Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar - pierwsze wrażenia i pytania


Piotr_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G
7 godzin temu, cinek321 napisał:

... czy na felge nissana mozna zastosowac oponę 205/55 r16 ? Niby kalkulator opon podaje ze mozna zamienic, ale czy kupno szerszej opony nie bedzie mialo konfliktu z felgą ? 

Specyfikacja dopuszcza opcję 205/55 r16

4 godziny temu, cinek321 napisał:

Profil opony zmniejszy się się tylko o 4 mm więc nie dużo. Standardowa felga R16 u nissana to chyba 6.5 ?

Masz podane w specyfikacji auta, jakie felgi i oponki możesz stosować i tego się trzymaj, bo jak gdzieś "pukniesz" a ubezpieczyciel zauważy odstępstwo, to nie będzie przeproś i zaczną się schody.
Pirelki całoroczne oglądałeś ?

 

image.png.78ca7893653fb434da1be8de45342c83.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli  v Michelin mniej więcej podobne opinie, jak i cena (za 205/55 R16) (miedzy 310 a 330 zł). Wymieniam najprawdopodobniej na początku lipca ( Oponeo ma dostawę do serwisu tam gdzie robię swoje autka ) . Głównie chodziło mi o dobór rozmiaru gdyż 195/60 są znacznie droższe od 205/55.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinek321 napisał:

Pirelli  v Michelin

jeszcze tylko poczytaj o roznicach opon symetrycznych (Pirelli) i kierunkowych (CrossClimate) i mozesz kupowac ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu kupiłem 205 na 55. Cena mniej więcej 3/5 ze 195/60. Nokiany za 9 stówek.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też tak jest że zawór upustowy turbo seryjnie jest słyszalny z zewnątrz auta przy odpuszczaniu gazu ? Na drogach jest coraz więcej aut z turbo, ale tak naprawdę słyszalne zawory upustowe są dopiero w samochodach sportowych /podrasowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę turbo jak dodaję gazu a bynajmniej nie jak go dodaję. No ale może nie zwracam na takie dźwięk uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cinek321 napisał:

Czy u was też tak jest że zawór upustowy turbo seryjnie jest słyszalny z zewnątrz auta przy odpuszczaniu gazu ? Na drogach jest coraz więcej aut z turbo, ale tak naprawdę słyszalne zawory upustowe są dopiero w samochodach sportowych /podrasowanych. 

Chodzi Ci o takie pyknięcie, jak odpuszczasz gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawrót upustowy turbo robi " TSSS" , pyknięcie to na 90 % klapka przepustnicy.

No i Nissan dostał nowe oponki, wybór padł jednak na Crossclimate + - w testach wypada jako jedna z najlepszych opon wielosezonowych dostępnych na rynku. Wleciały w rozmiarze 205/55 r16 zamiast 195/60 r16 

Edytowane przez cinek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę z innej beczki - szukałam i znalazłam tylko ten wątek. Czy był ktoś na przeglądzie gwarancyjnym no. 5 (czyli, że niby po 5 roku)? Co jest w planie takiego przeglądu, ile zapłaciliście? Dzisiaj się umówiłam ale trochę mnie przeraża cena 1550, którą wymienił Pan przez telefon.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, już znalazłam, dzięki. Czyli w sumie to co powiedział nie jest taka zła cena bo to było niby bez zniżek ^^ 

No nic, wizyta 1 lipca. Zobaczymy jak wyjdzie ostatecznie. 

Mam jeszcze głupie pytanie - to moje pierwsze auto z którym jadę na taki przegląd gwarancyjny do ASO. Ile trwa taki przegląd? Normalnie czekaliście na samochód czy do domku i powrót po kilku godzinach? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 1 dłuższej trasie na nowych oponkach: 180 km w temp 27 stopni (droga zapewne min 35 stopni bo dziś naprawdę ciepło ), Crossclimate + świetnie trzymają i co największa różnica to cisza. Rożnica specyfikacji to 2db, 69 v 71. Ale w odsłuchu to mega różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...