może odpuścić wyposażenie na recz nowości? Zależy mi jednak głownie na automatycznej klimie i przyciemnianych szybach, a tu niestety poza tym pulsarem z linka wszystko jest raczej droższe. Czy w 2 letnim pulsarze może być coś nie tak, czy jest to ryzykowny zakup? Mam znajomych co kupują 2-3 letnie samochody ze względu na cenę. Twierdzą, że jest to często samochód jeszcze na jakiś tam gwarancjach, a i nie ma takich niespodzianek jak z 6-8 latkiem. Ja chcę też taki góra 2 letni ze względu na potencjalną rdzę, mógłbym w razie czego wcześniej interweniować. W obecnym samochodzie przespałem temat, a i jest on już prawie pełnoletni.

 

Przypuszczam, że ceny polecą jeszcze, przez ostatni rok zauważyłem spore zjazdy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie boję, bo formalnie producent a obowiązek zapewnić części 10 lat po zakończeniu produkcji :lol:

 

A poważnie, to sporo elementów to auto na wspólne z QQ, jeśli chodzi o mechanikę.

 

Nie chce się wymądrzać, ale to co wkleiłeś jest pofejrzanie tanie. To w końcu auto z legendarnego Gniezna :)

 

Dobrze widzę, że sprzedaje od stycznia?

 

http://autogielda2.pl/nissan/nissan-pulsar-nissan-pulsar-1-2-n-connecta-ogloszenie-prywatne_372434

 

 

Przyciemnienie szyb z tyłu to około 400-500 zł, więc bez przesady. To auto co wkleiłeś ma silnik ze starego miotu, więc obawiałbym się zużycia oleju jak u Jacko :(

 

Ja mam z nowego i 31tkm i prawie oleju nie zużywa :)

Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Na oto widzę ten samochód 3 raz i 3 raz z inną ceną, był już co najmniej 3 miesiące temu. Właśnie odnośnie silnika, jak to poznać, który jest ten dobry? Czytałem wątek o 1,2 na subforum qq2 1,2, w sumie nie wiem nawet czy to ten sam silnik. Ale tam jest aż 222 strony, ciężko coś wyłapać. Jak sprawdzić, który pulsar będzie z tym lepszym silnikiem? Wolę zrezygnować ze wszystkich bajerów i nawet dołożyć, ale za to mieć dłużej spokój (potencjalnie). Mechanikę poza silnikiem jakoś ogarniam samodzielnie, elektrykę z pomocą, ale jak najdłużej nie chciałbym mieć nic do czynienia z silnikiem i skrzynią. Po znajomych wiem, że naprawa tego boli portfel najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Na oto widzę ten samochód 3 raz i 3 raz z inną ceną, był już co najmniej 3 miesiące temu. Właśnie odnośnie silnika, jak to poznać, który jest ten dobry? Czytałem wątek o 1,2 na subforum qq2 1,2, w sumie nie wiem nawet czy to ten sam silnik. Ale tam jest aż 222 strony, ciężko coś wyłapać. Jak sprawdzić, który pulsar będzie z tym lepszym silnikiem? Wolę zrezygnować ze wszystkich bajerów i nawet dołożyć, ale za to mieć dłużej spokój (potencjalnie). Mechanikę poza silnikiem jakoś ogarniam samodzielnie, elektrykę z pomocą, ale jak najdłużej nie chciałbym mieć nic do czynienia z silnikiem i skrzynią. Po znajomych wiem, że naprawa tego boli portfel najbardziej.

Odpisałem Ci na forum QQ, nie wiem czy istnieje jakiś podział na lepsze/gorsze, wątpię, moje ASO twierdzi, że problemy z tym silnikiem to jednostkowe przypadki. Mój oprócz tego, że mógłby płynniej oddawać moć to jakoś jeździ, soft w silniku zmieniali mi tylko raz, a tutaj na forum były przypadki 3-4 softów (chyba @equinoxe ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chce się wymądrzać, ale to co wkleiłeś jest pofejrzanie tanie. To w końcu auto z legendarnego Gniezna :)

 

 

 

No nie wiem czy tani:

tutaj dla przykładu jest http://autogielda2.pl/nissan/nissan-pulsar-2014-r-na-gwarancji-maly-przebieg_721801

Co do Gniezna - za parę lat będę sprzedawał swojego i widzę, że będę musiał zmagać się legendą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za brednie lepszy / gorszy silnik. Mój Pulsar ma 30 tys km jest z 14r i ma się bdb. Po tym co działo się w qq obserwowałem czy u mnie nie będzie takich kwiatków i nie było. Softa mam pierwszego z jakim auto wyjechalo z salonu nie pozwolilem wgrać nowego.

Edytowane przez Florek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za brednie lepszy / gorszy silnik. Mój Pulsar ma 30 tys km jest z 14r i ma się bdb. Po tym co działo się w qq obserwowałem czy u mnie nie będzie takich kwiatków i nie było. Softa mam pierwszego z jakim auto wyjechalo z salonu nie pozwolilem wgrać nowego.

Widocznie problemy olejowe dotyczą wyłącznie QQ :P

 

Co do softu, to w wypadku, gdyby coś się z silnikiem jednak stało zostawiłeś furtkę, żeby się gwarant wypiął na naprawę.

No nie wiem czy tani:

tutaj dla przykładu jest http://autogielda2.pl/nissan/nissan-pulsar-2014-r-na-gwarancji-maly-przebieg_721801

Co do Gniezna - za parę lat będę sprzedawał swojego i widzę, że będę musiał zmagać się legendą :(

Ten jest rok starszy ;) w każdym razie ostre redukcje ceny w 8. miesięcy mogą też świadczyć, że auto jest niesprzedawalne :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedziach, że auto zaczęło inaczej pracować mniej energicznie zrezygnowałem z nowego softa. Powiedziałem, że pojadę na hamowanie i jak auto nie będzie miało takich parametrów jak je kupiłem to pokryje koszta hamowania i poprawia w ciągu 24h auto do stanu przed softa to sami zrezygnowali.

Młode auta tanieją najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedziach, że auto zaczęło inaczej pracować mniej energicznie zrezygnowałem z nowego softa. Powiedziałem, że pojadę na hamowanie i jak auto nie będzie miało takich parametrów jak je kupiłem to pokryje koszta hamowania i poprawia w ciągu 24h auto do stanu przed softa to sami zrezygnowali.

Młode auta tanieją najbardziej

Dla mnie nowy soft mieli dopiero w marcu br. Za dużo się nie zmieniło ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym modelu?

 

Nie jest za tani, czy coś mu może dolegać?

 

Pulsar

 

Powiem to co kiedyś już pisałem, ale w natłoku wiadomości pewnie nie łatwo to znaleźć.

 

Za swojego Acenta, pakiet Acenta Plus, pakiet Nissan Connect i pakiet Auto (de facto Tekna bez kamery 360 i safetyshielda) zapłaciłem 66900 w lutym 2015. Co to oznacza?

 

Że gdybym dziś miał inny samochód na oku, a ktoś oferowałby mi ponad 50000zł za mój egzemplarz, sprzedałbym bez wahania. A gdybym sprzedawał go w rodzinie, sprzedałbym go pewnie za 35-40000 ciesząc się, że tak fajne i mało popularne auto jak Pulsar zostaje u swoich :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie przesadzam ze strachem. Będę czytał forum sukcesywnie i może przyszłego czerwca ustrzele coś fajnego góra dwuletniego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ten gość faktycznie jakiś dziwny z niektórych zdjęć wydaje się, że przednie drzwi są coś walnięte. Ciągle miesza ceną i zmienia zestawy zdjęć.

 

Inne pytanie, czy ktoś z was ma może doświadczenie w zakupie używanych samochodów poprzez autoryzowanego dealera marki?

Czy te samochody są w czymś lepsze (pewniejsze) niż zakup z oferty prywatniej? Pytam bo nie wiem czy nie będę przymuszony kupić pulsara o prawie rok wcześniej.

 

Do tej pory rozpatrywałem zakup od osoby prywatnej, która teoretycznie ma samochód na gwarancji, w jakimś leasingu, planuje zmienić na coś innego itp. Zauważyłem, że jak taki samochód trafia już na sprzedaż przez dealera to jest z automatu droższy. No chyba, że tańsze oferty prywatne to 100% coś trefne, ale nie chce mi się w to jakoś wierzyć. Przykład z oto. Jest tekna w całkowitym koszcie ok. 53500 z leasingu, 2015 rok, mały przebieg, na gwarancji, ma w zasadzie wszystko, a zaraz też jest acenta. Wyposażenie słabsze, rocznik ten sam, przebieg większy ale przez dealera i cena 50k zł.

 

Oddałem almerę dziś na serwis z powodu złych spalin - jestem na 100% pewny, że nie przejdzie badania technicznego. Nie wiem co wyjdzie w aso, jak katalizator to chyba zezłomuje. Ponieważ muszę mieć samochód i jeśli spełni się czarny scenariusz to jedyne na co będę sobie ewentualnie mógł pozwolić to będzie takie coś np.:

 


 

Co sądzicie? Nie ma zdjęć, wyposażenie nawet, choć nie wiem czy to możliwe by z tyłu nie było elektrycznych szyb?


Czy ktoś zna tego dealera, czy w ogóle idzie zbić ceny, która nie jest jako do negocjacji, a może ubezpieczenie w cenie?

Wiem, że mogę sam ich zapytać, ale może ktoś coś wie, bo może nie ma się co wygłupiać.

Dzisiaj w Nissanie mi powiedzieli, że pulsara nie tylko wycofano u nas ze sprzedaży ale w ogóle zakończono produkcje w Europie. Ja nie znalazłem takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Pulsara to przyciśnij dealera, nowa Accenta jest do wyciągnięcia realnie za mniej niż 60 tys.

 

Wycofali Pulsara z Polski (może jeszcze innych demoludach), na innych rynkach dalej jest sprzedawany.

Edytowane przez MKa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,  pulsara w acencie wyciągnąć za mniej niż 64 tyś będzie bardzo trudno :)

 

Gdyby ktoś potrzebował pomocy czy jakiś informacji to służę pomocą ( pracuje w salonie nissana ) 

 

Mamy jeszcze kilka sztuk acenty i visie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że mi się to udało w lutym ;) Jeszcze niektórzy dealerzy mają auta z 2016, mogą dalej je kisić i blokować środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...